HomeImprezy outdoor

Po raz pierwszy w Górach Stołowych – Duathlon Górski

Już 27 sierpnia, w sobotę, zapraszamy na zawody typu multisport, łączące dwie aktywności: bieg i rower górski. Rozegrane po raz pierwszy w takiej formule, będą polegały na pokonaniu ok. 75 km trasy (25 km biegiem, 50 km rowerem) w okolicach miejscowości Pasterka i Broumovskich Sten po stronie Czeskiej.

Rywalizacja będzie przebiegała indywidualnie, z podziałem na kobiety i mężczyzn. Trasa zostanie wyznaczona w terenie za pomocą punktów kontrolnych, ale aby do nich dotrzeć wystarczy zupełnie podstawowa znajomość czytania mapy. Limit na dotarcie do mety wynosi 9h, co pozwoli nawet zupełnie początkującym sportowcom na ukończenie zawodów.

Na całej trasie uczestnicy mogą korzystać jedynie z własnego ekwipunku, który będą mogli zmieniać w strefach zmian. Każdy zawodnik będzie potrzebował roweru, kasku, plecaka i butów do biegania. Mapa i przebieg trasy są już znane, każdy otrzyma plan przed startem.

Przewidziano trzy etapy: bieg, rower i bieg, po każdym zawodnicy będą mieli dostęp do swojego picia, jedzenia i sprzętu. Gwarantujemy, że zarówno biegający rowerzyści znajdą w zawodach coś dla siebie, a ci, którzy uprawiają tylko jeden z powyższych sportów, też będą mieć mnóstwo frajdy i zyskają nowe doświadczenia. A niesamowite widoki Gór Stołowych pozwolą na spędzenie ciekawego weekendu: także rodzina i przyjaciele nie będą się nudzić.

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.multisportchallenge.pl

TERMIN: 27 sierpnia 2011

MIEJSCE I BAZA ZAWODÓW:

Schronisko Pasterka,

www.schroniskopasterka.pl

Kudowa Zdrój

Tel. (74) 871 22 19

e-mail: biuro@multisportchallenge.pl lub biuro@eksploris.pl

PROGRAM:

Piątek, 26.08.2011

17.00 – 23.00 – przyjmowanie i weryfikacja zawodników w biurze zawodów;

Sobota, 27.08.2011

07.00 – odprawa techniczna do zawodów

07.00 – 8.00 – zdawanie depozytów na strefy zmian ;

8.00 – wyjazd autobusu na start zawodów;

9.00 – start zawodów

18.00 – zamknięcie trasy;

19.00 – ogłoszenie oficjalnych wyników i wręczenie nagród;

19.45 – kolacja

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0