HomeNowości z rynku

Czekan Dron od Climbing Technology – dla wymagających turystów i alpinistów

Wybór odpowiedniego czekana, dostosowanego do naszych potrzeb, z pewnością nie jest łatwą sprawą. Dlatego przedstawiamy dzisiaj propozycję czekana łączącego wszystkie cechy, które składają się na doskonałe, niezawodne i wszechstronne narzędzie. Jest to czekan włoskiej firmy Climbing Technology, która zasłynęła już na polskim rynku jako producent sprzętu wysokiej klasy w atrakcyjnych cenach.

Najważniejszym elementem każdego czekana jest głowica. Dron posiada głowicę z maksymalnie wytrzymałej kutej na gorąco stali, która daje pewność i budzi zaufanie.

Climbing Technology, czekan DronClimbing Technology, czekan Dron

Samo ostrze jest agresywnie zakrzywione i dość wąskie, dzięki czemu lepiej „siada” w „betonie” oraz lodzie, nie krusząc go. Wyprofilowana głowica wygodnie leży w dłoni na średnio-stromych podejściach, a łopatka została pomniejszona dla zaoszczędzenia wagi, oraz zaostrzona by umożliwić odłupywanie lodu.

Stylisko wykonane z lekkich stopów jest zakrzywione by umożliwić wygodne wbijanie ostrza w twardy śnieg lub lód. Z drugiej strony, dolna część styliska czekana Climbing Technology Dron jest prosta, dzięki czemu łatwo można wbić go głęboko w śniegu.

Czekan Dron posiada oczywiście stylisko typu T, o podwyższonej wytrzymałości na zginanie, co umożliwia zakładanie stanowiska. Ta cecha na stromym stoku jest bardzo istotna dla zaawansowanych turystów i znaczcie poszerza zastosowanie czekana. Nadany czekanowi profil z jednej strony umożliwia lepszą penetrację lodu przy wbijaniu ostrza, a drugiej – ułatwia używanie czekana do podpierania się podczas podejścia na średnio stromych stokach.

Ogumowanie dolnej części styliska, które zostało wykonane zostało w sposób nie ograniczający możliwości łatwego osadzania czekana w zmrożonym śniegu. Dodatkowo – dzięki malowaniu kataforetycznemu tak głowica jak i grot charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na korozję.

Podsumowując, czekan CT Dron z pewnością sprawdzi się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach i sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających turystów i alpinistów.

Cena detaliczna: 419 zł

Informacja prasowa firmy Snap Outdoor

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 11 lat ago

    Pewność i zaufanie.. „Dron posiada głowicę z maksymalnie wytrzymałej kutej na gorąco stali,

    KTÓRA DAJE PEWNOŚĆ I BUDZI ZAUFANIE.”

    hehehehehe…