HomeNowości z rynku

Kamik – wytrzymałe buty dla mężczyzn z outdoorowym zacięciem

Mimo zmiennej i kapryśnej pogody, wciąż z dużą ilością chłodnych dni, w branży outdoor wyraźnie daje się wyczuć czas odwilży. Z półek sklepów znikają produkty stricte zimowe, w miejsce których zaczynają pojawiać się kolekcje wiosenno – letnie. Dotyczy to również obuwia, zwłaszcza miejskich śniegowców.

Plenerowe eskapady rządzą się jednak swoimi prawami. Warto wykorzystać okres wyprzedaży, aby w dobrej cenie zakupić uniwersalne obuwie, które przyniesie uciechę zwłaszcza fanom outdoorowych, aktywności w chłodniejszych rejonach globu. Rolę tą świetnie spełnia obuwie Kamika – eksperta w dziedzinie nieszablonowych technologii.

Na swoją legendę firma z kanadyjskiego Quebecu zasłużyła nieprzypadkowo. Niemal 120 lat na rynku, naznaczonych wprowadzaniem kolejnych innowacji, często wyprzedzających swoje czasy. Z drugiej strony niezwykły szacunek do otoczenia, w którym Genfoot Inc – właściciel Kamika – funkcjonuje. Szacunek rozumiany nie tylko w kontekście troski o środowisko naturalne, ale również ze względu na czerpanie z lokalnego potencjału – zarówno w kontekście zatrudniania miejscowych, jak i w zakupie materiałów produkcyjnych od lokalnych dostawców. Wreszcie fakt, iż ponad 70 proc. produkcji powstaje na miejscu, w Kanadzie, nie na azjatyckich rynkach z tanią siłą roboczą. Innowacyjność i szacunek dla tradycji – dwie, niby odległe od siebie płaszczyzny, tak bliskie jednak sobie w kontekście filozofii twórców marki.

Teoria brzmi pięknie – spore grono fanów wśród męskiej części populacji Kamik zawdzięcza jednak praktycznym możliwościom, jakie oferują produkty. Z tych dostępnych w Polsce warto wyróżnić dwa modele.

Nationplus jest kluczowym modelem uniwersalnego, męskiego buta przeznaczonego do użytku stricte outdoorowego – w Polsce głównie zimą, w chłodniejszych rejonach globu – nawet całorocznie.

Kamik, model NationplusKamik, model Nationplus

Łączy w sobie wytrzymałość opartą na doskonałej konstrukcji z eleganckim designem i stabilną podeszwą. Nowoczesna technologia produkcyjna z zastosowaniem ruchomej wkładki izolacyjnej, bazującej na mikrowłóknach 3M™ Thinsulate™, zapewnia dużą oddychalność i ciepło w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych, w tym nawet przy temperaturze -40°C! Oparta na technologii Seam-Sealed, uszczelniona na szwach konstrukcja odpowiada za odprowadzanie wilgoci i sprawia, że but jest wodoodporny. Przyczepność do podłoża gwarantuje wykonana z syntetycznego kauczuku antypoślizgowa podeszwa zewnętrzna Seam Sealed. Z kolei podeszwa wewnętrzna wykonana jest ze specjalnej pianki, dzięki czemu dobrze sprawdza się w roli izolatora i świetnie amortyzuje nogę w czasie ruchu. Dodatkową stabilizację kończyny zapewnia wykonane ze stali nierdzewnej łączenie sznurowadeł, umocowane na cholewce ze skóry wodoodpornej.

Hunter jest flagowym modelem uniwersalnego, męskiego kalosza, który sprawdzi się zarówno w zimie, jak i w czasie cieplejszych miesięcy. Stworzony został z myślą o pasjonatach pieszych wędrówek w warunkach podmokłego terenu oraz spacerów po lesie.

Kamik, model HunterKamik, model Hunter

Uciechę z niego będą mieli również wędkarze, myśliwi czy nawet pracownicy gospodarstw rolnych. Dzięki wykonaniu warstwy zewnętrznej z syntetycznego kauczuku Hunter jest wodoodporny. Ciepło w środku zapewnia podwójna konstrukcja, oparta na zastosowaniu ruchomej, 8 mm, polipropylenowej okładziny wewnętrznej – Thermal Guard Liner, w 100 proc. wykonanej z surowców wtórnych. Specjalna, uszczelniona konstrukcja odpowiada za odprowadzanie wilgoci i sprawia, że noga nie jest podatna na gromadzenie się potu. Górna część buta, dzięki zastosowaniu ręcznie regulowanej, nylonowej ściągawki, chroni nogę poniżej kolana. Przyczepność do podłoża gwarantuje wykonana z syntetycznego kauczuku antypoślizgowa podeszwa zewnętrzna Explorer.

Informacja prasowa firmy Raven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0