HomeNowości z rynkuImprezy outdoor

SNOW EXPO 2016 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie

22-23 października 2016 roku na stadionie PGE Narodowym w Warszawie – oprócz prezentacji zimowej, turystycznej Europy – będzie można zobaczyć najnowszy sprzęt narciarski i snowboardowy, obejrzeć pokazy mody, a nawet spróbować sportów zimowych – wszystko to w ramach SNOW EXPO 2016.

Tak, to nie jest pomyłka. Zainstalujemy prawdziwy symulator narciarski! Odbędzie się także polska premiera i wielokrotna prezentacja filmu „Streif – One Hell of a Ride”. Nie zabraknie również wykładów prowadzonych przez profesjonalistów, ale dla amatorów. Jak wybrać sprzęt, jak dopasować buty, jak przygotować się do sezonu zimowego, aby nie wrócić z kontuzją. Odbędą się spotkania ze sportowcami. Pojawią się: Andrzej Bargiel, Maciek Bydliński, Agnieszka Gąsienica Gładczan, Andrzej Osuchowski, Karolina Riemen, Marcin Szafrański.

new-baner-770_200-bezlogotypow

Dwukrotnie odbędzie się prowadzone przez dziennikarzy CANAL+ spotkanie z ANDRZEJEM BARGIELEM – ski alpinistą, który w sierpniu pobił rekord świata zdobywając Śnieżną Panterę.

Z MAĆKIEM BYDLIŃSKIM – najbardziej utytułowanym polskim alpejczykiem ostatnich lat spotkanie poprowadzi DOMINIK SZCZEPAŃSKI, autor książki o wyprawie na Nanga Parbat Spotkamy się także z KAROLINĄ RIEMEN-ŻEREBECKĄ – narciarką dowolną specjalizująca się w skicrossie, Mistrzynią Polski, dwukrotną zimową olimpijką oraz AGNIESZKĄ GĄSIENICĄ GŁADCZAN, najbardziej utytułowaną narciarką alpejską ostatniej dekady. Nie zabraknię również ANDRZEJA OSUCHOWSKIEGO – narciarza ekstremalnego, przewodnika, instruktora. MARCIN SZAFRAŃSKI – dwukrotny olimpijczyk, komentator narciarskiego Pucharu Świata w telewizji Eurosport, przedstawi ideologię i praktykę indywidualnego dopasowania butów narciarskich. Będzie można zobaczyć jak wygląda takie działanie „na żywo” oraz wymienić się własnymi doświadczeniami, czy uzyskać profesjonalną poradę. Ale na tym nie koniec. Swoje prelekcje i pokazy w tym zakresie przedstawią również kolejni eksperci z „najwyższej półki”. Tomasz Kurdziel (Snow&More NTN), Michał Małecki (Ski Fanatic), Krzysztof Ślęzak (Dalbello) i Maksymilian Śpiewak (Sidas).

Misją wydarzenia SNOW EXPO jest pokazanie Polakom, że sezon zimowy zaczyna się już w październiku. Że sporty zimowe można uprawiać nie tylko podczas świąt, czy ferii. Że są miejsca w Europie i Polsce, gdzie znacznie taniej niż w szczytach sezonu można zażywać rozkoszy uprawiania zimowych atrakcji. I że na narty, snowboard, czy łyżwy można wyjechać kilka razy w sezonie. Odwiedzając strefę BIZNES i VIP Stadionu Narodowego podróżować będziemy po zimowej Europie. Bez winetek i pieszo. Poznamy kulturę każdego kraju, zimowe kurorty hotele i stacje narciarskie. Skosztujemy smakołyków regionalnych, wypróbujemy (!) sprzęt produkowany w poszczególnych krajach, a nawet samochody z napędem quattro.

Nie zabraknie również drobnych akcesoriów, które będzie można kupić na miejscu.

Wg. badań CBOS ponad 66% Polaków deklaruje, że w ciągu ostatniego roku uprawiało sport. 11% z nich deklaruje zamiłowanie do sportów zimowych. To ponad 4 miliony osób! Co trzeci Polak twierdzi, że umie jeździć na nartach. Nic więc dziwnego, że Polacy stanowią prawie 40% turystów zimowych w Austrii. Choć jest to zaskakująca statystyka.

W samej Warszawie żyje ponad 200 tysięcy aktywnych zimą mieszkańców, gotowych ponosić wydatki na swoje pasje w imię przyjemności. Dotychczas nie powstała dla nich żadna impreza masowa pozwalająca na kompleksowe rozpoznanie rynku turystyki i sportów zimowych. Choć odbywa się w Polsce prawie 30 imprez związanych ze sportami letnimi, na których średnia frekwencja wyniosła 27 tysięcy odwiedzających.

STREFA DZIECI Akademii Kusznierwicza

Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych. Akademia Kusznierewicza zorganizuje podczas SNOW EXPO 2016 specjalną STREFĘ DZIECI, pełną atrakcji dla najmłodszych i młodzieży. Zabawom, konkursom i… polowaniom na autografy sportowców nie będzie końca.

Mateusz Kusznierewicz – dwukrotny medalista olimpijski, dwukrotny indywidualny mistrz świata w klasie Finn oraz mistrz świata w klasie Star, pięciokrotny indywidualny mistrz Europy, wielokrotny zdobywca mistrzostw Polski będzie z nami osobiście na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Spotkajmy się na PGE Narodowym!

Informacja organizatora

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0