HomeRynek outdoor

Nowe marki w portfolio firmy Fordex

W połowie ubiegłego roku firma Fordex jeden z większych dystrybutorów marek sportowych (Berghaus, Nordica, Speedo, Mitre, Wilson, Roller Blade, Blade Runne, Gibbon, Smith, Level, Mobile Society) podpisała umowę o wyłącznej dystrybucji produktów marek kempingowo-turystycznych, Outwell, Easy Camp, Robens, których właścicielem jest firma Oase Outdoors APS.

Firma Oase jest duńską firmą rodzinną, która działa na rynku outdoorowym od 1984 roku. Dzięki bogatemu doświadczeniu, bogatej infrastrukturze oraz zespołowi wybitnych fachowców, co roku zdobywa wyróżnienia za swoje produkty podczas targów, na łamach magazynów branżowych. Produkty są sprzedawane na ponad 30 rynkach Europy. Mało jest firm w branży outdoorowej, które tak metodycznie i profesjonalnie podchodzą do zagadnień związanych z rozwojem produktu i jakością. Firma posiada certyfikację ISO. Posiada również rozbudowany Dział rozwoju produktu, który sprawdza nowe koncepcję w praktyce, korzystając z opinii testerów oraz testując je samemu w specjalnie do tego stworzonych maszynach (komora wiatru, komora deszczowa, w których testowane są namioty pod kątem wodoszczelności i wytrzymałości na napór wiatru).

 


Fordex, jako za jeden z głównych celów postawił sobie rozwój Działu Outdoorowego. Do posiadanej dobrze znanej z wysokiej klasy odzieży i sprzętu outdoorowego marki Berghaus dołączyły Outwell ( produkty kempingowe Premium), Easy Camp (namioty i akcesoria kempingowo-turystyczne), Robens ( namioty i akcesoria techniczne). Stanowią one znakomite dopełnienie naszej oferty produktowej czyniąc ją bogatszą. W tym momencie posiadamy asortyment, która zaspokoi zapotrzebowanie każdego sklepu outdoorowego w 60%. Jeszcze wiele jest przed nami, ale nieustannie się rozwijamy i mamy dalekosiężne plany.

Podsumowując możemy śmiało powiedzieć, że współpracę podjęło dwóch wartościowych partnerów, którzy przyczynią się w znaczący sposób do rozwoju rynku kempingowego i outdoorowego w Polsce.

Łukasz Stawisiński

Oase Product Manager

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0