HomeImprezy outdoor

Miej odwagę! – Memoriał im. Piotra Morawskiego

Olga Morawska wraz z Alpinus Expedition Team zapraszają do udziału w Memoriale im. Piotra Morawskiego Miej odwagę! Celem Memoriału jest nagrodzenie najbardziej interesujących projektów podróżniczych, poznawczych, wspinaczkowych, narciarskich lub żeglarskich.

Memoriał im. Piotra Morawskiego, logoMemoriał im. Piotra Morawskiego, logo

Wyprawy można zgłaszać już teraz w serwisie www.alpinus-miejodwage.pl. Ogłoszenie zwycięzcy I. edycji Memoriału odbędzie się w marcu 2011 r. podczas Festiwalu Podróżników „Kolosy” w Gdyni.

Po raz pierwszy zasady Memoriału im. Piotra Morawskiego zostały przedstawione przez Olgę Morawską, żonę Piotra, w marcu 2010 r. podczas festiwalu „Kolosy 2009”.

Olga Morawska, pomysłodawczyni projektu:

Memoriał im. Piotra Morawskiego powstał, ponieważ wierzymy, że energia Piotra, jego siła i odwaga są warte ocalenia. Piotr był himalaistą i wybitnym wspinaczem. Miał odwagę realizować marzenia, a swoją pasją zarażał innych. Idee, które były dla Piotrka ważne, przerodziły się w Memoriał Jego imienia – który promuje odwagę, siłę i energię, a także bezpieczeństwo. Memoriałowi nadaliśmy nazwę: „Miej odwagę!”, ponieważ odwaga i pomysł na życie jest tym, czego będziemy poszukiwać u uczestników konkursu.

Zenon Raszyk (Alpinus):

Piotrek Morawski był wybitnym członkiem Alpinus Expedition Team. Znając jego plany, a także jego niezwykłe umiłowanie życia z pasją, podjęliśmy decyzję o zrealizowaniu Memoriału im. Piotra Morawskiego Miej odwagę! Główna nagroda Memoriału daje szansę podróżnikom, wspinaczom czy żeglarzom na zrealizowanie wymarzonej wyprawy. Dzięki Memoriałowi chcemy zaprosić wszystkich odważnych ludzi do naszego zespołu podróżników i zdobywców Alpinus Expedition Team. Wierzymy, że Memoriał Piotra zyska wielu zwolenników i fanów, co pomoże nam przekazywać jego pasję i energię dalej.

***

Zasady Memoriału

Wyprawy można zgłaszać w 5 kategoriach, od końca listopada 2010 r. do 31 stycznia 2011 r., na stronie www.alpinus-miejodwage.pl.

Kategorie:

1. Ziemia – wyprawy w góry i z góry, po płaskim, a także te w głąb Ziemi,
2. Powietrze – projekty, których głównym celem są loty, przeloty, odloty i skoki,
3. Woda – wyprawy po wodzie i w głąb wody,
4. Ogień – wyprawy i projekty, w których najważniejsze są kipiące emocje, adrenalina na najwyższych obrotach i dużo czadu!
5. Eter – kosmicznie odjechane projekty, które wykraczają poza ramy podstawowych żywiołów.

Przy ocenie zgłoszonych wypraw będzie brany pod uwagę oryginalny, ale jednocześnie przemyślany i możliwy do zrealizowania pomysł. Wszystkie kategorie traktowane będą równorzędnie. Zgłoszone projekty będą prezentowane na stronie Memoriału i będą oceniane przez Internautów.

Głosowanie rozpocznie się 1 lutego 2011 r. i potrwa do końca miesiąca. Na decyzję o wygranej wyprawie będą miały wpływ głosy Internautów (50%) i ocena Kapituły Memoriału (50%), w której skład wchodzą: Olga Morawska, Zenon Raszyk – przedstawiciel marki Alpinus i członkowie Alpinus Expedition Team.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: http://alpinus-miejodwage.pl/regulamin.html.

Nagroda

Zwycięzca konkursu otrzyma honorowe, roczne członkostwo w Alpinus Expedition Team, a zwycięska wyprawa zostanie sfinansowana. Zwycięzca, jako honorowy członek Teamu, stanie się także członkiem Kapituły Memoriału i będzie miał wpływ na wybór kolejnej zwycięskiej wyprawy.

Magdalena Swoboda

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0