HomeNowości z rynku

Na każdy szlak – Ultra Distance Z-Pole marki Black Diamond

Kolejny, pełen przygód sezon trekkingowy przed nami. Na szlak najlepiej wyruszyć z kijkami, które są super lekkie, wytrzymałe, pakowne i estetycznie wyglądają. Wymagania te doskonale spełniają kijki Ultra Distance Z-Pole marki Black Diamond, za co wyróżnili je testerzy magazynu Backpacker, przyznając im nagrodę Backpacker Choice Award 2011.

Jeden kijek z serii Ultra Distance jest dwukrotnie lżejszy niż papierowa wersja magazynu Backpacker. Dlatego właśnie kijki doskonale sprawdzą się w takich dyscyplinach jak trail running, hiking oraz w każdej innej aktywności outdoorowej, w której liczy się maksymalnie niska waga i niewielkie wymiary sprzętu. Para kijków o długości 100 cm waży zaledwie 260 g.

Do zalet kijków Ultra Distance należy także ich prostota. Kijki składają się na trzy części, dzięki czemu można je przytroczyć do plecaka bez obaw, że będą przeszkadzały podczas chodzenia w trudnym, eksponowanym terenie. Aby złożyć kijki do kompaktowej postaci należy jedynie przycisnąć guzik znajdujący się w rączce. Nic nie trzeba odkręcać czy odczepiać. A gdy tylko kijki znów będą potrzebne równie łatwo i szybko można je rozłożyć. Wystarczy chwycić za dolny segment oraz rączkę i pociągnąć – dzięki plastikowym trzpieniom łączącym poszczególne segmenty, kijki szybko złożą się w jedną całość. Kijki nie są regulowane, co gwarantuje bezawaryjność konstrukcji. Dostępne są w czterech długościach – od 100 do 130 cm, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Testerzy magazynu Backpacker byli również pod wrażeniem stylistyki serii Ultra Distance, która designem nawiązuje do sond lawinowych. Kijki wykonane są z lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego, a wewnątrz połączone kevlarową linką. Wymienialne końcówki z węglików oraz gumy, doskonale trzymają się nawierzchni na śliskiej skale, czy nierównym podłożu.

Jak zauważyli testerzy magazynu Backpacker Ultra Distance Z-Pole wnoszą nową jakość w dziedzinie kijków trekkingowych, gwarantując stabilność i niezawodność w każdych warunkach.

Wiecej: www.bdel.com.

Źródło: Black Diamond

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0