HomeImprezy outdoor

Rozegrano II Bieg Wysokogórski im. druha Franciszka Marduły

W II biegu wysokogórskim im. druha Franciszka Marduły wystartowało około stu zawodników. Wygrali: Marcin Świerc z Lichowic i Michał Zacharko z Zakopanego. Imprezę zorganizowało Towarzystwo Gimnastyczne Sokół przy współudziale UM Zakopane.

II Bieg Wysokogórski im. druha Franciszka MardułyII Bieg Wysokogórski im. druha Franciszka Marduły (fot. Adam Kokot)

Podczas zawodów rozegrane zostały dwa biegi. Główny, w którym wzięło udział 80 zawodników, liczył 22 km (+1700 m przewyższenia, -1400 deniwelacji). Trasa wiodła z Zakopanego na Nosal, następnie do Kuźnic na Kasprowy Wierch przez Myślenickie Turnie, z wierzchołka Kasprowego na Halę Gąsienicową i przez Boczań do Kuźnic, a następnie do mety na Kalatówkach. Tutaj najszybciej, bo w czasie 2.01,13,15, trasę pokonał Marcin Świerc z Lichowic, który wyprzedził Tomasza Brzeskiego z Rytra i Macieja Bierczaka z Kobiernic.

Dla mniej zaawansowanych rozegrano "bieg otwarty" na dystansie 7,5 km, który najszybciej pokonał Michał Zacharko z Zakopanego.