HomeRynek outdoor

Azoty Tarnów Głównym Partnerem Edyty Ropek

Azoty Tarnów, jedna z największych polskich firm chemicznych, przedsiębiorstwo sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej, zostały Głównym Partnerem Edyty Ropek.

Azoty Tarnów, logo

Z wielką satysfakcją informujemy, że w sezonie startowym 2010 Edyta Ropek będzie startować w barwach spółki Azoty Tarnów. Logotypy największej firmy w regionie tarnowskim znajdą się na strojach startowych zawodniczki klubu MKS Tarnovia.

Edyta Ropek jest obecnie najlepszą zawodniczką na świecie w dyscyplinie wspinaczki sportowej w konkurencji wspinaczki na czas. Dwukrotnie zdobyła Puchar Świata, jest aktualną Mistrzynią Europy, Wice Mistrzynią Świata z 2007 roku.

Cieszę się, że Azoty Tarnów zostały moim Głównym Partnerem i dziękuję za powierzone mi zaufanie. Liczę, że także w tym sezonie uda mi się utrzymać w ścisłej światowej czołówce. Przede mną bardzo ciekawy i wymagający sezon, z większą ilością imprez niż w roku poprzednim. Na pewno będę mocno walczyć. – powiedziała Edyta Ropek.

Edyta Ropek, Azoty TarnówEdyta Ropek (fot. A. Kamiński)

Tarnowianka obecnie zajmuje pierwsze miejsce w IFSC World Ranking z ilością 216,58 punktów, tuż za nią sklasyfikowana jest Rosjanka Anna Stenkovaya z 212,12 punktami i Chinka Cuilian He na której koncie jest 160,60 punktów. Tak wygląda klasyfikacja Światowego Rankingu federacji IFSC na dwa tygodnie przed pierwszą edycją Pucharu Świata, który odbędzie się pierwszego maja w włoskim Trento.

Warto również wspomnieć, że w zeszłym miesiącu studentka tarnowskiej PWSZ dołączyła do elitarnego Alpinus Expedition Team.

źródło: edytaropek.pl