HomeNowości z rynku

Oddaj stare, odbierz rabat, kup nowe – akcja „Bądź EKO” marki Regatta

Do 31 maja trwa akcja Regatta Great Outdoors „Bądź EKO”. Zamiast wyrzucać starą odzież, przynieś ją do sklepu Regatta. Zostanie poddana recyklingowi lub procesowi ekologicznej utylizacji bez emisji toksyn do powietrza. Za zużytą odzież turystyczną lub sportową (dowolnej marki) Regatta przyznaje rabat na zakup nowej odzieży.

Ubrania i obuwie outdoorowe, narciarskie czy po prostu sportowe są wykonane w przeważającym stopniu (a nierzadko w 100  proc.) z pochodnych ropy naftowej. Poliester, poliamid, pianka EVA, wszystkie membrany itd. to substancje „sztuczne”, które mogą wyrządzić duże szkody, jeśli nie zostaną w odpowiedni sposób zutylizowane. Wyrzucone do śmieci jako zwykły odpad, będą rozkładały się setki albo nawet tysiące lat. Spalone w domowym piecu, będą zanieczyszczały powietrze, a popiół, który zostanie, może dostać się do wód gruntowych.

W ramach akcji marki Regatta „Bądź EKO” we współpracy z firmą Remondis stare rzeczy zostaną rozdzielone na takie, które można poddać procesowi recyclingu i takie, które są odpadem. Rzeczy, których nie można przetworzyć lub ponownie wykorzystać, zostaną spalone w specjalnym piecu w wysokich temperaturach (kilka tysięcy stopni), dzięki czemu ulegną całkowitej utylizacji bez emisji toksyn do powietrza. Wszystkie produkty poliestrowe czy poliamidowe są dla takiego pieca paliwem wysokoenergetycznym. Uzyskana ze spalania energia zamieni się w energię elektryczną i ciepło, które zasila centralne ogrzewanie.

Regatta prowadzi tę akcję z dodatkowym wsparciem w formie 30 proc. rabatu, żeby przekonać klientów, że takie działanie jest nie tylko ekologiczne, ale ma również sens bardziej wymierny (w outletach rabat 20 proc. od cen wyprzedażowych). Szczegóły akcji i regulamin w sklepach marki Regatta: http://bit.ly/sklepy_regatta.

Regatta należy do liderów biznesu odpowiedzialnego społecznie w Europie oraz uważana jest za jedną z najbardziej ekologicznych firm na świecie. Dostarcza produkty w pełni wolne od związków rakotwórczych. Całkowicie wycofała z produkcji PFOA, środek powszechnie uważany za zanieczyszczający środowisko oraz trudny do wydalenia z organizmu. W maju wspiera rabatem wszystkich, którzy chcą, tak jak Regatta, być eko! Akcja trwa do końca maja.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0