HomeRynek outdoor

Jack Wolfskin będzie stosował wyłącznie bawełnę organiczną

Począwszy od kolekcji letniej 2013 producent odzieży outdoorowej firma Jack Wolfskin do wytwarzania wszystkich produktów bawełnianych oraz z materiałów z dodatkiem bawełny stosować będzie wyłącznie bawełnę organiczną, mającą certyfikat pochodzenia.

Tym samym przedsiębiorstwo to zamyka jeden z etapów wieloletniego rozwoju. Już od wielu lat produkty bawełniane firmy Jacka Wolfskin wytwarzane są z bawełny organicznej. Od przyszłego lata także wszystkie techniczne tkaniny mieszane, jak np. Function 65, nie będą już zawierać konwencjonalnie uprawianej bawełny. 

Zdecydowaliśmy się na wyłączne stosowanie bawełny organicznej z przekonania, nawet jeżeli proces z tym związany, ze względu na nasze wysokie funkcjonalne wymagania, nie był łatwy – stwierdza Christian Brandt, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Jack Wolfskin. – Nie chcieliśmy jednak oferować produktów z niewielkim dodatkiem bawełny w opakowaniach z napisami sugerującymi coś innego. Wiarygodnym w stosowaniu bawełny organicznej w produktach można być tylko wtedy, gdy robi się to konsekwentnie.

Decyzja o wyłącznym używaniu do produkcji bawełny organicznej nie odbije się negatywnie na klientach, wręcz przeciwnie: firma Jack Wolfskin przygotuje na lato 2013 nowe atrakcyjne ceny.

Źródło: Jack Wolfskin 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0