HomeRynek outdoor

Ponad 50 krajów na TT Warsaw 2010

Ponad 50 krajów z całego świata zaprezentuje się na XVIII Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw. Po raz pierwszy swoją ofertę turystyczną przedstawią Republika Zielonego Przylądka, Ghana, Algieria, Mozambik czy Namibia. Nowymi propozycjami turystycznymi będą zaskakiwać też kraje z różnych regionów świata, które po raz kolejny wystawią się na TT Warsaw.

TT Warsaw, logo

 

Najciekawsze całoroczne atrakcje turystyczne szczególnie mocno w tym roku promować będzie sąsiadująca z Polską Słowacja, która jest oficjalnym krajem partnerskim tej edycji targów. Wśród licznych międzynarodowych propozycji nie zabraknie też rodzimych wystawców, prezentujących walory turystyczne polskich miast i regionów również zagranicznym gościom. Tegoroczne TT Warsaw swoją obecnością uświetni blisko 50 ambasadorów, a także przedstawiciele polskich władz państwowych i organizacji branżowych w tym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, czy Polskiej Izby Turystycznej. Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 23-25 września 2010 r. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. 

Zgromadzenie tak licznych wystawców z całego świata jest efektem osiemnastoletniej tradycji i doświadczenia TT Warsaw. Targi cieszą się ogromnym uznaniem zarówno wśród wystawców oraz osób zwiedzających i stanowią obecnie najważniejsze spotkanie krajowej i międzynarodowej branży turystycznej w Polsce. Tegoroczna edycja TT Warsaw, na której przedstawione zostaną oferty podróży z ponad 50 krajów, z pewnością będzie źródłem różnorodnych pomysłów i rozwiązań umożliwiających przedstawicielom branżowym tworzyć kompleksowe oferty i dopasowywać je do aktualnych oczekiwań turystów.

Silnie zaprezentują się na targach państwa z Europy, Afryki wraz z Półwyspem Arabskim, Ameryki Południowej i Środkowej oraz basenu Morza Karaibskiego. Prezentowanym regionom towarzyszyć będą przedstawiciele lokalnych hoteli i touroperatorów, co stanowić będzie doskonałą okazję do nawiązania wartościowych międzynarodowych kontaktów biznesowych – mówi Agnieszka Huszczyńska, prezes zarządu MT Targi, organizatora TT Warsaw.

Tegoroczna edycja TT Warsaw będzie zbiorem wielu ciekawych propozycji turystycznych zarówno standardowych, jak i nietypowych podróży. Okazją do zapoznania się z możliwościami wyjazdów do Afryki na safari będą stoiska kilku lokalnych touroperatorów, w tym założonej przez Polaków Wild Wind Namibian Safari. Interesującą ofertę dotyczącą wypraw wielorybniczych przedstawi firma Whale Safari Andenes organizująca rejsy do Północnej Norwegii. W zakresie turystyki golfowej wyjątkowo atrakcyjnie zaprezentuje się Dominikana, natomiast Włochy i Francja będą promować podróże kulinarne i winiarskie. Poza tym, w związku ze zbliżającym się sezonem zimowym wszechstronnie prezentowana będzie kompleksowa oferta narciarska. Wystawiać się będą polskie i zagraniczne ośrodki oraz stacje narciarskie. Najbardziej spektakularną propozycję zimową, symulator narciarski Skidesk, przedstawi kraj partnerski targów – Słowacja. Na swoim stoisku będzie promować również całoroczne atrakcje turystyczne jak kąpieliska termalne, uzdrowiska, jaskinie, zabytki, czy parki narodowe.  

Podczas trzech dni na stoisku słowackim będzie można skosztować specjałów słowackiej kuchni, degustować słowackie trunki i wziąć udział w konkursach o Słowacji. Jako organizator przyszłorocznych Mistrzostw Świata w hokeju promować będziemy także ten najbardziej popularny sport w naszym kraju. W związku z tym na naszym stoisku będzie możliwość zagrania w mini hokeja. Urozmaiceniem naszej prezentacji będą występy wspaniałego, pełnego temperamentu, słowackiego zespołu folklorystycznego ŠARIŠAN z Prešova.

W sektorze sportów zimowych, bezpośrednio w hali MT Polska, wspólnie ze słowacką Spółką Tatry Mountain Resorts przygotowujemy wspaniałe atrakcje dla gości targów. Wszyscy miłośnicy białego szaleństwa będą mogli spróbować swoich umiejętności narciarskich na specjalnie zbudowanym stoku i zobaczyć akrobatyczne show na narciarskim symulatorze. Jestem przekonany, że przygotowana przez nas bardzo bogata oferta podczas tegorocznych targów TT Warsaw zyska uznanie zwiedzających. Uważam, że to najlepsze miejsce do kompleksowej promocji Słowacji i pozytywnego kreowania jej wizerunku. Ale, jak mówi jedna słowacka ludowa przypowieść: „Lepiej raz zobaczyć, niż sto razy usłyszeć” – komentuje Ján Bošnovič, dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce.

Targom towarzyszyć będą również liczne szkolenia i konferencje dotyczące różnych dziedzin prowadzenia biznesu turystycznego, prowadzone przez ekspertów z branży turystycznej. Istotny punkt w programie będą stanowić konferencje dla organizatorów turystyki biznesowej i incentive travel. Będzie też można porozmawiać ze znanymi globtrotterami podczas „Spotkań z podróżnikami”. Natomiast, w ramach atrakcji dla zwiedzających przy stoiskach odbędą się również liczne pokazy i degustacje.

Udział w targach i we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny dla osób z branży turystycznej po wcześniejszej rejestracji na www.ttwarsaw.pl/rejestracja, która prowadzona jest do 21 września do godz. 15.00. Dodatkowo, by w pełni skorzystać z możliwości, jakie oferuje TT Warsaw i efektywnie wykorzystać czas podczas targów uczestnicy mogą wcześniej zaplanować sobie zwiedzanie korzystając z planera spotkań. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl.

Patronami TT Warsaw 2010 są Minister Sportu i Turystyki, Adam Giersz oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, a partnerami merytorycznymi targów są Polska Organizacja Turystyczna i Polska Izba Turystyki. TT Warsaw 2010 organizowane są we współpracy merytorycznej z Polską Agencją Rozwoju Turystyki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Warsaw Convention Bureau.

XVIII Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw odbędą się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C, które oddalone jest zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Obiekt zapewnia 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Ponadto, w sąsiedztwie kursuje 10 miejskich linii autobusowych z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego Pociągi Kolei Mazowieckich.

***

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw to najważniejsze wydarzenie branży turystycznej w Polsce. Grupuje największą liczbę krajów, które zazwyczaj wystawiają się na stoiskach narodowych, a także stanowi bardzo ważną platformę dla promocji oferty turystycznej polskich miast i regionów wśród kontrahentów z kraju i zagranicy. Dzięki kompleksowości oferty wystawianej na targach TT Warsaw prezentuje wszechstronny katalog pomysłów i rozwiązań wpisujących się w najnowsze trendy turystyczne, na bazie których firmy turystyczne mogą stworzyć kompletną ofertę turystyczną i rozwijać swój biznes.  

Uczestnikami TT Warsaw są touroperatorzy, obiekty noclegowe (hotelowe, sanatoryjne, wellness&spa i pensjonaty), przewoźnicy (lotniczy, kolejowi, promowi i autokarowi), narodowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, urzędy marszałkowskie, powiaty, miasta i gminy, organizatorzy turystyki biznesowej (MICE), a także turystyczne portale internetowe, branżowe izby i stowarzyszenia, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz wydawnictwa branżowe. TT Warsaw zapewnia im warunki do efektywnego zaprezentowania swojej oferty, nawiązania kontaktów handlowych i wymiany doświadczeń. TT Warsaw stanowi także miejsce promocji ofert turystycznych z całego świata wśród warszawiaków, w tym w szczególności dotyczących turystyki zimowej.

TT Warsaw organizowane są od 1993 roku w Warszawie przez MT Targi (wcześniej MT Polska). Od 2009 roku organizowane są w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie.

MT Targi są największym operatorem targowym w Warszawie i jednym z czołowych organizatorów imprez wystawienniczych w Polsce. Spółka odpowiada za kompleksową obsługę i przygotowanie imprez targowych. Organizuje również najważniejsze wydarzenia targowe w Polsce dla różnych branż, m. in. EuroLab, EuroGastro, Lato, Wine & Spirits, TT Warsaw, Event, WorldHotel i in. Spółka MT Targi została wyodrębniona jako podmiot wyspecjalizowany w organizacji imprez targowych w 2009 roku ze spółki Międzynarodowe Targi Polska (MT Polska), która działa na rynku od 1993 roku i wcześniej odpowiadała zarówno za zarządzanie centrum targowym, jak również za organizację imprez targowych.

MT Polska zarządza jednym z najnowocześniejszych obiektów targowo-kongresowo-eventowych w Polsce – Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. Jest ono w pełni dostosowane do organizacji targów, zjazdów, konferencji i eventów (w tym bankietów, koncertów czy zawodów sportowych). Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, szerokie bramy rozładunkowe, specjalne podjazdy dla samochodów ciężarowych oraz bezsłupowa konstrukcja umożliwiają pełną swobodę adaptacyjną, nawet w przypadku niestandardowych aranżacji i skomplikowanych konstrukcji. Komfortowe warunki dla organizacji targów, eventów czy spotkań biznesowych zapewniają także klimatyzowana hala, przestronny hol oraz nowoczesne zaplecze biurowo-konferencyjne. Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56C to obiekt o powierzchni 15 200 mkw., z tego 10 000 mkw. stanowi hala wystawiennicza, 4 000 mkw. teren zewnętrzny, zaś 1 200 mkw. zajmują obiekty konferencyjno-biurowe. 

Firma MT Polska powstała w 1993 r. i pierwotnie zajmowała się organizacją targów. Od 2008 r. MT Polska jest operatorem centrum przy ul. Marsa 56c i obecnie jest to podstawowy obszar jej działalności.

Kinga Szkutnik

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0