HomeNowości z rynku

Garmin Edge dla rowerzystów

Garmin Edge® 800 wyposażony jest w ekran dotykowy, umożliwiający płynny transfer danych, planowanie tras oraz widok w kolorze.

Urządzenie nawigacyjne Garmin Edge jest przeznaczone dla rowerzystów, którzy poszukują dokładności i prostoty w śledzeniu statystyk i położenia – zarówno w trakcie wyścigów, jak i podczas rekreacyjnych wypraw rowerowych.

Garmin, Edge 800Garmin, Edge 800

Edge 800 łączy w sobie funkcjonalność popularnych modeli Edge 500 i Edge 705, uzupełniając je o intuicyjny interfejs ekranu dotykowego. Nowe możliwości, takie jak planowanie tras BaseCamp firmy Garmin oraz BirdsEye™ Satellite Imagery, sprawiają, że jest to urządzenie idealnie nadające się do treningów, wycieczek oraz jazdy na szlakach turystycznych.

Edge 800 zadebiutował na rynku podczas targów Eurobike 2010, gdzie zdobył prestiżową nagrodę Eurobike Award w kategorii komponentów elektronicznych. Będzie również prezentowany na targach Interbike 2010.

Na drodze, w górach czy w mieście – Edge 800 z ekranem dotykowym, oferuje szybki dostęp do najważniejszych informacji – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska. – Prosty system mocowania, ulepszone funkcje i możliwości planowania tras oraz funkcje oparte na systemie GPS, dzięki którym kable i konieczność kalibracji należy do przeszłości, sprawiają, że najnowszy Edge spełni oczekiwania wszystkich rowerzystów bez względu na stopień zaawansowania.

Edge 800 wzorowany jest na swoich popularnych poprzednikach, czerpiąc z nich co najlepsze i wzbogacając jednocześnie o wiele nowych funkcji. Jest poręczny i bardziej elegancki w stosunku do Edge’a 705, a mimo to został wyposażony w większy (2,6 cala) wyświetlacz z prostym interfejsem dotykowym.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=HF6vC-J3UV0&feature=related]

Dzięki wykorzystaniu informacji bezpośrednio z satelitów GPS, Edge 800 z dużą dokładnością śledzi prędkość, dystans, czas, pozycję GPS, wysokość wzniesienia terenu, liczbę spalonych kalorii, wznoszenie i opadanie terenu.

Dane dostępne na wyświetlaczu prezentowane są w czasie rzeczywistym dzięki bezprzewodowej synchronizacji Edge’a 800 z kompatybilnymi systemami pomiaru mocy firm trzecich, urządzeniami monitorującymi puls oraz czujnikami prędkości/tempa Garmin za pomocą technologii ANT+™. W celu uzyskania najwyższego stopnia dokładności danych dotyczących wznoszenia i opadania terenu, Edge 800 został wyposażony w barometryczny wysokościomierz wskazujący zmiany w terenie.

Ponieważ Edge 800 nie wymaga kalibracji, można go z łatwością instalować na różnych rowerach. Zwłaszcza dzięki niskoprofilowemu, ćwierćobrotowemu mocowaniu, które łatwo dopasować do wspornika kierownicy lub samej kierownicy za pomocą mocnych gumowych pierścieni. Dzięki zastosowaniu czułego odbiornika GPS z systemem HotFixTM, urządzenie szybko nawiązuje i utrzymuje kontakt z satelitą. Edge 800 wyświetla także odczyty temperatur, automatycznie dokonuje zmian stref czasowych oraz ostrzega rowerzystów o braku uruchomienia licznika czasu. Bateria po pełnym naładowaniu działa do 15 godzin.

Edge 800 to wszechstronne narzędzie przede wszystkim dla rowerzystów dążących do poprawy swoich wyników. Dzięki opcjonalnym mapom jest to także idealne urządzenie dla osób szukających możliwości eksplorowania terenu i korzystających z roweru w celach rekreacyjnych czy np. dojeżdżających na rowerze do pracy.

Garmin, Edge 800Garmin, Edge 800

Dzięki społeczności internetowej Garmin Connect™ (http://garminconnect.com) rowerzyści na całym świecie zyskują dostęp do tras zespołu Garmin-Transitions. Członkowie społeczności Garmin Connect mogą również pobierać i analizować własne trasy, a także dzielić się nimi z innymi użytkownikami.

Garmin Connect pozwala wyświetlać również takie parametry jak: czas, dystans, prędkość, wzniesienie oraz tętno w postaci wykresów. Oferuje też wiele różnych sposobów prezentacji map, jak mapy uliczne, satelitarne, topograficzne i mapy wzniesień. Użytkownicy Garmin Connect mogą wyszukiwać rodzaje aktywności w swojej okolicy (np. bieg uliczny, maraton) i przetestować je po załadowaniu danych do Edge 800, który wskaże im odpowiednią trasę.

Po powrocie do domu mogę przesłać dane z Edge’a na mój komputer i zarządzać moim treningiem – powiedział Christian Vande Velde z zespołu Garmin-Tranistions o połączeniu Garmin Connect z produktami Edge, które stosował w kolejnych Tour de France, gdzie zdobywał miejsca w pierwszej ósemce. – Wyeliminowałem dzięki temu z moich treningów element zgadywania.

Użytkownicy mają również do dyspozycji inne narzędzia pozwalające na wykorzystanie możliwości jakie oferuje Garmin Edge 800. Najnowsza wersja darmowego oprogramowania firmy Garmin o nazwie BaseCamp (www.garmin.com/basecamp) daje użytkownikom łatwe narzędzie analizy terenu i planowania tras. BaseCamp pozwala rowerzystom na planowanie i podgląd tras – wraz z informacją o zmianach w wysokości terenu – i następnie na przesłanie ich do urządzeń Edge 800, Edge 705 i Edge 605.

Aby zapewnić wiarygodne odwzorowanie otoczenia, Garmin Edge 800 obsługuje technologię obrazowania satelitarnego BirdsEyeTM – roczną usługę subskrypcyjną, która umożliwia użytkownikom pobieranie bezpośrednio do urządzeń ręcznych firmy Garmin bardzo szczegółowych map fotograficznych.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.garmin.com/birdseyesatimagery.

Dodatkowo Edge 800 współpracuje z Garmin Custom Maps – bezpłatnym narzędziem, które umożliwia przekształcanie własnych papierowych i elektronicznych map w mapy kompatybilne z urządzeniami Garmin. Dzięki takiemu rozwiązaniu do Edge’a 800 można przenieść szczegóły, oznaczenia i punkty charakterystyczne z istniejących map.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.garmin.com/CustomMaps.

Rowerzyści korzystający z urządzenia Edge 800 mogą również cieszyć się możliwościami jakie oferują opcjonalne mapy City Navigator, dostarczające szczegółowe mapy ulic, punkty POI oraz wskazówki dojazdu do miejsca docelowego.

Edge 800 to najnowszy, przełomowy produkt firmy Garmin, która od dwudziestu lat zajmuje się rozwojem technologii i innowacji poprawiających jakość życia ludzi. Garmin od dawna współpracuje z firmami z branży motoryzacyjnej, lotniczej, transportu morskiego, produktów bezprzewodowych oraz sprzętu wycieczkowego i sportowego.

Dodatkowe informacje o cenach i dostępności oraz innych produktach firmy Garmin znaleźć można pod adresem www.garmin.com i www.garmin.blogs.com.

Dalsze informacje o Team Garmin znajdują się na stronie: www.garmin.com/teamgarmin.

Źródło: Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0