Home

z JURY w GÓRY 2009 – V edycja

Impreza z JURY w GÓRY co roku przyciąga setki osób związanych z górami, różnymi formami aktywności uprawianymi na Jurze, osób wytyczających sobie cele podróżnicze w różnych zakątkach świata. Piąta edycja imprezy (26-28 lutego br.) jest okazją do zaproponowania nowych atrakcji programowych.

z JURY w GÓRY 2009, logo

Głównym gościem tegorocznej imprezy będzie Jacek Pałkiewicz, członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie, dziennikarz, jeden z najbardziej aktywnych podróżników-eksploratorów naszych czasów, niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu. O odkryciu źródeł Amazonki i pasji podróżowania opowie w sobotę (28 lutego) w sali widowiskowej MOK Centrum.

Tego samego dnia na publiczność czeka dużo więcej atrakcji, m.in.: spotkanie z wydawcą albumów o starej karcie pocztowej z terenów Jury Robertem Kreczmańskim, uczestnikiem zimowej wyprawy samochodowej na krańce Czukotki Marianem Pilorzem, wernisaż fotografii podróżniczej, nocny pokaz filmów z ostatniego Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju, pokaz ratownictwa Grupy Beskidzkiej GOPR, stoiska z wydawnictwami o tematyce turystycznej, regionalnej i górskiej, niespodzianki dla publiczności oraz tradycyjnie skromny poczęstunek dla wszystkich.

Oprócz głównego sobotniego dnia imprezy, dzień wcześniej (27 lutego) w programie znalazła się propozycja udziału w wieczorze o tematyce huculskiej – będą prelekcje i pokaz kilku etiud filmowych oraz gawęda literacka o Stanisławie Vincenzie, pisarzu i człowieku gór.

Piątkowy program zamknie występ Kapeli na dobry dzień – zespołu, który inspiracje z folkloru łemkowskiego, bojkowskiego oraz polskiego świetnie łączy z bluesem, jazzem i rockiem.

Z kolei osoby zainteresowane dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym Ziemi Zawierciańskiej zapraszamy w czwartek (26 lutego).

Tradycyjnie organizatorzy imprezy (Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej, Urząd Miejski w Zawierciu i Miejski Ośrodek Kultury Centrum w Zawierciu) zapraszają wszystkich chętnych do zgłaszania swoich zdjęć o tematyce podróżniczej na przygotowywaną wystawę z JURY w GÓRY (do 23 lutego).

Szczegóły dotyczące imprezy, w tym kompletny trzydniowy program na stronie: tmzz.zawiercie.eu

Anna Ślusarczyk

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0