HomeNowości z rynku

Nowe zastosowanie membrany GORE-TEX® Active: GORE-TEX® SHAKEDRY

Dwuwarstwowa technologia GORE-TEX® SHAKEDRY jest najlżejszą i najbardziej oddychającą technologią membranową marki GORE-TEX®. Nowy produkt jest nie tylko wodoodporny, odporny na wiatr i bardzo pakowny, ale także utrzymuje komfort użytkowania w szerokim zakresie warunków pogodowych.

Nowy materiał był już prezentowany na letnich targach OutDoor we Friedrichshafen, ale dopiero teraz otrzymał nazwę towarową GORE-TEX® SHAKEDRY.

Nowe produkty GORE-TEX® SHAKEDRY oferują trwałą ochronę przed wiatrem i deszczem oraz zmniejszenie akumulacji potu podczas intensywnych aktywności aerobowych. W unikalny sposób opracowana technologia eliminuje licowy materiał włókienniczy. W efekcie nie tylko obniżono wagę, ale przede wszystkim pozbycie się materiału zewnętrznego eliminuje problem absorpcji wody przez tkaninę zewnętrzną, co prowadziło do pogorszenia parametru oddychalności w tradycyjnych konstrukcjach. I znacząco zwiększa oddychalność. Współczynnik RET kurtki wynosi poniżej 3.

Odzież GORE-TEX® SHAKEDRY zachowuje wszystkie kluczowe własności przez cały czas użytkowania. Użytkownicy zaś nie będą doświadczać nieprzyjemnego efektu powodowanego przez kontakt gorącej skóry z wilgotną i przemoczoną tkaniną. Krople wody utrzymujące się na zewnątrz kurtki mogą być łatwo i szybko strząśnięte z odzieży, a powierzchnia pozostaje całkowicie sucha. Doskonała równowaga termiczna jaką oferuje GORE-TEX® SHAKEDRY pozwala fanom outdooru na użytkowanie odzieży bez względu na pogodę – czy słońce czy deszcz.

Ograniczeniem konstrukcyjnym kurtek wykonanych z GORE-TEX® SHAKEDRY ma być waga – ciężar kurtki nie może przekroczyć 200 g, zwykle jednak modele (męskie, w rozmiarze M) ważą około 100 g, czyli tyle ile tabliczka czekolady.

Zapakowana do woreczka kurtka wykonana z GORE-TEX SHAKEDRY waży zaledwie 100 g, czyli tyle co tabliczka czekolady

Jak dotąd materiał jest zbyt delikatny aby stosować go pod plecaki, jednak trwają prace konstrukcyjne mające rozwiązać ten problem. Nie jest to jednak wymagane, gdyż produkty nowej linii GORE-TEX® SHAKEDRY dedykowane są do intensywnych sportów aerobowych – dla kolarzy i biegaczy.

Produkty w technologii GORE-TEX® SHAKEDRY będzie można zobaczyć od września m.in. w kolekcjach marek takich jak Arc’teryx, The North Face, Mammut, Black Yak, Dynafit i Haglöfs.

Źródło: GORE-TEX

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0