HomeImprezy outdoor

Rafał Wójcik poprowadzi sztafetę maratońską „Timex i Przyjaciele”

Rafal Wójcik, 14-krotny mistrz Polski na 3000 m z przeszkodami, będzie liderem zespołu, który wystartuje w Sztafecie Ekiden, odbywającej się 26 września, w przeddzień 31. Maratonu Warszawskiego.

Rafał WójcikRafał Wójcik

Start w towarzystwie tak wybitnego sportowca wpłynie bardzo motywująco na każdego z nas. Cieszę się, że wspólnymi siłami będziemy mogli pokonać trasę maratonu – mówi Anna Borg, dyrektor zarządzający Timex Group Polska, która również pobiegnie w sztafecie.

W ekipie „Timex i Przyjaciele" wystąpią również pracownicy Timex Group Polska: Didier Lemba, Paweł Rock i Paweł Sawicki oraz Tadeusz Węgrzynowski, który wygrał w konkursie Timex start w maratonie w Londynie.

Skład sztafety „Timex i Przyjaciele" (nr startowy 309):

  • Anna Borg (35 lat) – kapitan sztafety. Zarządza przedstawicielstwem Timex w Polsce. Biega od grudnia 2008 – dla zdrowia i przyjemności. Trenuje co 2, 3 dni, pokonując tygodniowo 10-15 km. W marcu 2009 ukończyła Półmaraton Warszawski.

Zdecydowałam się pobiec w sztafecie, gdyż jest to nowe wyzwanie oraz przygoda pokonać dystans maratoński z zaprzyjaźnionymi osobami.

  • Rafał Wójcik (37 lat) – wielokrotny reprezentant Polski, mistrz Polski w maratonie (Dębno 2006). Uczestnik Igrzysk Olimpijskich (Sydney 2000 – finał na 3000 m z przeszkodami), 16. zawodnik Mistrzostw Świata w maratonie (Helsinki 2005) oraz 12. zawodnik Mistrzostw Europy w maratonie (Goeteborg 2006). 15. zawodnik Maratonu Londyńskiego 2009. Uprawia bieganie od 1990. Codziennie trenuje 1-2 razy. Co tydzień przebiega średnio 180 km.

Biegnę, by wspomóc ekipę "Timex i Przyjaciele" i dobrze się przy tym bawić!

  • Didier Lemba (25 lat) – pracownik magazynu w polskim przedstawicielstwie Timex. Biega od roku, kilka razy w miesiącu – dla sportu i funu. Jego dystans tygodniowy to 1 km.

Sprawdzam się jako nowy pracownik Timex.

  • Tadeusz Węgrzynowski (52 lata) -teleinformatyk. Zaczął biegać już w dzieciństwie, ale systematycznie dopiero w 2008, po zwycięstwie w konkursie Timex. Trenuje 2-3 razy w tygodniu. Tygodniowo zalicza 20 km biegiem i około 50 km marszobiegiem oraz… 7000 schodów. Biega, aby cieszyć się ruchem, wykorzystać biologiczne i mechaniczne możliwości organizmu i aby swobodnie przemierzać o własnych siłach dowolny dystans. Ukończył 8 maratonów, w tym prestiżową imprezę w Londynie.

Mam nadzieję, że udział w sztafecie będzie dla wszystkich zawodników drużyny wspaniałym przeżyciem wspólnego pokonania maratońskiego biegu na ulicach Warszawy.

  • Paweł Rock (26 lat) – zegarmistrz. Biega co drugi dzień, od 10 tygodni. Średnio każdego tygodnia pokonuje 15 km. Ten sport to dla niego odprężenie po pracy.

Startuję w sztafecie, bo lubię wyzwania i nowe doświadczenia.

  • Paweł Sawicki (24 lata) – pracownik magazynu Timex Group Polska. Biega 2 razy w tygodniu, przeciętnie 15 km. Bieganie oznacza dla niego sposób to, by sobie coś udowodnić i pokonywać kolejne bariery. Trenuje też dla zdrowia.

Sztafeta to idealna okazja do przezwyciężenia własnych słabości. Mam nadzieję być wsparciem dla drużyny.

Alicja Piekarz
Omega Communication

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0