HomeRynek outdoor

HTC-Columbia dookoła Europy!

Po Tour de France kolej na Polskę. Drużyna kolarska HTC-Columbia weźmie udział w Tour de Pologne, największym szosowym wyścigu kolarskim w Polsce.

Już pierwszego sierpnia rusza Tour de Pologne, szosowy wyścig kolarski dookoła Polski. Kolarze będą mieli do pokonania 7 etapów, czyli ponad 1200 kilometrów. Trasę Tour de Pologne 2010 połączono z obchodami najważniejszych rocznic. Zawodnicy przejadą przez Żelazową Wolę, gdzie 200 lat temu urodził się Fryderyk Chopin, przed bramą Auschwitz-Birkenau uczczą 65. rocznicę wyzwolenia obozu, a odcinek z Sosnowca do Katowic zostanie poświęcony Franco Balleriniemu, znakomitemu włoskiemu kolarzowi, który zginął w lutym tego roku. Tour de Pologne 2010 zakończy się 7 sierpnia na ulicach Krakowa.

Jak co roku, w szranki staną 23 światowe drużyny kolarskie. Swój udział potwierdził już najlepszy kolarski zespół 2009 roku – HTC-Columbia.

Columbia, zespół HTC ColumbiaColumbia, zespół HTC Columbia

Grupa HTC-Columbia to liderzy wyścigów szosowych na całym świecie, mieszanka młodych talentów i doświadczonych liderów, miks 17 narodowości. Od początku 2008 roku odnieśli łącznie 355 zwycięstw, co plasuje grupę na pierwszym miejscu w klasyfikacjach zawodowych grup kolarskich. Przed zawodami Tour de Pologne, jeszcze do 25 lipca HTC-Columbia walczy o zwycięstwo w najsłynniejszym międzynarodowym wyścigu szosowym – Tour de France. Na chwilę obecną, zawodnik HTC-Columbia, Brytyjczyk Mark Cavendish, plasuje się na trzeciej pozycji w klasyfikacji punktowej z dorobkiem 162 punktów. Cavendish jako pierwszy ukończył piąty, szósty i jedenasty sprinterski etap Tour de France

Sponsorem i partnerem drużyny jest outdoorowa marka Columbia Sportswear, oferująca zaawansowaną technologicznie odzież i buty zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu . Columbia już od ponad trzech lat kibicuje i wspiera zespół w kolarskich potyczkach na całym świecie, a w tym roku ubiera również organizatorów Tour de Pologne. Wszystkich fanów kolarstwa gorąco zapraszamy do kibicowania drużynie HTC-Columbia.

źródło: Columbia

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0