HomeRynek outdoor

Namiot Laser Photon marki Terra Nova wyróżniony prestiżową nagrodą

Firma Terra Nova Equipment, angielski producent super lekkiego sprzętu turystycznego i górskiego, została nagrodzona prestiżową nagrodą, przyznawaną przez Brytyjską Gildię Autorów i Fotografów Outdoorowych (UK Outdoor Writers and Photographers Guild).

Namiot Laser Photon, określany jako najlżejszy, dwupowłokowy namiot na świecie, zdobył nagrodę Derryck’a Draper’a przyznawaną przez gildię.

Andy Utting, dyrektor zarządzający Terra Nova Equipment przyznał podczas uroczystości wręczenia nagrody – Jako firma zawsze czujemy się onieśmieleni odbierając nagrody, jesteśmy także wyjątkowo wdzięczni za uznanie wyrażone przez tak prestiżową i kompetentną organizację jak Gildia Autorów i Fotografów Outdoorowych.

Namiot Laser Photon marki Terra NovaNamiot Laser Photon marki Terra Nova

Utting dodał, że filozofią firmy Terra Nova Equipment jest projektowanie produktów najlepszych w swojej klasie. Nagroda ta udowadnia, że myśl, badania i ciężka praca włożona w rozwój produktu owocuje, pozwalając na osiągnięcie założonych celów.

Zaczęliśmy nasz program Najlżejszy w Klasie już w 2002 roku, dokonując ponad tysiąc testów materiałowych – zapewnia Andy Utting. – Nasz pierwszy rekord Guinessa osiągnęliśmy w 2005 roku namiotem LaserLite, ważącym po spakowaniu tylko 1145g. Następnie w 2006 roku był kolejny rekord za namiot Laser Competition, zaś w 2008 roku z modelem Laser Photon uzyskaliśmy wagę 790g. Obecna wersja namiotu Laser Photon waży 720g po spakowaniu – dodaje.

Firma Terra Nova Equipment projektuje namioty i sprzęt turystyczny od ponad 25 lat. Jej namioty były używane wszędzie na świecie – od szczytu Everestu aż po bieguny. Niedawno Terra Nova Equipment rozwinęła produkcję super lekkich namiotów turystycznych i linii plecaków.

Firma jest także właścicielem trzech marek: Terra Nova – marka najlepszych w swojej klasie namiotów ekspedycyjnych i turystycznych, Wild Country – wysokiej jakości namioty turystyczne i rodzinne oraz śpiwory, a ponadto Extremities – licencjonowana przez Gore-Tex marka technicznych akcesoriów odzieżowych.

 

Źródło: Terra Nova Equipment

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0