HomeNowości z rynku

Nowości w kolekcji marki Deuter na lato 2018

Nowa kolekcja Deuter 2018 wysoko podnosi poprzeczkę w kontekście innowacyjności i wyznaczania trendów. W tym roku niemiecki producent stawia na rozwój kategorii HIKING oraz BACKPACKING.

FUTURA

Niemieccy projektanci stanęli przed niezwykle trudnym zadaniem jakim było ulepszenie niemal doskonałej linii plecaków turystycznych. Od teraz cała seria Futura posiada nowe wzornictwo oraz paletę kolorów spełniającą aktualne wymagania rynku, a jej techniczne ulepszenia z pewnością wyznaczą trendy na następne lata. W tym celu zrezygnowano z ostrych cięć i zredukowano ilość szwów na korzyść przejrzystego i uporządkowanego układu, który nadaje produktom bardziej techniczny wizerunek, a cała kolekcja dostępna jest w 3 tematykach kolorystycznych.

Doskonała wentylacja od zawsze była wyróżniającą cechą serii, dlatego też projektanci skupili się na jej ulepszeniu. Zarówno pasy biodrowe jak i nośne wykonano z przewiewnej pianki, a dla zapewniania jeszcze lepszej wentylacji strefy przylegające bezpośrednio do ciała pokryto zupełnie nowym materiałem z siatki typu 3D AIRMESH, który również znacznie lepiej pasuje wizualnie do najnowszych trendów. System nośny AIRCOMFORT SENSIC stał się połączeniem najwyższego poziomu wentylacji, ergonomicznego dopasowania oraz niskiej wagi. Innowacyjna, bezszwowa konstrukcja pasa biodrowego płynnie przechodzi w piankę umieszczoną na wysokości pleców co sprawia, że doskonale dopasowuje się do pleców użytkownika. Wytrzymała konstrukcja stelaża rozmieszczona na planie prostokąta została wykonana ze stali sprężynowej, co zapewnia równomierne rozłożenie naprężenia. Podobnie jak w poprzednich kolekcjach plecaki z serii PRO zostały dodatkowo wyposażone w system ruchomego pasa biodrowego VARI FLEX, a Futura Vario posiada płynną regulację wysokości pasów nośnych VARIFIT-SLIDE znaną również z plecaków Aircontact PRO.

AIRCONTACT LITE

Nowa nazwa plecaka podkreśla jego jakość oraz przeznaczenie, które jest połączeniem wygody znanej z serii Aircontact oraz niskiej wagi. Istotną zmianą, która od razu nasuwa się na myśli było ulepszenie systemu nośnego. Od teraz panele na plecach zostały wydłużone bardziej ku górze plecaka, a pianka amortyzująca jest teraz bardziej zbita i została powleczona nową siatką 3D AIRMESH.

W konstrukcji plecaka użyto łącznie 3 nowych materiałów o większej wytrzymałości, co wpłynęło na lepszą odporność na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. Użycie wspomnianych materiałów i bardziej rozbudowanego systemu nośnego pozwoliło na uzyskanie wygodniejszego i wytrzymalszego plecaka przy zachowaniu tej samej wagi. Dodatkowo wyposażenie poduszek pasa biodrowego w SYSTEM ECL (Ergonomic Comfort Lock) umożliwia lepsze przenoszenie ciężaru i stabilizację plecaka na biodrach. Wielbicieli lekkich plecaków ucieszy zapewne fakt, że w nowy Aircontact Lite ma możliwość pełnego zdemontowania pokrywy wraz z trokami, co pozwala na obniżenie wagi plecaka.

SPEED LITE

Nowa kolekcja zapewnia szeroki wybór spośród plecaków o małym i średnim litrażu z serii hiking. Jest połączeniem modeli Speed Lite oraz Pace dlatego też w jej obrębie znajdziemy plecaki o najniższej wadze spośród wszystkich dostępnych w kolekcji – od 350 g, a ich minimalistyczny design oraz ascetyczne wykonanie spełniają standardy najbardziej wymagających użytkowników. Plecaki z tej serii gwarantują przede wszystkim wygodę użytkowania, wentylację i kontrolę podczas pokonywania trudnych szlaków.

Kolekcje można podzielić na dwie grupy: z systemem nośnym LITE, czyli małe plecaki do 20 litrów, gdzie perforowana, dwuwarstwowa siatka na plecach gwarantuje doskonałą oddychalność i wygodę oraz większe plecaki z nowym systemem nośnym LITE AIR o niskim profilu i niewielkiej wadze, w którym stabilne przeniesienie ciężaru zapewnia lekki, elastyczny stelaż DERLIN. Wysoka oddychalność systemu nośnego wspomagana jest perforowanymi pasami nośnymi. Liczne elementy dodatkowe oraz techniczne wykończenie sprawiają, że jest to grupa plecaków predysponowana do najbardziej wymagającej turystyki górskiej.

GIGA

Ten rok to również istotne zmiany w kolekcji plecaków miejskich. Modele z serii Giga i Gigant zostały zmienione pod względem wyglądu oraz konstrukcji. Nowatorską zmianą było wprowadzenie materiałów pozbawionych związków PFC (węglofluorów) mających negatywny wpływ na zdrowie i środowisko.

Wykończenia z parafiny użyte w tej kolekcji sprawia, że materiał jest bardziej miękki, elastyczny i nadaje delikatną melanżową teksturę. Plecaki te są od teraz nieco wyższe i posiadają cieńszy profil, co ostatecznie wpłynęło na większą wygodę podczas użytkowania. Dla zapewnienia odpowiedniej funkcjonalności zastosowana asymetryczną kieszeń typu organizer w frontowej części plecaka, a jej wnętrze wykończono kolorowym materiałem. Ponadto od przyszłego roku model Giga, Gigant oraz Giga Bike będzie dostępny w wersji SL (Slim Line). Oznacza to, że plecak będzie posiadał krótsze plecy, a jego pasy nośne charakteryzować się będą odpowiednim wyprofilowaniem odpowiadającym anatomii kobiet.

XV

X- Venture to funkcjonalna, minimalistyczna w wyglądzie linia plecaków miejskich o sportowym stylu. Cechą wspólną jest system nośny AIRSTRIPES powleczony nową siatką 3D AIRMESH zapewniającą doskonałą oddychalność. W kolekcji tej znajdziemy trzy modele o podobnych pojemnościach, ale każdy z nich charakteryzować się będzie nieco innymi właściwościami.

Model XV1 to najbardziej sportowy model spośród dostępnych plecaków tej serii, który posiada dużą kieszeń zewnętrzną oraz szerokie otwarcie komory głównej. Kolejny model tej linii – XV2, to przede wszystkim doskonała organizacja wnętrza w którym zmieścimy wszystkie niezbędne akcesoria oraz dokumenty. XV3 to z kolei wersja z rolowanym topem pozwalająca na dowolne regulowanie wysokości głównej komory plecaka przy jednoczesnej ochronie przed deszczem. Wszystkie plecaki posiadają dodatkowe kieszenie na laptopy i tablety.

RACE

Najpopularniejsza seria plecaków rowerowych zyskała nowy, smukły i techniczny wizerunek. Dla zwiększenia różnorodności pomiędzy poszczególnymi produktami dokonano zmian w ich pojemnościach, dlatego też cała kolekcja będzie obejmować teraz łącznie cztery różne modele o wielkości 8, 10, 12 i 14 litrów.

Race to linia przeznaczona dla osób które preferują niską wagę i doskonałą oddychalność, stąd konieczne było wprowadzenie nowego, wytrzymalszego materiału na pasach nośnych, który jednocześnie zapewnia swobodną wentylację ramion. Podobnie jak pozostałe plecaki w kolekcji, również Race został wyposażony w nową piankę o gęstej perforacji 3D AIR MESH. Dodatkowo wersja Air oraz EXP Air posiada przednią kieszeń typu organizer.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0