Finał III wyścigu Timex Cup 2010 – wyniki

Sopocki MOSiR zorganizował III Finałowy wyścig pływacki Timex Cup 2010 pod patronatem Prezydenta Sopotu. Tym razem 120 uczestnikom przyszło płynąć w prawdziwie morskich warunkach, przy wysokich falach – co zadecydowało o skrócenou trasy do 700 m. Ważną rolę odegrał sopocki oddział WOPR, który przeznaczył do zabezpieczenia uczestników dodatkowe skutery wodne z platformami.

Timex Cup 2010, finałTimex Cup 2010, finał

Już po raz trzeci w Timex Cup wygrał Filip Zaborowski, przypieczętowując tym samym końcowy triumf w klasyfikacji open. Wśród pań tym razem zwyciężyła Monika Chodyma, ale wygrane w pierwszych dwóch wyścigach dały pierwszy stopień podium Manueli Wikieł.

Nagrodzono najlepszych w wyścigu, jak i zwycięzców końcowej klasyfikacji (open /pierwszą piątkę/ i poszczególnych kategoriach wiekowych /wyższa ilość punktów uzyskana za dwa starty decydowała o wyższej lokacie).

Najmłodsza uczestniczka – Klaudia Wysocka 1997 Sopot
Najmłodszy uczestnik – Igor Ławrynowicz 1999 Tczew
Najstarsza uczestniczka – Teresa Zarzeczańska-Różańska 1946 Poznań
Najstarszy uczestnik – Antoni Wisterowicz 1930 Sopot

Klasyfikacja III Wyścigu:

KOBIETY:
Kat. Open:
1. Monika Chodyna 1992 Braswałd Kormoran Olsztyn
2. Manuela Wikieł 1992 Ostrołęka USKS Ostrołęka
3. Daniela Kamińska 1993 Rokitki Sambor Tczew

Kat. 1994 i mł.:
1. Klaudia Wysocka 1997 Sopot UKS 7 Sopot
2. Aleksandra Siwakowska 1996 Gdańsk UKS 7 Sopot
3. Marta Łagownik 1995 Gdańsk UKS 2 Morena

Kat. 1984-93:
1. Monika Chodyna 1992 Braswałd Kormoran Olsztyn
2. Manuela Wikieł 1992 Ostrołęka USKS Ostrołęka
3. Daniela Kamińska 1993 Rokitki Sambor Tczew

Kat. 1974-83:
1. Emilia Jakubowicz 1982 Sopot Masters Sopot
2. Agnieszka Szumowska 1977 Gdańsk
3. Magdalena Adamus 1982 Bytom

Kat. 64-73:
1. Joanna Puchalska 1964 Gdańsk Masters Sopot
2. Anna Gożdziejewska 1967 Olsztyn Masters Kormoran Olsztyn
3. Joanna Nurska 1972 Gdańsk

Kat. 1954-63:
1. Beata Karaś 1962 Elbląg Masters Elbląg
2. Katarzyna Staroniewicz 1955 Sopot Trzy Mola
3. Janina Szota 1963 Olsztyn

Kat. 1953 i starsze:
1. Teresa Zarzeczańska-Różańska 1946 Poznań WKB Poznań
2. Małgorzta Polinceusz 1953 Gdańsk
3. Anna Suszyńska 1952 Białogard

MĘŻCZYZNI:
Kat. Open:

1. Filip Zaborowski 1994 Sopot
2. Rafał Gajewski 1991 Gdynia
3. Daniel Szotkowski 1992 Włocławek

Kat. 1994 i młodsi:
1. Filip Zaborowski 1994 Sopot
2. Karol Kukulski 1995 Gdynia
3. Miłosz Kolec 1994 Szczecin

Kat. 1984-93:
1. Rafał Gajewski 1991 Mosty
2. Daniel Szotkowski 1992 Włocławek
3. Sebastian Najmowicz 1991 Olsztyn

Kat. 1974-83:
1. Marcin Tujakowski 1976 Gdańsk
2. Tomasz Ławrynowicz 1975 Tczew
3. Andrzej Bogdański 1982 Rumia

Kat. 1964-73:
1. Adam Ławrynowicz 1973 Tczew
2. Sławomir Furchel 1966 Sopot
3. Leszek Wilkowski 1971 Gdańsk

Kat. 1954-63:
1.Jarosław Grzelec 1961 Gdańsk
2.Andrzej Zapaśnik 1961 Gdańsk
3.Bronisław Ehrlich 1959 Wejherowo

Kat. 1953 i starsi:
1. Olgierd Milosza 1951 Opole
2. Zdzisław Hoły 1953 Gdańsk
3. Stefan Jóżwiak 1950 Gdańsk

***

Końcowa klasyfikacja:

Kat. Open Kobiet:
1. Manuela Wikieł USKS Ostrołęka
2. Monika Chodyna Kormoran Olsztyn
3. Daniela Kamińska Sambor Tczew
4. Dominika Stacewicz MOSiR Sopot
5. Klaudia Wysocka UKS 7 Sopot

Kat. Open Mężczyzn:
1. Filip Zaborowski Sopot
2. Daniel Szotkowski Włocławek
3. Miłosz Kolec Szczecin
4. Rafał Gajewski Mosty
5. Karol Kukulski Gdynia

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:

Kat. 1994 i młodsi:
1. Klaudia Wysocka UKS 7 Sopot , Filip Zaborowski Sopot

Kat. 1984-93:
1. Manuela Wikieł USKS Ostrołęka , Rafał Gajewski Mosty

Kat. 1974-83:
1. Emilia Jakubowicz Masters Sopot , Tomasz Ławrynowicz Tczew

Kat. 1964-73:
1. Anna Gożdziejewska Masters Kormoran Olsztyn , Adam Ławrynowicz Tczew

Kat. 1954-63:
1. Anna Maciejowska Masters Sopot , Andrzej Zapaśnik Gdańsk

Kat. 1953 i starsi:
1. Teresa Zarzeczańska-Różańska WKB Poznań , Olgierd Mikosza Opole

Justyna Kozińska-Górecka

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0