HomeNowości z rynku

4-sezonowa mata Therm-a-Rest NeoAir

Cascade Design Inc., ulokowany w Seatle lider w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości sprzętu outdoorowego, ogłosił we wtorek 18 stycznia, że w lipcu 2011 roku wprowadza pierwszą, wielosezonową wersję materaca Therm-a-Rest NeoAir.

Ultra lekki i kompaktowy 4-sezonowy materac NeoAir został zaprojektowany w oparciu o opatentowane technologie, gwarantujące materacom pompowanym wyjątkową stabilność, wygodę użytkowania oraz ciepło nawet podczas snu w niskich temperaturach.

W celu istotnego zwiększenia ciepłoty i ograniczenia wymiany ciepła, 4-sezonowy NeoAir efektywnie łączy zastosowanie chronionej patentem, wielowarstwowej technologii Reflective Barrier™ z technologią Triangular Core Matrix™.

Warstwy złożonej izolacji Reflective Barrier współgrają w celu ograniczenia utraty energii cieplnej przez przewodnictwo do podłoża, w tym samym czasie odbijając ciepło w kierunku użytkownika.

Wnętrze materaca zostało wykonane w technologii Triangular Core Matrix. Dzięki setkom pojedynczych komórek skutecznie ograniczany jest ruch ciepłego powietrza wewnątrz materaca, co z kolei zmniejsza utratę ciepła drogą konwekcji. Triangular Core Matrix tworzy także wewnętrzny system kratownic, który właściwie eliminuje problem niestabilności, powszechny wśród materacy dmuchanych. Efektem połączenia tych dwóch technologii jest bardziej komfortowy materac, który dostarcza aż do pięciu razy więcej ciepła niż inne materace pompowane, i to bez użycia puchu czy jakiegokolwiek innego włókna izolacyjnego. Jest przy tym wyjątkowo lekki i pakowny.

Nowy 4-sezonowy model dołączy do dwóch już dostępnych modeli 3-sezonowych, obecnych w kolekcji pompowanych materacy Therm-a-Rest – oryginalnego materaca NeoAir i niedawno wprowadzonego NeoAir™ Trekker. Wszystkie materace Therm-a-rest mogą być nadmuchiwane bez obaw o to czy para zawarta w wydychanym powietrzu zawilgoci ocieplinę; ponadto mogą być także napompowane przy pomocy pompki Therm-a-Rest AirTap™.

Materace Therm-a-Rest NeoAir są wytwarzane w zakładach w głównej siedzibie firmy w Seatlle, a także w Cork w Irlandii. W obydwu przypadkach produkcja odbywa się przy użyciu maszyn wyprodukowanych i zaprojektowanych w zakładzie w Seatlle.

Nowy materac NeoAir zadebiutuje w styczniu w Stanach Zjednoczonych podczas Outdoor Retailer Winter Market 2011, a następnie zostanie pokazany w Europie – po raz pierwszy w lutym 2011 roku podczas ispo 2011. W sklepach będzie dostępny od lipca 2011.

Źródło: www.snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0