HomeRynek outdoor

Gear of the Year dla butów marki Garmont – Zenith Mid GTX

Outside Magazine uhonorował nagrodą Gear of the Year lekkie buty hikingowe Zenith Mid GTX marki Garmont.

Zdobycie nagrody Gear of the Year jest dla nas wielkim wyróżnieniem – mówi Gord Bailey, prezes Garmont. – Seria Zenith narodziła się z pasji dla wyraźnego, innowacyjnego designu oraz naszej determinacji, aby tworzyć produkty, które wpływają na wzrost wydajności w outdoorze. Ta nagroda potwierdza, że odnieśliśmy sukces.

Buty Zenith Mid GTX otrzymały Gear of the Year w kategorii “Light Hiking”, w uznaniu za ich wysoką oddychalność i wytrzymałość.

Nagrodzone buty Garmonta pojawią się w magazynie Spring/Summer Buyer’s Guide, który trafi do sprzedaży na początku maja.

Wyróżnione buty Zenith Mitd GTX marki GarmontWyróżnione buty Zenith Mitd GTX marki Garmont

Staraliśmy się mocno dołożyć tym butom hikingowym – mówi Sam Moulton z Buyer’s Guide. – Ale ponieśliśmy porażkę. Są wystarczająco lekkie i elastyczne na szybkie, łagodne wędrówki, jednocześnie wciąż wystarczająco wytrzymałe na poważne przygody w bardziej technicznym terenie.

Zenith Mid GTX jest butem średniej wysokości za kostkę, przeznaczonym do wymagających wycieczek, od jednodniowych wędrówek w górach, po kilkudniowe wyprawy po trudnych szlakach. Wodoszczelny nubuk oraz dobrze oddychająca, odporna na ścieranie siateczka, membrana Gore-Tex, podeszwa Vibram Morlin Hike – wszystkie te element współtworzą idealny balans oddychalności wraz ze wsparciem dla stóp podczas ekstremalnych wyzwań.

Podczas intensywnych testów przeprowadzonych późną jesienią, zespół Outside Magazine entuzjastycznie wypowiadał się na temat możliwości butów Zenith GTX do działania w różnorodnych warunkach.

To były najbardziej oddychające buty klasy mid w naszym teście, wszystko dzięki dobrze rozmieszczonym panelom z siatki – mówili członkowie zespołu testerów. – Dopasowanie? Miłość od pierwszego kroku.


Testerzy chwalili także dobrą konstrukcję pięty, trzymającą stopę na właściwym miejscu oraz gładko wykończoną podszewkę, która zapobiega powstawaniu otarciom i odciskom.

Wśród produktów wyróżnionych przez Outside Buyer’s Guide znajduje się wiele propozycji spośród najlepiej zaprojektowanego i najbardziej rozwojowego sprzętu dostępnego obecnie na rynku. Owa ekskluzywna lista zwycięzców nagrody Gear of the Year została skompletowana po kilku miesiącach wymagających badań.

Test butów, prowadzony przez Jasona Stevensona, zawiera 63 modeli (108 par). Badania były przeprowadzane m.in. w Virginia Shenandoah National Park oraz Zion National Park w Utah. Po rygorystycznych testach Garmont Zenith Mid GTX przetrwały na prestiżowej liście Gear of the Year jako zaledwie jedne z dziewięciu modeli butów.

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0