HomeNowości z rynku

La Sportiva proponuje buty do biegów górskich

W bogatej ofercie włoskiej La Sportiva nie może zabraknąć butów przeznaczonych do górskiego biegania. Oto charakterystyka Bushido, Akyra i Akasha.

Buty do biegania górskiego La Sportiva (fot. La Sportiva)

Bushido to model przeznaczony do biegów po terenie skalistym takim jak Tatry lub Alpy. Dla poprawienia wygody w konstrukcji podeszwy umieszczono dodatkową płytkę usztywniająca, która zwiększa amortyzację i tłumi wstrząsy podczas biegu po twardym podłożu. W odróżnieniu od pozostałych modeli z kolekcji biegowej, użyto w nich skompresowanej pianki EVA co zapewnia znacznie lepszą trwałość oraz wygodę podczas biegów po miękkim podłożu. Bushido charakteryzuje się również niskim dropem sięgającym 6 mm, a środkowa część podeszwy oraz wierzchnia warstwa buta zostały połączone, co razem ze sztywnym zapiętkiem zapewnia doskonałą stabilizację stopy podczas zbiegów.

La Sportiva Bushido

Akyra to but przygotowany z myślą o biegach górskich na długich dystansach takich jak ultramaratony. Charakteryzują się szczególnie dobrym dopasowaniem, wygodą i doskonałą ochronę na trasach poza szlakiem. W konstrukcji buta użyto przylegającej i obcisłej trójwarstwowej cholewki, która perfekcyjnie oplata stopę gwarantując tym samym odpowiednią pracę stopy podczas biegu. Komfort użytkowania został osiągnięty poprzez użycie bezszwowej technologii na całej powierzchni cholewki. W konstrukcji buta zastosowano technologię MicroLite Skeleton zapewniającą rewelacyjną giętkość i elastyczność, co przekłada się na szeroki zakres ruchów stopy podczas biegu.

La Sportiva Akyra

Z uwagi na górski charakter w modelu Akyra umieszczono szereg stref oraz elementów chroniących stopę przed uderzeniami, a technologia Flex Guard gwarantuje solidną ochronę przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi buta. Wyjątkowa stabilizacja została osiągnięta dzięki połączeniu systemu sznurowania z wewnętrzną warstwą cholewki czyli Trail Cage. Doskonałą trakcje gwarantuje agresywny bieżnik oraz technologia Impact Brake System. Ponadto w konstrukcji podeszwy użyto sprawdzonej gumy Friction XT stosowanej również w pozostałych butach biegowych La Sportiva.

La Sportiva Akasha

Akasha to z kolei model przeznaczony do biegów na długich dystansach takich jak ultramaratony jednakże ze znacznie większą amortyzacją niż pozostałe modele w kolekcji. Buty te charakteryzuje się niskim, 6mm dropem oraz szeroką budową. Dla zapewnienia dodatkowego wsparcia dla stopy w podeszwie umieszczono wkładkę absorbującą wstrząsy tzw. Cushion Platform. Akasha to najbardziej zabudowany but w kolekcji La Sportiva – w konstrukcji buta umieszczono dodatkowe elementy z boku i na górze cholewki (Dynamic ProTechTion) oraz masywny przedni otok chroniący palce.

Kolejną przydatną technologią jest STB Control System gwarantujący lepszą stabilność i dopasowanie poprzez owinięcie cholewki wokół podeszwy w środkowej części buta. W modelu Akasha zastosowano gumę Frixion XT stanowiącą optymalny wybór pomiędzy przyczepnością a wytrzymałością. Ponadto system Trail Rocker i strefowe ułożenie elementów bieżnika pozwalają na doskonałą trakcję zarówno podczas zbiegów jak i podbiegów.

Informacja prasowa Bakosport, dystrybutora La Sportiva

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0