HomeImprezy outdoor

Wyścig narciarski – Der Weiße Ring

Wyścig narciarski – Der Weiße Ring (Biały pierścień) zgromadził niemal 1000 zawodników, miłośników białego szaleństwa. Na starcie, obok zawodowców, stanęli także amatorzy z 16 krajów, w tym z Polski. Główna nagroda, ekskluzywny sportowy Mercedes Maclaren, trafiła w ręce Markusa Weiskopf’a z San Anton. Drugie miejsce zajął Patrick Ortlieb, były mistrz olimpijski z Albertville (1992 r.).

Biały pierścień, startBiały pierścień, start (fot. Janusz Stelmach)

16 stycznia 2010 roku w malowniczej, alpejskiej miejscowości LECH (Austria) odbył się najbardziej prestiżowy amatorski wyścig narciarski na świecie. Wszystkie numery startowe zostały sprzedane już kilka miesięcy temu. Zainteresowanie było tak wielkie, że numery rozeszły się w ciągu niespełna dwóch godzin, a liczba zawiedzionych narciarzy, którzy nie mieli szansy na tegoroczny start osiągnęła kilka tysięcy.

Trasę Białego Pierścienia pokonało ponad dziewięciuset narciarzy z kilkunastu krajów, w tym drużyna z Polski. Fantastycznie przygotowane stoki o łącznej długości 22 km były prawdziwym wyzwaniem dla miłośników białego szaleństwa.

Na starcie stawiło się wielu byłych mistrzów olimpijskich i zwycięzców Pucharu Świata. O główną nagrodę walczyły takie legendy narciarstwa, jak Patrick Ortlieb, Marc Girardelli, Tom Stiansen, czy Leonard Stock. W zawodach startowali także m.in. mistrz Formuły 1 David Coulthard, czy też sławny skoczek narciarski Andreas Goldberger.

Biały pierścień, zwycięzcyBiały pierścień, zwycięzcy (fot. Janusz Stelmach)

Po raz pierwszy w historii wyścigu do rywalizacji przystąpiła Polska Grupa Narciarska pod nazwą TATRA ACTIVE CLUB. Świetnie zorganizowany team z Polski został uznany za najbardziej barwną grupę wśród wszystkich uczestników. Naszą drużynę, w przeddzień zjazdu, przygotowywał do zawodów sam Mistrz Patrick Ortlieb.

Grupa z Polski, to amatorzy – miłośnicy białego sportu, którzy stanowili niezwykle zgrany zespół. Nasi zawodnicy zdobyli wiele doświadczeń i w przyszłym roku zapowiadają jeszcze lepsze rezultaty– stwierdził Wojciech Sularz, organizator imprezy.

To wielkie wydarzenie narciarskie z niepowtarzalną atmosferą odbywa się od 1957 roku. Lech leży po vorarlberskiej stronie śnieżnego raju na wysokości 1450 i 1716 m n.p.m. Miejscowość jest znana z niezwykłej atmosfery, zachwycającego otoczenia i wybornego jedzenia. Lech został uznany Najpiękniejszą Wioską Europy 2004.