HomeImprezy outdoor

Największe zawody skitourowe w Polsce za nami

W ostatnią sobotę odbył się VII Polar Sport Skitour im. Basi German – największe zawody skitourowe obecnego sezonu w Polsce. Przy pięknej pogodzie w zawodach wzięło udział 185 zawodników, z czego 182 przeszło całą trasę. Znakomite warunki śniegowe umożliwiły wytyczenie ciekawej trasy dopasowanej do możliwości wszystkich startujących.

Pan Zdzisław Knap (75lat), który rokrocznie pojawia się na naszych zawodach – jak zwykle ukończył trasę, tym razem w czasie 3h31min. Natomiast najmłodszy uczestnik Tadeusz Kuchno Junior (9lat) pokonał trasę w czasie 2h51min.

VII zawody Polar Sport Skitour im. Basi German (fot. Jarek Noga)VII zawody Polar Sport Skitour im. Basi German (fot. Jarek Noga)

Najszybszym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej okazał się Tomasz Brzeski, który otrzymał od głównego sponsora firmy DYNAFIT bon o wartości 2000 PLN, wśród nagród były także buty marki Scarpa.