HomeRynek outdoor

Buffalo na polskim rynku outdoorowym

Od niedawna na polskim rynku swojego przedstawiciela ma legendarna, brytyjska marka Buffalo. O charakterystyce marki i jej obecności na naszym rynku rozmawiamy z Kamilem Czyżykowskim z firmy UP Hegran, wyłącznego dystrybutora Buffalo na Polskę.

Aneta Żukowska (4outdoor.pl): Czy możesz w kilku słowach przedstawić i scharakteryzować markę Buffalo? Co należy do jej atutów?

Kamil Czyżykowski (general manager UP Hegran): Marka Buffalo zaczęła produkcję swojej odzieży w latach 70. w Sheffield w Wielkiej Brytanii. Wtedy właśnie powstała pierwsza realizacja projektu lekkiej odzieży specjalistycznej z materiałów syntetycznych, odpornej na warunki atmosferyczne i niezwykle oddychającej. Projektanci użyli materiału zewnętrznego Pertex oraz warstwy „Pile System“ – poliestru po wewnętrznej stronie, dzięki czemu użytkownicy byli zabezpieczeni zarówno od wiatru, jak i od chłodu. Tak powstał pierwszy Soft Shell.

Kamil Czyżykowski, general manager w UP Hegran (fot. 4outdoor.pl)Kamil Czyżykowski, general manager w UP Hegran (fot. 4outdoor.pl)

Buffalo bardzo szybko zyskało grono swoich klientów, gdyż rynek sam domagał się takiego produktu. Legendarna kangurka marki Buffalo na stałe weszła do wyposażenia służb specjalnych w Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach na całym świecie. Hasłem marki jest: Function not Fashion. Odzież Buffalo charakteryzuje się przede wszystkim funkcjonalnością, jednocześnie jest modoodporna. Marka nie zmienia kolorów w zależności od nowych trendów, nie dodaje zbędnych zamków czy kieszeni. Krój niewiele zmienił się od lat 70., nabrał jedynie bardziej ergonomicznych kształtów, zyskując jeszcze bardziej na jakości.

Marka Buffalo jest znana na naszym rynku, jednak ty jako pierwszy zacząłeś ją dystrybuować w Polsce. Dlaczego właśnie ta marka, jak zaczęła się wasza współpraca?

Moja przygoda z Buffalo zaczęła się ponad 10 lat temu, kiedy zaopatrzyłem się w moją pierwszą kurtkę tej marki. Od tamtej pory owa kurtka jest dopisana do listy wyposażenia na każdą wyprawę, nawet na tą do ciepłych krajów. Na bazie doświadczeń zdobytych w prawie każdych warunkach atmosferycznych, odkryłem fenomen tej odzieży. Wielokrotnie utrzymywała mnie w komforcie termicznym i pozwalała działać w nieograniczony sposób. Taka kurtka to świetne narzędzie, jak nóż survivalowy, niezbędna w ekwipunku. Każdy powinien taką mieć, dlatego postanowiłem przedstawić Buffalo na polskim rynku. Wierzę w produkt i co więcej, przemawia do mnie idea lekkiej, uniwersalnej odzieży. Przy okazji w Buffalo w Wielkiej Brytanii pracują bardzo konkretni i sympatyczni ludzie, fachowcy, co dodatkowo wspomogło podjęcie decyzji. Ogromnie cieszy nas fakt, że akurat nam dane jest wprowadzać do Polski tę legendarną markę.

Mountain Shirt marki BuffaloMountain Shirt marki Buffalo

Do jakich klientów Buffalo kieruje swoje produkty?

Buffalo jest tak uniwersalne, że każdy kto przebywa na zewnątrz i jest narażony na zmienne warunki atmosferyczne doceni walory tej marki. Chociaż produkt kierowany jest głównie do specjalistów z różnych branż mundurowych i cywilnych. Z odzieży Buffalo korzystają m.in. jednostki ratownicze Królewskich Sił Powietrznych (RAF), górskie służby ratownicze, jednostki ratownictwa nurkowego, czy policja. Jednocześnie klientami Buffalo są turyści i pasjonaci wielu sportów, takich jak speleologia, wspinaczka, czy szeroko pojęta turystyka kwalifikowana. Jest to odzież przeznaczona dla tych, którzy cenią sobie funkcjonalność i niezawodność ponad wszystko. 
Kurtki skonstruowane są tak aby zapewniać komfort i regulację termiczną, co znacząco wpływa na wygodę w działaniu. Dodatkowym atutem jest wysoka jakość. Odzież w 100% szyta jest w Wielkiej Brytanii.

Jak chcecie pracować nad popularnością Buffalo w Polsce?

Ten produkt mówi sam za siebie. Wystarczy raz założyć, żeby się do niego przekonać.

Ladies Alpine Jacket marki BuffaloLadies Alpine Jacket marki Buffalo

Czym zajmuje się firma UP Hegran? Jakie macie doświadczenie biznesowe w outdoorze?

Firma UP Hegran powstała na potrzeby specyficznego rynku outdoorowo-eventowego. Oprócz dystrybucji Buffalo Systems zajmujemy się organizacją eventów terenowych dla najbardziej wymagających klientów. W pracy wykorzystujemy nasze doświadczenie zdobyte podczas wprowadzania na polski rynek kilku innych marek outdoorowych oraz przy organizacji wypraw survivalowych. Ponadto, potrzeba posiadania takiego produktu jak odzież Buffalo jest naturalną konsekwencją wynikającą z naszych sportowych pasji związanych z turystyką, militariami i survivalem.

Dziękują za rozmowę i życzę powodzenia.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0