HomeRynek outdoor

Nowe buty Tevy… dla pingwina

Producent obuwia, marka Teva, pomaga młodemu pingwinowi Humboldta, który ma problemy ze stopą. Pingwin o imieniu Lucky mieszka w Santa Barbara Zoo i dzięki obuwiu marki jest wreszcie w stanie chodzić, skakać i pływać, tak jak inne pingwiny.

Teva jest ekspertem w tworzeniu bytów do użytku w środowisku wodnym, dlatego może zaoferować małemu pingwinowi, to czego mu trzeba – mówi Rich Block, CEO Zoo Santa Barbara.

Pingwin Lucky z butem marki Teva (fot. www.pitchengine.com)Pingwin Lucky w bucie marki Teva (fot. www.pitchengine.com)

Pete Worley, prezes Teva dodaje: Przez ponad 25 lat Teva zapewniała dobrą trakcję, ochronę, stabilność i komfort podczas wodnych przygód, jesteśmy więc zaszczyceni, że możemy być częścią tej historii. Nasz zespół konstruktorów jest doświadczony we współpracy ze sportowcami, jednak Lucky postawił przed nami wyjątkowe wyzwanie. Mieliśmy nieco więcej prób i błędów ze względu na barierę językową, ale Lucky wiedział czego oczekuje po butach i dawał nam znać, gdy tylko mieliśmy rację. Znaleźliśmy w nim nowego przyjaciel i doskonałego sportowca marki Teva.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=Uh_DHn_09oo&NR=1]

Lucky urodził się 15 kwietnia 2010 roku, jako członek stada, które liczy obecnie 18 osobników. Na początku nic nie wskazywało na jakiekolwiek problemy ze zdrowiem, dopiero z czasem okazało się, że Lucky nie rozwija się normalnie i ma trudności z chodzeniem. Weterynarze próbowali pomóc pingwinowi, instalowali mu nawet szyny, jednak nie przyniosło to spodziewanego efektu.

Pomysł z butami pojawił się gdy Lucky miał dwa miesiące i ranił sobie stopy podczas skakania. Weterynarze i opiekunowie pingwina bandażowali mu zranioną stopą w obawie, że może wdać się w nią zakażenie. Wreszcie zdecydowano się poprosić o pomoc markę Teva, która ma swoją siedzibę niedaleko zoo, w Goleta.

Zespół projektowy Tevy zareagował niemal natychmiast. Noga i stopa Lucky’ego zostały zmierzone i wykonano dla nich odlewy. Podczas projektowania butów pamiętano o wyjątkowych potrzebach pingwina – buty mają nie tylko złagodzić ból stopy, ale także być lekkie, zapewnić przyczepność, umożliwiać łatwe skoki do wody, a przede wszystkim być niezwykle wygodne.

But Lucky'ego (fot. www.pitchengine.com)But Lucky’ego (fot. www.pitchengine.com)

Powstało kilka wersji buta, z których każda następna była poprawiana względem poprzedniej, uwzględniając różne materiały, wodoodporne tkaniny i wzory. W butach dla pingwina zastosowano hydrofobowy Ion-mask ™, który pozwala utrzymać Lucky’emu suche stopy, zaś Spider Rubber + JStep zapewnia przyczepność kiedy wchodzi i wychodzi z wody. Teva zobowiązała się dbać o buty dla pingwina przez całe jego życie.

Źródło: snewsnet.com

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0