HomeImprezy outdoor

Ola Rudzińska złotą medalistką Mistrzostw Świata Juniorów!

Aleksandra Rudzińska zdobyła złoto w Mistrzostwach Świata w Kanadzie. Startująca w młodszej grupie wiekowej Patrycja Chudziak była 5.

Znów świetnie wystartowały nasze sprinterki. Ola w swojej kategorii wiekowej (Juniorki) wyprzedziła w finale Francuzkę Anouck Jaubert czasem 8.56 sek. do 9.92 sek. Zrewanżowała się tym samym za przegraną na juniorskich Mistrzostwach Europy w Imst, wówczas to Francuzka była szybsza.

Ola w finałowym biegu (fot. Poland Climbing Team)Ola w finałowym biegu (fot. Poland Climbing Team)

To już kolejny medal Polki na imprezie rangi mistrzowskiej w tym sezonie. Wcześniej wywalczyła srebro w seniorskich Mistrzostwach Europy w Chamonix, jest również liderką seniorskiego Pucharu Świata. No i wreszcie wspomniany srebrny krążek zdobyła na ME Juniorów Imst.

Imst był również szczęśliwy dla Patrycji, zdobyła tam brąz. Tym razem poza podium, najszybsza w tej kategorii wiekowej (Juniorki A) była Rosjanka Elena Markuszewa. Trzeba jednak dodać, że nasza juniorka biega w tym sezonie rewelacyjnie. Zdążyła już wygrać Puchary Europy w Imst i w Chamonix.