HomeNowości z rynku

Czas na trening z nawigacją – Timex Ironman Global Trainer

Timex Global Trainer to nowe narzędzie treningowe dla wymagających, które wyróżnia wielotrybowy wyświetlacz i wydajny akumulator.

Najnowszy, wielofunkcyjny zegarek Timex Global Trainer to naturalna kontynuacja oferty amerykańskiego producenta dostosowanej dla sportowców na wszystkich poziomach zaawansowania i potrzeb. Model został zaprojektowany dla osób, które stawiają sobie ambitne cele.

Timex, zegarek Ironman Global TrainerTimex, zegarek Ironman Global Trainer

System Global Trainer, wykorzystujący technologię GPS SiRstarIII™ i bezprzewodową ANT+™, mierzy prędkość, trasę i dystans w czasie rzeczywistym.

W połączeniu z intuicyjnymi trybami pracy Performance i Multisport przeznaczonymi do treningów i zawodów, zegarek umożliwia synchronizację z komputerem w celu korzystania ze szczegółowych programów treningowych i informacji o trasach z dostępnego online oprogramowania TrainingPeaks™. Global Trainer jest kompatybilny z monitorami pracy serca i czujnikami rowerowymi Timex, jak również sensorami rowerowymi innych firm opartych na technologii ANT+™.

Największą zaletą tego modelu jest wbudowany moduł GPS, który umożliwia pomiar dystansu oraz monitorowanie prędkości biegu. Warto również zwrócić uwagę na funkcję, dzięki której można jednocześnie obserwować cztery różne parametry np. tętno, prędkość, dystans i tempo odcinka. Jest to bardzo przydatne podczas treningu – mówi Rafał Wójcik, utytułowany biegacz długodystansowy, ambasador marki Timex w Polsce – Łącznie zegarek oferuje aż kilkadziesiąt różnych funkcji. Atutem jest również design zegarka oraz wytrzymałość baterii, która bez ładowania wystarcza na około 15 godzin biegu.

Wytrzymała konstrukcja zegarka jest zaprojektowana z myślą intensywnym uprawianiu wielu dyscyplin sportowych – podkreśla to wydajny akumulator o 15-godzinnym czasie pracy i wodoszczelność w klasie 5 ATM. Konfigurowalny wyświetlacz umożliwia wyświetlanie jednocześnie do 4 istotnych informacji, gwarantując posiadaczowi dostęp do kluczowych danych podczas treningu.

Zintegrowana funkcja GPS precyzyjnie przelicza równocześnie prędkość, trasę oraz dystans oraz wyznacza położenie i wysokość nad poziomem morza, wraz z rekordem wzniesień i spadków. Zegarek nie wymaga kalibracji, a pamięć 100 lokalizacji i 50 tras otwiera przed posiadaczem możliwość śledzenia przebytych tras oraz tworzenie własnych.

Timex Ironman Global Trainer zachowuje w pamięci do 20 treningów i 1000 okrążeń, a także zawiera chronograf i timery interwałowe. Spośród ułatwień warto wyróżnić tryb pracy “hands free”, który automatycznie włącza i wyłącza pomiar danych oraz programowany przez użytkownika moduł event multisport przeznaczony do monitorowania danych w sportach będących połączeń różnych dyscyplin.

Synchronizacja z komputerem, obok dostępu do rozbudowanego kalendarza treningów i danych trasy umożliwia modyfikację ustawień zegarka z poziomu klawiatury. Akumulator można ładować przez port USB, a także przez zwykłe gniazdko AC.

Cena zestawu wraz monitorem pracy serca wynosi 1399 zł, bez tego urządzenia 1199 zł. Zegarki są dostępne na stronie www.timex.pl oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży na terenie całego kraju.

Aleksandra Szafraniec
Omega Communication

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0