HomeRynek outdoor

Mammut Sports Group przejmuje firmę Snowpulse SA

Mammut wykupił udziały specjalisty od lawinowych poduszek powietrznych – firmy Snowpulse SA.

Na ostatnich targach ispo Mammut zaprezentował swoją nową lawinową poduszkę powietrzną, opracowaną przez szwajcarską firmę Snowpulse SA. Innowacja ta pojawiła się na pierwszych stronach gazet i spotkała się z niezwykle pozytywnym przyjęciem na rynku. 1 lipca firma poszła o krok dalej: Mammut nabył 100% udziałów w Snowpulse.

Firma Snowpulse, która jest światowym liderem na rynku sprzętu lawinowego, stanowi dla Mammuta cenny dodatek do portfolio i daje dostęp do najnowszych technologii w dziedzinie lawinowych poduszek powietrznych.

(fot. Peter Mathis)(fot. Peter Mathis)

Z dniem 1 lipca 2011 roku 100% udziału kapitału zakładowego Snowpulse przeszła w ręce Mammuta. Firma będzie teraz stopniowo włączana w Mammut Sport Group. To ustanawia Mammuta na silnej pozycji w dalszych działaniach konsolidacyjnych na rynku.

Założyciele i byli właściciele firmy Snowpulse SA, Yan Berchten – CEO i Pierre Yves Guernier – CTO, będą nadal zaangażowani w tworzenie lawinowych poduszek powietrznych, jako pracownicy Mammut Sports Group. W Martigny, gdzie znajduje się obecnie siedziba Snowpuls będą zajmować się rozwojem produktów, kontrolą jakości, produkcji, sprzedażą i marketingiem.

Snowpulse R.A.S.Snowpulse R.A.S.

Bycie częścią Mammut Sports Group AG pozwoli marce Snowpulse na wykorzystanie na całym świecie pełnego potencjału jaki tkwi w tych doskonałych produktach – mówi Yan Berchten. W przeciwnym razie, firma z Martigny, miasta położonego nie tak daleko od mekki frieerideu – Verbier i Chamonix, musiałaby zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest kolejna faza wzrostu firmy. 

Mammut zamierza kontynuować produkcję sprawdzonych modeli marki Snowpulse. Dealerzy pracujący w obecnej sieci dystrybucji w ciągu najbliższych tygodni otrzymają od dystrybutorów wszystkie niezbędne informacje o dalszych działaniach.

Źródło: Mammut

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0