HomeRynek outdoor

Hanwag nie boi się próby czasu

Czy w dzisiejszych czasach jest możliwe, aby używać jednej pary butów przez 20 lat? Do tej pory myśleliśmy że nie, ale okazało się, że ta reguła nie dotyczy marki Hanwag.

20 lat do dużo czasu aby zniszczyć buty, nawet jeżeli używa się ich tylko kilka razy do roku podczas górskich wypraw. O ile znane są przypadki, że skórzana cholewka wytrzymuje próbę czasu, to nawet najdoskonalsza podeszwa nie oprze się ścieraniu na twardym podłożu.

20-letnie buty Hanwaga po wymianie podeszwy (fot. HBMM)20-letnie buty Hanwaga po powrocie z serwisu (fot. HBMM)

W połowie kwietnia b.r. otrzymaliśmy przesyłkę zawierającą parę kilkuletnich (jak nam się wtedy wydawało) Hanwagów, z prośbą o wysłanie do fabryki na wymianę podeszwy. Po telefonie do klienta dowiedzieliśmy się jak długą historię mają te buty.

Jedynym elementem który mógłby wskazywać na taki wiek obuwia były właśnie mocno zużyte podeszwy. Skóra w środku buta wyglądała na prawie nową! Żałujemy, ale nie wykonaliśmy zdjęć butów przed wysłaniem do fabryki.

Po otrzymaniu butów z niemieckiego serwisu byliśmy pod dużym wrażeniem. Nowa podeszwa, nowa wkładka i sznurowadła, zakonserwowana powierzchnia skóry. Jednym słowem but zyskał drugą (a może nawet trzecią młodość).

Klient na pewno będzie zadowolony, że otrzymuje swoje ukochane Hanwagi z nową podeszwą, znacznie poprawiającą trzymanie stopy i tarcie buta.

20-letnie buty Hanwaga po wymianie podeszwy (fot. HBMM)20-letnie buty Hanwaga po powrocie z serwisu (fot. HBMM)

Wszystkim użytkownikom obuwia Hanwag polecamy skorzystanie z możliwości płatnej wymiany podeszwy. Całkowite koszty takiej operacji to 200 zł a czas oczekiwania waha się pomiędzy 30 a 45 dniami. Z resztą wystarczy popatrzeć na zdjęcia:).

Jakub Rymowicz

HBMM

KOMENTARZE

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar
  goral1035 8 lat ago

  A gdzie można zamówić taką wymianę podeszwy???. Szukam i znaleźć nie mogę

 • comment-avatar
  Mariusz 6 lat ago

  znlazłem ten artykuł, czy wysyłacie dalej buty do Hanwag’a ??? Mam inny problem zauwazylem delikatne rozwarstwienie pomiędzy miększą a twardszą czescią podeszwy w 6 letnich butach. Zauważam że idąc kilak godzin w deszczu ma wilgotne skarpety co wczesniej się nie zdarzało , nie iwem czy jest to efekt przenikania wody przez tą podeszwę czy może to że osttanio czesto konserwowałem te buty m.in jakimś olejem w sprayu. Szkoda mi tych butów bo bardzo dobrze wyglądają , podeszwa Vibram bieżnik ma też całekiem dobry ale może wymiana podeszwy z otokiem wyeliminowała by problem przenikania wody . Jakie koszty takiej usługi są w tym roku ?

  • comment-avatar

   Panie Mariuszu, jesteśmy portalem informacyjnym, nie mamy tego typu usług. Pozdrawiamy!

  • comment-avatar
   hunt-fish 6 lat ago

   Koszt wymiany podeszew w 2018 roku wynosi około 380pln. Oczywiście obejmuje również otok gumowy, otrzymujemy również nowe wkładki i sznurowadła. Warto zwrócić się do sklepu w którym, dokonał Pan zakupu, zapewne pomogą. Jeżeli będzie miał Pan kłopot z wymianą proszę o kontakt, pomożemy. Nienaturalnie wilgotne skarpety mogą być powodem przeciekającej podeszwy jak również niestety efektem „zaklejenia” membrany, jeżeli olej do niej dotarł (mniej prawdopodobne). Powodów może być kilka i trudno je ustalić na odległość. Więcej informacji na temat wymiany podeszew w butach Hanwaga znajdzie Pan na naszej stronie „Serwisowa wymiana podeszwy w butach Hanwag” http://hunt-fish.eu/pl/n/34