HomeLeksykon Polskich Marek

Leksykon Polskich Marek: Wisport

Wisport to istniejący już ponad 30 lat i dobrze znany producent plecaków przez wielu uważanych za niezniszczalne. Całość produkcji zlokalizowana jest nadal w okolicach Wrocławia.

Oferta Wisportu podzielona jest wyraźnie na trzy kategorie: military, hunting i outdoor. Przeważające początkowo produkty sportowe zdobyły szybko uznanie wśród pasjonatów militariów i survivalu, a trwałość i wysoka jakość wykonania sprawiła, że marka wzbudziła zainteresowanie wojska. Plecaki Wisport są dzisiaj stałym elementem wyposażenia Armii.

Wisport na froncie (fot. Wisport)

Firma Wisport wyraźnie stawia na jakość i wytrzymałość, pozostając nieco obojętna na dzisiejsze nurty świata outdooru związane z designem. Taka odmienna strategia najwyraźniej trafia do klientów Wisportu, dla których bardziej niż moda liczy się funkcjonalność. Firma w ten sposób dobrze wypełnia niszę, na pograniczu naszej branży.

Wśród produktów przeznaczonych do turystyki czy sportu Wisport przede wszystkim proponuje swój sztandarowy produkt – plecaki. Mamy tu bardzo szeroki wybór modeli od małych, miejskich plecaków o pojemności 20 litrów, poprzez większe plecaki przeznaczone na krótkie wycieczki, aż po bardzo duże plecaki turystyczne o pojemnościach 50l i więcej. Podczas gdy ekwipunek militarny czy paramilitarny występuje w stonowanej, naturalnej kolorystyce, oferta plecaków sportowych jest barwna, a wybór materiałów dość duży.

Plecaki marki Wisport (fot. Wisport)

Poza plecakami w asortymencie marki Wisport znajdziemy również nerki, portfele, saszetki, wory transportowe, ochraniacze śniegowe, apteczki, mapniki i peleryny. Wisport posiada również w swojej ofercie kilka modeli bielizny termoaktywnej i skarpet. Wybór wśród tych dodatków nie jest jednak zbyt duży co tylko potwierdza, że firma pozostaje skupiona na swojej specjalizacji – produkcji plecaków.

Wisport posiada w swojej ofercie również inne outdoorowe dodatki (fot. Wisport)


Profil firmy 

Marka: Wisport

Strona www: wisport.com.pl

Adres e-mail: biuro@wisport.com.pl, biuro@bagar.pl

Podstawowe produkty: plecaki militarne, myśliwskie i outdoorowe, oraz akcesoria turystyczne takie jak pokrowce, zasobniki, skarpety czy ochraniacze

Główna siedziba firmy: Wrocław

Lokalizacja produkcji: Wrocław

Główny rynek zbytu: Rynek polski oraz eksport

Zagraniczne rynki zbytu: Większość krajów europejskich

Liczba zatrudnionych pracowników: 36

Charakterystyka produktów: Wyjątkowo trwałe plecaki dla amatorów podróży, turystyki lekkiej oraz bardziej zaawansowanej turystyki górskiej. Specjalistyczne plecaki militarne, survivalowe oraz plecaki szyte na zamówienie.

Krótka historia marki: Założycielem marki, która powstała we Wrocławiu w 1984 roku, jest Wiesław Ściegienko. Z początku firma produkowała plecaki na stelażach zewnętrznych tzw. rurkach. W kolejnych latach zaczęły pojawiać się plecaki ze stelażem wewnętrznym wykonanym z płaskowników aluminiowych. Przed rokiem 2000 firma produkowała już nie tylko plecaki, ale również śpiwory, kurtki, polary, spodnie trekkingowe, spodnie narciarskie i wiele innego rodzaju sprzętu. Lata 2006-2010 przyniosły duże zmiany. Produkcja została z powrotem ukierunkowana na plecaki. Specjalizacja pozwoliła na duży krok naprzód – wejście na rynek militarny – co okazało się przełomem w historii firmy. Od tego momentu nastąpił dynamiczny wzrost produkcji oraz sprzedaży. Otworzyły się nowe rynki zagraniczne, na których marka WISPORT zyskuje co raz większe uznanie.

Do roku 2012 jedynym właścicielem firmy był Wiesław Ściegienko. Wtedy też powstała firma córka BAGAR, której współwłaścicielami są Piotr Ściegienko (syn Wiesława) oraz Sebastian Piasecki (zięć Wiesława). Obecnie firma BAGAR jest wyłącznym producentem wyrobów marki WISPORT. A Pan Wiesław? Jest ciągle obecny w firmie! Choć teraz już mniej czynny zawodowo, nieustannie przekazuje następnemu pokoleniu swoją bezcenną wiedzę i doświadczenie.

Komentarz właściciela:

Firma od zawsze kojarzyła się z produktem “niezniszczalnym”, o najlepszej jakości. Pomimo znacznego wzrostu produkcji cały czas jakość jest najważniejszym priorytetem. Jak każdy producent szukamy kompromisów i oszczędności w produkcji, ale nigdy nie robimy tego kosztem jakości, dlatego mamy nadzieję, że nasze produkty zawsze będą właśnie tak kojarzone – jako “niezniszczalne”.

Zmiana kierunku rozwoju firmy w stronę militarną i paramilitarną stała się spełnieniem marzeń o tworzeniu produktów mocnych, trwałych, funkcjonalnych i wygodnych, gdzie najważniejszym elementem nie jest moda i design. Możemy realizować pasję do produkcji dedykowanych plecaków funkcjonalnych. Takie podejście sprawdza się znakomicie przy współpracy w wojskiem, daje ono wiele satysfakcji zarówno nam przy tworzeniu konkretnego plecaka jak i żołnierzom przy jego użytkowaniu. Bardzo cenimy sobie kontakt z klientem, którego opinia jest ważna, a nierzadko podsuwa nam bardzo wiele cennych rad i pomysłów, aby nasze dobre produkty stawały się jeszcze lepsze.

W związku ze wzrostem sprzedaży i zamówień, w najbliższych latach firma będzie koncentrować się głównie na rozwoju, usprawnieniu i zwiększeniu wydajności produkcji. Dlatego też skupimy się na poszukiwaniu i wprowadzaniu nowych rozwiązań zarówno konstrukcyjnych jak i technologicznych.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Patriotyzm gospodarczy 3 lata ago

    Cieszę się, że mamy w Polsce tak świetną Polską markę, która poszła na cały świat. Kupuję ze względu na patriotyzm gospodarczy, kapitał polski produktu oraz świetną jakość, jakiej się nie powstydzimy ani w kraju ani za granicą. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.