HomeNowości z rynku

Poszerzona kolekcja marki Icebreaker na sezon jesień/zima 2011

Icebreaker rozszerza swoją popularną linię lekkich, wysoce izolacyjnych produktów Realfleece, wprowadzając odzież warstwy pośredniej. Kolekcja na przyszły sezon zostanie także powiększona o nowe modele ubrań z większości linii.

Realfleece to naturalna alternatywa dla syntetycznego runa. Od roku 1980 marki sportowe sprzedają odzież wykonaną z syntetycznych włókien, których produkcja oparta jest na oleju, określanych mianem fleecu (runa). Jednak prawdziwe runo pochodzi od owiec.

Realfleece zadebiutował w kolekcji Icebreaker w sezonie jesień/zima 2010 w serii zarówno męskich jak i damskich modeli. Linia tych produktów otrzymała entuzjastyczne recenzje zarówno od konsumentów, jak i mediów, włączając w to magazyn Men’s Journal i artykuł „BEST Hoodie for Grownups”

W sezonie jesień/zima 2011 Icebreaker wprowadza Realfleece 260 – nową funkcjonalną odzież termoizolacyjną o średniej gramaturze, która daje konsumentom prawdziwą alternatywę wobec syntetycznych fleeców.

Produkty kolekcji Realfleece wykonane są z najwyższej jakości wełny merino, uzyskanej od dostawców hodujących swoje stada w nowozelandzkich Południowych Alpach. Dzięki temu włókna są miękkie i przyjemne w dotyku.

Wszystkie produkty serii Realfleece posiadają wewnętrzną warstwę o wykończeniu frotte, ze szczotkowanym włosem, które „chwyta” powietrze, stanowiąc doskonałą izolację. Zewnętrzna warstwa materiału posiada gładką, przepuszczającą powietrze powierzchnię o wykończeniu typu jersey. Ubiory tej serii charakteryzuje bardzo dobry stosunek termoizolacyjności do wagi.

Icebreaker pokaże swoją nową kolekcję odzieży Realfleece podczas targów Outdoor Retailer Winter Market, odbywających się w dniach 20-23 stycznia 2011 oraz podczas ispo, w dniach od 6 do 9 lutego 2011 roku.

Wprowadzenie linii odzieży Realfleece wykonanej z materiał o gramaturze 320 było głównym wydarzeniem kolekcji jesień/zima 2010 – mówi Rob Achtel, dyrektor kreatywny marki. – Konsumenci pokochali ciepło, miękkość i funkcjonalność odzieży zewnętrznej Realfleece 320. W efekcie pojawiło się zapotrzebowanie na odzież warstwy pośredniej, którą można nosić na bielizną Icebreaker Bodyfit i pod techniczną odzież warstwy zewnętrznej. Realfleece 260 jest najważniejszym elementem naszej kolekcji jesień/zima 2011. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku Realfleece 320, oczekujemy, że także Realfleece 260 natychmiast stanie się klasykiem – dodaje.

Nowe modele wchodzące do kolekcji to Sierra Half Zip, Sierra Full Zip i Sierra Hood dla mężczyzn. Dla kobiet przygotowano modele Cascade Half Zip, Cascade Full Zip i Cascade Hood. Seria Realfleece 260 posiada dekoracyjne szwy oraz delikatny nadruk na wewnętrznej stronie odzieży. W sezonie jesień/zima 2010 linia Realfleece została wzbogacona o nową paletę kolorów.

Oprócz wspomnianej serii produktów, Icebreaker odsłoni także pięć nowych topów oraz bluz z kapturem z damskiej linii City range, złożonej z wszechstronnych ubrań wykonanych z wełny merino na sezon jesień/zima 2011. City range to odzież niezbędna w warunkach miejskich czy podczas podróży – kolekcja składa się ze swetrów, spodni i okryć na wszystkie pory roku.

Dodatkowo pojawiły się nowe modele topów i spodni ¾ linii GT Run i GT bike – specjalistycznych linii produktowych marki Icebreaker, dedykowanych dla biegaczy i kolarzy górskich. Techniczne linie pojawią się w sezonie wiosna/lato 2011, ale już okazały się popularne i zostały dobrze przyjęte.

Icebreaker dodał także nowe kroje i kolory do linii bieliźniarskiej GT Base Layer – swojej najwyższej klasy linii bielizny stworzonej dla potrzeb sportów aerobowych. Pojawią się także nowe modele skarpet do turystyki, narciarstwa czy w kolekcji odzieży miejskiej. Ponadto Icebreaker Kids – linia ciepłej miękkiej odzieży dla dzieci została rozszerzona aż do rozmiaru 14.

Źródło: www.icebreaker.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0