HomeNowości z rynku

Master Topo, Zamarła i Mnich – nowe wydanie

W ostatnim dniu sierpnia ukazało się drukiem nowe wydanie plakatów ścian Zamarłej Turni i Mnicha. Są to nowe wydania (nowy nr ISBN, numeracja topo z primem, jako 3′, i 4′) poprawione i  uzupełnione, bo m.in. doszły po cztery nowe drogi na obu ścianach. Aktualność danych sięga sierpnia 2005.

05master_topo

Przykładowo na Mnichu mamy już wszystkie trzy sportowe i wyśrubowane technicznie drogi zespołu od Metalliki, także szkic ich projektu na prawo od Baryły. Inne poprawki bardziej dotyczą mało znanych wariantów do tzw. dróg dla ludzi. Np. na Mnichu oryginalny wariant startu Rysą Hobrzańskiego wkreślił jej autor (wciąż do odhaczenia?). Mniszka uzupełniono o zapomniany wariant dojścia do Kantu Gierycha, poprawki końcowej części „Śmigła” (może wreszcie ktoś spróbuje i wyjaśni, czy końcówkę drogi da się pokonać wprost) oraz mało powtarzany wariant tuż za górną krawędzią lewego kantu (Cud Niepamięci).

Na Zamarłej doszły drogi Tarnowskie Derby, Tradycja (przez sam dziób kantu), a na mniejszej ilustracji projekt na prawo od kantu i droga Porożyński-Paszczak. Dalsze poprawki dotyczą np. wariantu Z Motyką na Słońce, wariantów zakończenia Zacięcia Komarnickich i Prawej Pilchówki czy też uzupełnień do drogi Bombay – na samym starcie i na końcu.

Sprzedaż zestawu przewidywana jest wszędzie tam gdzie poprzednie plakaty z serii (w tym w księgarni Brytana czy antykwariacie górskim Filar), są już w zwykłych księgarniach i sklepach górskich w Zakopanem, Krakowie, Łodzi i Warszawie. Cena detaliczna zestawu bez zmian (u Wydawcy), i jak poprzednio są wersje składane i rolowane.

Grzegorz Głazek

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0