HomeRynek outdoor

Właściciel Deutera kupił markę Ortovox

Kolejna przełomowa informacja z targów OutDoor we Friedrichshafen – właściciel Deutera kupił niemiecką markę Ortovox oraz jej amerykańskie, kanadyjskie i austriackie spółki zależne.

Transakcji dokonano 1 lipca, ale została ona oficjalnie ogłoszona dopiero 13 lipca, dzień przed rozpoczęciem targów OutDoor.

Schwan-Stabilo, warta pół miliarda dolarów prywatna firma z Heroldsberg w Niemczech, włączyła markę Ortovox do swojego portfolio, w skład którego od 2006 roku wchodzi także Deuter. Schwan–Stabilo jest powszechnie znana z produkcji długopisów i przyborów do pisania.

Schwan-Stabilo kupił Ortovox’a, producenta plecaków, odzieży i sprzętu zimowego od jego dotychczasowego właściciela i głównego managera Geralda Kampel’a, który ustanowił podwaliny marki w 1976 roku. Kampel w obecnej konfiguracji ustąpił i jego miejsce zajął dotychczasowy manager marki Christian Schneidermaier. Według doniesień niemieckiej prasy, dochodzący siedemdziesiątki Kempel, chciał odejść na emeryturę i nie miał nikogo kto mógłby przejąć po nim kierowanie firmą.

Oficjalne komunikaty mówią o tym, że Ortovox zachowa swoją lokalizację w Taufkirchen w Niemczech, gdzie zatrudnia 19 osób. Firma pozostanie odrębną jednostką względem marki Deuter, tak jak i jej odziały: amerykański, kanadyjski i austriacki.

To była gładka transakcja przeprowadzona w dwa miesiące – mówi Marcus Petersom, CEO Ortovox USA. – Oczywiście dzięki sile firmy wartej 500 milionów dolarów będziemy mieli możliwość unowocześnienia naszego parku technologicznego i na dalszy rozwój marki – dodaje.

Cześć tego ruchu naprzód już została zainicjowana, kiedy to firma, znana dotychczas głównie z kolekcji sprzętu i odzieży zimowej, weszła na letni rynek zarówno odzieżowy, jak i sprzętowy.

Chcemy aby Ortovox był marką całoroczną – mówi Petersom. – Mamy coś do powiedzenia także z naszym sprzętem letnim.

Podczas targów OutDoor marka zadebiutowała z linią plecaków do kolarstwa górskiego i biegów.

Źródło: snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0