HomeRynek outdoorBarometr rynku outdoor

Barometr rynku: dobra pogoda dla outdooru trwa

Luty podtrzymał dobrą zimową tendencję w outdoorowym handlu. Przychody sklepów wzrosły o 16,8%.

Od października trwa dobra passa dla polskiego outdoorowego biznesu. Dobra zima sprzyjała zakupom i w czasie ostatnich 5 miesięcy przychody sklepów rosły nawet w tempie dwucyfrowym.

Barometr rynku - luty 2010Barometr rynku – luty 2010

Luty był mroźny i zróżnicowany pod względem opadów. Na przeważającym obszarze kraju luty przyniósł temperaturę od 1 do 3 stopni poniżej normy wieloletniej. Zachodnia połowa kraju była bardzo sucha (40% normy wieloletniej), wschodnia połowa kraju była z kolei bardzo mokra.

W lutym sklepy outdoorowe odnotowały średnio 16,8% wzrost przychodów w stosunku do lutego 2009. Wydaje się, że outdoor ciągle radzi sobie lepiej niż inne branże. Wg GUS w lutym wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury dla branż włókno, odzież, obuwie wyniósł -12%. Oznacza to, że handlowcy z tych branż oceniają swoją sytuację raczej pesymistycznie. Ciekawe jak kształtowałyby się opinie outdoorowych sprzedawców?

Nasz barometr staje się co raz bardziej reprezentatywny, dołączyły do nas kolejne sklepy: Ergo z Częstochowy oraz Alpin Sklep z Warszawy.

Nasz barometr obejmuje wyniki sprzedaży z 16 sklepów:

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0