HomeNowości z rynku

Wiosenne nowości sprzętowe HiMountain – plecaki

W maju pojawiły się w sklepach nowe plecaki marki HiMountain, będące częścią kolekcji Expert Series: Winter Expedition, Expedition Lite, Crux oraz Sky Race.

Po kilku latach sztandarowy produkt z tej właśnie kolekcji, ceniony plecak Winter Expedition, doczekał się swojego następcy. Przy okazji prac nad nowym modelem powstało też kilka innych koncepcji i pomysłów. Zaowocowały powstaniem serii plecaków, które świetnie spełniają swe role w przeróżnych sytuacjach.

Winter Expedition

Nowa wersja dobrze znanego plecaka wyprawowego. Głównym celem zmian było uproszczenie konstrukcji i zmniejszenie wagi, a co za tym idzie – zwiększenie funkcjonalności plecaka. Nowy Winter jest lżejszy o ponad pół kilograma od swoich poprzedników – duży, transportowy plecak waży grubo poniżej dwóch kilogramów.

HiMountain, plecak Winter ExpeditionHiMountain, plecak Winter Expedition

Winter Expedition 50+20 – waga 1,4-1,5kg / cena 399 zł

Winter Expedition 60+20 – waga 1,5-1,6 kg / cena 449 zł

Winter Expedition 70+20 – waga 1,7/1,8 kg / cena 499 zł

Expedition Lite

Nowy, bardzo lekki model. Zaprojektowany z myślą o wyprawach himalajskich, świetnie sprawdzi się także w niższych górach. Mimo pokaźnych rozmiarów – wypakowany plecak pomieści ponad 55 litrów ładunku – Expedition Lite waży jedynie 800 gram. Nie byłoby w tym nic ciekawego gdyby nie fakt, że plecak posiada pełnowymiarowy stelaż aluminiowy, który świetnie przenosi obciążenie na biodra. To już nie tak często spotykana cecha w tej klasie plecaków.

HiMountain, plecak Expedition LiteHiMountain, plecak Expedition Lite

Plecaków Expedition Lite używali członkowie wyprawy zimowej na Broad Peak. Łączy on bowiem zalety plecaka szturmowego z zaletami plecaka transportowego. Mimo braku klapy znalazło się też miejsce na obszerną kieszeń na górze oraz elastyczną kieszonkę na pasie biodrowym.

Expedition Lite 40+15 – waga 0,8 kg / cena 299 zł

Crux

Pora na klasyczny, prosty plecak wspinaczkowy. Prosta konstrukcja jest podstawą niezawodności. Crux nie posiada czegokolwiek zbędnego. Świetne materiały, lekki i sztywny stelaż, mocowanie na sprzęt, narty i linę, boczne wejście do komory, praktyczne kieszenie, gwizdek. Wszystko to, co powinien posiadać dobry plecak wspinaczkowy.

HiMountain, plecak CruxHiMountain, plecak Crux

Crux 40+10 – waga 1 kg / cena 299 zł

Sky Race

To propozycja dla osób szukających małego i uniwersalnego plecaka. Świetnie sprawdzi się podczas jazdy na rowerze i biegania. Osoby, które miały okazję wspinać się z nim w górach twierdzą, że to świetny mały plecak wspinaczkowy. Z powodzeniem można go używać także podczas krótkich wycieczek narciarskich – jego uniwersalność jest imponująca. Główne zalety plecaka Sky Race to waga i prostota (15l – 320g / 25l – 400g). Warto zwrócić uwagę na liczne kieszenie. Dzięki sporej wielkości elementom odblaskom plecak jest doskonale widoczny w ciemnościach.

HiMountain, plecak Sky RaceHiMountain, plecak Sky Race

Sky Race 25 –waga 0,4 kg / cena 189 zł

Sky Race 15 – waga 0,32 kg / cena 169 zł

Podczas prac nad nowymi plecakami staraliśmy się zachować kilka, wydawałby się oczywistych, zasad:

  • Żadnych kompromisów podczas zakupu tkanin i dodatków. Zastosowane materiały są najwyższej jakości. Dodatki pochodzą od uznanych producentów.
  • Uniwersalność. Większość modeli możemy wydatnie powiększyć stosując spore kominy i klapy o regulowanej wysokości. Demontowalne klapy i pasy biodrowe pozwalają znacznie odchudzić plecaki. Zastosowane materiały są bardzo lekkie, a jednocześnie mocne oraz odporne na przemakanie. Bocznych troków można z powodzeniem użyć do transportu maty lub namiotu.
  • Stawiamy na proste konstrukcje.
  • Współczesny użytkownik to nie tylko klasyczny turysta lub klasyczny himalaista. Plecaki sprawdzą się podczas wyjazdów turystycznych, wypraw, wspinaczki, jazdy na rowerze i wycieczek narciarskich. Z najlżejszymi modelami możemy z powodzeniem biegać po górach i lesie.
  • Plecaki muszą być widoczne. Stąd zauważalne na pierwszy rzut oka elementy odblaskowe na szelkach i na samym plecaku.
Źródło: HiMountain

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0