HomeRynek outdoor

Kuchenka MSR Reactor Stove System nagrodzona przez Alpinist Magazine

W ostatnim czasie informujemy o nagrodach przyznawanych przez magazyny zajmujące się tematyką górską i outdoorową. Tego typu wyróżnienia są istotną wskazówką na temat tego, jaki sprzęt jest wart zainteresowania na niezwykle różnorodnym rynku outdoorowym. Do uhonorowanych nagrodą produktów dołączył zestaw MSR Reactor Stove System, który otrzymał maksymalną liczbę pięciu gwiazdek w testach Alpinist Magazine, co oznacza, że został uznany za sprzęt „prawie idealny”. Kuchenkę marki MSR doceniono przede wszystkim za jej efektywność, wydajność, wytrzymałość oraz niewielkie gabaryty.

Kuchenka MSR Reactor Stove SystemKuchenka MSR Reactor Stove System

MSR Reactor Stove System był oceniany przez Johna Race, członka zespołu Mountain Standards oraz współwłaściciela szkoły Northwest Mountain School. Race przez wiele lat używał różnych kuchenek podczas prywatnych i komercyjnych wypraw. Ostatnie trzy miesiące poświecił na testy dla Alpinist Magazine. W komentarzu do testu napisał: Przez wiele lat głównym problemem kuchenek była ich niska wydajność, czego nie uwzględniali producenci. Wreszcie nowa generacja hiper-wydajnych kuchenek trafiła na rynek, a MSR Reactor jest spośród nich najlepszy. Z mojego doświadczenia wynika, że Reactor redukuje zapotrzebowanie na paliwo o 50%.

Jesteśmy niezwykle zaszczyceni tą nagrodą, zwłaszcza, że John przeprowadził tak intensywny i wiarygodny test – cieszy się Drew Keegan, dyrektor działu zajmującego się kuchenkami, garnkami i paliwami w firmie Cascade Design, właściciela marki MSR.

Jonh Race testuje kuchenkę MSR Reactor Stove System (fot. alpinist.com)John Race testuje kuchenkę MSR Reactor Stove System (fot. alpinist.com)

Kuchenka gazowa MSR Reactor Stove System zapewnia maksymalną wydajność, gwarantując bezkonkurencyjny czas gotowania w zmiennych i trudnych warunkach pogodowych. Opatentowany palnik posiada dwa sposoby dostarczania ciepła, konwekcji i promieniowania, w celu wytworzenia maksymalnej mocy grzewczej. Palnik jest osłonięty, co zapewnia ochronę przed wiatrem. Wszystkie elementy razem z garnkiem mogą być połączone w jedną całość, dzięki czemu zwiększono powierzchnię grzewczą i czas, w którym garnek jest ogrzewany, jednocześnie została zminimalizowana utrata ciepła. Kuchenka MSR Reactor została również wyposażona w wewnętrzny regulator, który gwarantuje stały płomień zewnętrzny we wszystkich temperaturach. Dzięki tym przełomowym technologiom kuchenka zapewnia wysoką efektywność przez cały okres użytkowania, nawet w najbardziej wymagających sytuacjach. Do zalet MSR Reactor należy także prostota w obsłudze, kompaktowość i pakowność.

Celem Alpinist Mountain Standards jest dostarczenie obiektywnych i uczciwych opisów sprzętu outdoorowego, który wcześniej jest wnikliwie testowany w terenie. Zespół testerów składa się ze wspinaczy, którzy używają sprzętu każdego dnia, w ramach swojej pasji oraz pracy. Pełen opis testu można zanleźć tutaj.

Źródło: snewsnet.com i alpinist.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0