HomeRynek outdoor

GARMIN – kierunek bezpieczeństwo. Garmin Colorado 300 z GPMapa TOPO.

Zwiększanie poczucia bezpieczeństwa człowieka na drogach, w powietrzu, na wodzie, w górach oraz w sporcie amatorskim i wyczynowym jest misją firmy Excel Systemy Nawigacyjne, przedstawiciela marki Garmin w Polsce. Jej realizacją jest tworzenie kompleksowych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo – bazujących na urządzeniach GARMIN GPS.

Garmin logo

Pod hasłem „GARMIN – kierunek bezpieczeństwo" firma wprowadza na rynek niezawodne urządzenia nawigacyjne do wykorzystania w terenie – przez turystów zmotoryzowanych, wodnych oraz pieszych i rowerowych. Jednocześnie firma wspiera wiedzą merytoryczną i sprzętem organizacje i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo społeczeństwa, takie jak Policję, Zawodową i Ochotniczą Straż Pożarną, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polski Czerwony Krzyż, Straż Graniczną i Ministerstwo Obrony Narodowej.

Najnowszymi elementami tych działań jest przedłużenie na kolejne dwa lata umowy o współpracy z GOPR oraz wprowadzenie na rynek urządzeń nawigacyjnych GARMIN Colorado 300 wyposażonych pakiet topograficznych map Polski – GPMapa TOPO. Jest to pierwszy komercyjny pakiet w Polsce i jeden z pierwszych w Europie. W połączeniu z GARMIN Colorado, jest to natomiast pierwsze kompleksowe i tak zaawansowane rozwiązanie do turystycznego wykorzystania w terenie (outdoor).

Garmin, Colorado 300

GARMIN Colorado 300 z GPMapa TOPO

GPMapa TOPO łączy w sobie dokładną mapę Polski, znaną z przeznaczonego do nawigacji samochodowej, produktu GPMapa, z danymi o ukształtowaniu terenu Polski. Ukształtowanie terenu prezentowane jest za pomocą linii poziomic (warstwic), cieniowania terenu lub rzeczywistego widoku 3D. Jest to pierwszy komercyjny pakiet topograficznych map w Polsce i jeden z pierwszych w Europie.

Najnowszy odbiornik GPS – GARMIN Colorado 300 – zaprojektowano z myślą o potrzebach i wymaganiach turystów pieszych i rowerowych. Wyposażony jest m.in. w bazową mapę całego świata, topograficzną mapę Polski GPMapa TOPO, wysokiej czułości odbiornik GPS, elektroniczny kompas i czytnik kart SD (w szczelnej, odpornej na wodę obudowie). Dodatkowo on umożliwia bezprzewodową wymianę danych (pokonanych tras, ulubionych punktów itp.) z innymi urządzeniami GARMIN Colorado 300.

GARMIN Colorado 300 umożliwia graficzne odwzorowanie rzeźby terenu zarówno na mapie GPMapa TOPO, na dołączonej bazowej mapie świata jak i na dowolnych dodatkowych mapach zapisanych na karcie SD.

Bezprzewodowa wymiana danych (Bluetooth) pozwala na bezprzewodową wymianę danych m.in. użytkownikami Colorado. Swoje ulubione trasy i miejsca przesłać znajomym można w bardzo prosty sposób – wystarczy wybrać opcję „Wyślij".

Colorado 300 wyposażony został w rewolucyjny i niezwykle prosty system obsługi. Wszystkimi funkcjami urządzenia zawiaduje intuicyjne pokrętło Rock ‘n Roller. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zdefiniowania szybkiego dostępu do ulubionych funkcji użytkownika.

Wysokiej czułości moduł GPS oraz system WAAS-EGNOS zapewnia określenia w każdych warunkach, nawet w gęstym lesie i wśród wysokich budynków. GARMIN Colorado 300 zawiera również elektroniczny kompas, który ułatwi odnalezienie właściwego kierunku marszu, a barometryczny wysokościomierz pokaże wysokość, na której znajduje się urządzenie. Dzięki wysokiej czułości pozwoli nawet na śledzenie zmian ciśnienia atmosferycznego.

Pełny opis i parametry techniczne urządzenia są na stronie: www.garmin.com.pl

Sugerowana cena detaliczna GARMIN Colorado 300 z GPMapa TOPO to 1899 zł z VAT. Produkt dostępny będzie w sieci partnerów handlowych Excel pod koniec sierpnia br.

Paweł Steinke

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0