HomeRynek outdoor

Ternua – membrany i technologia

Firma Ternua, której kolekcja pojawi się w dobrych sklepach turystycznych już jesienią, od początku swojej działalności zwraca uwagę na innowacyjność wprowadzanych na rynek produktów. Wynikiem takiego podejścia jest opracowanie kilku niezwykle funkcjonalnych technologii, w dziedzinie membran i „inteligentnych tkanin".

Ternua, logo

Rozwiązania te zostały stworzone z myślą o zróżnicowanym wykorzystaniu odzieży turystycznej – od alpinizmu, wspinaczki skałkowej po trekking, żeglarstwo czy nordic walking. Poniżej prezentujemy charakterystykę poszczególnych materiałów.

  • ShellTec

Laminowana tkanina zapewniająca pełną ochroną przed wiatrem i wodą (15 000mm). Dzięki wysokiej oddychalności (10 000gr/m2/24h) zapewnia komfort w każdych warunkach pogodowych. Działanie membrany oparte jest o lejkowate mikropory, które odprowadzają molekuły wilgoci (potu) na zewnątrz, a blokują wsiąkanie wody w strukturę tkaniny. Zaprojektowana jako warstwa zewnętrzna. Doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy potrzebna jest techniczna odzież chroniąca przed wiatrem, deszczem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Ternua, Shelltec

  • WindShell

Tkanina typu soft shell zapewniająca doskonałą wiatroszczelność. Dzięki milionom mikroporów pozwala na bezpośrednie odparowanie nagromadzonej wilgoci (potu) 10 000gr/m2/24h. Utrzymuje temperaturę ciała nawet w warunkach silnego wiatru. Zapewnia ochronę przed wodą na poziomie 10 000mm słupa wody. Zaprojektowana jako zewnętrzna lub środkowa warstwa. Doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy potrzebna jest lekka odzież chroniąca przed wiatrem.

Ternua, Windshell

  • ShellStretch

Tkanina bi-elastyczna pozwalająca na pełną swobodę ruchów. Gwarantuje maksymalną oddychalność i szybkie odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry. Posiada wodoodporne wykończenie, zapobiegające wnikaniu cząsteczek wody i brudu w strukturę tkaniny. Doskonała do wszelkich form aktywności, gdzie liczy się swoboda ruchów i komfort podczas wysiłku fizycznego.

Ternua, Shellstretch

  • MicroShell

Niezwykle lekka i oddychająca tkanina. Jej główną zaletą jest szybkie odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry i szybkie jej odparowywanie z warstwy zewnętrznej. Posiada wykończenie chroniące w 96,6% przed szkodliwym promieniowaniem UV. Tkanina opracowana w technologii Sanitized®, zapobiegającej wnikaniu niemiłych zapachów w strukturę tkaniny oraz rozwojowi bakterii. Tkanina doskonała w podróż i na górskie szlaki.

Ternua, Microshell

Bartek Klocek (Negra Sport)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0