HomeNowości z rynku

Chris Sharma zaprojektował nowy model butów wspinaczkowych dla marki Evolv

Evolv prezentuje nowy model butów wspinaczkowych – Shaman, które zostały zaprojektowany od podstaw przez Chrisa Sharmę. Wyjątkowa konstrukcja buta predestynuje go do najtrudniejszych dróg i problemów wspinaczkowych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w końcu wprowadziliśmy Shamana, który jest obecnie naszym najbardziej zaawansowanym modelem butów. Chris poświęcił dużo energii tym butom, był bardzo zaangażowany w cały proces projektowania i rozwoju, wszystko po to aby zrobić to najlepiej jak to możliwe – mówi Brian Chung, Evolv CEO.

Chris Sharma pracuje nad butami własnego pomysłu:

[video:http://vimeo.com/13184652]

W konstrukcji butów Shaman wprowadzono kilka kluczowych elementów, które działając synergicznie pozwalają wspinać się na najwyższym poziomie. But ma asymetryczny, dodatkowo zakrzywiony do dołu profil. Projekt kładzie nacisk na doskonałe dopasowanie buta – w tym celu dopracowano konstrukcję pięty dla lepszego trzymania na stopie oraz specjalnie zaprojektowano przednią część buta tak aby siła mogła być rozdystrybuowana na wszystkie palce stóp, przy zachowaniu jednoczesnej wygody. Dodatkowo wyeliminowano w bucie wolne miejsca, zwiększając jego precyzję. W Shamanie zastosowano gumę TRAX High Friction Rubber o grubości 4,2 mm.

Chris Sharma ukończył niedawno swój kilkuletni projekt – First round first minute 9b. Na tej jednej z najtrudniejszych dróg na świecie był wyposażony właśnie w buty Shaman.

Jestem naprawdę podekscytowany moim nowym modelem butów Shaman. Jest to zdecydowanie najlepszy but, jakiego kiedykolwiek używałem! Jest tak dobry, że w końcu ukończyłem First round. To z pewnością jedna z najtrudniejszych, jeśli nie najtrudniejsza droga jaką do tej pory zrobiłem. Wymagała ode mnie dużo cierpliwości zanim po ponad 50 odpadnięciach wreszcie ją ukończyłem. Można to nazwać zbiegiem okoliczności, ale gdy tylko otrzymałem nowe buty Shaman od razu mi się udało. Może to one były tym czymś ekstra, czego właśnie potrzebowałem! – mówi Sharma.

Shaman będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od maja, w cenie 399 zł.

Źródło: snewsnet.com, Evolv

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0