HomeNowości z rynku

Salewa TirolWool® Celliant® – hybrydowa ocieplina nowej generacji dla aktywnych

TirolWool® Celliant® to innowacyjna technologia izolacyjna stworzona przez SALEWA, która nadaje tyrolskiej wełnie właściwości odbijające ciepło z powrotem do ciała użytkownika.

Dla SALEWA, technicznej marki górskiej z siedzibą w sercu Dolomitów, góry to inspirujące i nieograniczone pole sportowych i treningowych możliwości. Zarówno wspinacze, jak i miłośnicy górskiej natury potrzebują mocnej i lekkiej odzieży, która zapewni im niezawodną ochronę bez kompromisów w kwestii wygody, od rana do wieczora. Ponadto, musi ona zapobiegać utracie ciepła i wyziębieniu, gdy zdecydują się oni zatrzymać na odpoczynek.

Organizm człowieka wykorzystuje energię do utrzymania ciepłoty, ale w niższych temperaturach i podczas aktywności o niższej intensywności przez promieniowanie potrafi stracić aż 65% ciepła. TirolWool® Celliant® to unikalna hybrydowa izolacja o małej objętości stworzona w 40% z naturalnej wełny tyrolskiej TirolWool® i w 60% z Celliant® – specjalnego syntetycznego materiału zawierającego minerały, które odbijają promieniowanie cieplne z powrotem do ciała użytkownika. Dzięki temu TirolWool® Celliant® zapewnia mu komfort termiczny na znacznie dłużej niż tradycyjna wełna czy ociepliny syntetyczne.

Tyrolskie Górskie Pogotowie Ratunkowe już od wielu lat pozostaje partnerem SALEWA. Ratownicy Pogotowia przyznają, że wolą odzież wykorzystującą wełnę głównie przez wzgląd na jej funkcjonalne właściwości i komfort użytkowania.

TirolWool® Celliant® to doskonałe rozwiązanie na warunki ekstremalnych wahań temperatury i długie godziny pracy w terenie wysokogórskim. Oczywiście bardzo ważne jest dla nas wspieranie naszego lokalnego, tradycyjnego przemysłu wełnianego, tym bardziej podoba nam się, jak Celliant® wzbogacił naturalne właściwości tego tradycyjnego materiału – mówi Peter Veider, dyrektor Tyrolskiego Pogotowia.

SALEWA dołożyła wszelkich starań, by TirolWool® Celliant® dosłownie zbliżała swojego użytkownika do natury. TirolWool® to naturalny, pozbawiony chloru, odnawialny materiał pozyskiwany od lokalnych tyrolskich owiec górskich i od wieków stosowany do wytwarzania ciepłej odzieży. Celliant® powstaje natomiast z włókien poliestrowych, których 70% pochodzi z przetworzonych europejskich odpadów poużytkowych. SALEWA stosować będzie ocieplinę w swoich siedmiu nowych modelach odzieży dostępnych od jesieni 2017 roku: Puez TW CLT Half-Zip Jacket, Puez TW CLT Vest, Puez TW CLT Pant, Fanes TW CLT Hood Jacket, Fanes TW CLT Jacket, Fanes PTX/TW CLT Jacket, Fanes TW CLT W Skirt. 

Połączenie naturalnej izolacji i zaawansowanej technologii

Owce górskie hodowane są w Południowym Tyrolu od zawsze, a ich wełnę od wieków wykorzystuje się do wytwarzania ciepłej odzieży. Z jej właściwości korzystali także pionierzy alpinizmu. TirolWool® pozyskuje się od tyrolskich owiec górskich żyjących przez cały rok powyżej 2000 m n.p.m. i w warunkach tak surowych, że normalne rasy owiec, by ich nie przetrwały. Białe drobne włókna ich wełny znane są ze swoich wyjątkowych właściwości cieplnych i termoregulacyjnych nawet po całkowitym przemoczeniu, a ponadto cechują się one znakomitą oddychalnością. Wybierając lokalne źródła pozyskiwania wełny, SALEWA ogranicza transport – główny czynnik zwiększający emisję dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych do atmosfery i tym samym znacząco wpływający na zmiany klimatyczne. Oprócz tego zaopatrywanie lokalne wspomaga działalność hodowców owiec i gospodarkę regionu.

Celliant® powstaje z włókien poliestrowych z dodatkiem unikalnej mieszanki trzynastu termoreaktywnych minerałów i dzięki temu znacznie podnosi właściwości termoregulacyjne TirolWool®, poprawiając jej stosunek ciepła do wagi oraz sprawiając, że staje się ona miększa i wygodniejsza w noszeniu. Stosowana oryginalnie w różnych dziedzinach medycyny i nauki, technologia Celliant® kieruje energię cieplną z powrotem do ciała, pobudzając tym samym krążenie krwi, dzięki czemu użytkownik czuje ciepło i szybciej się regeneruje, co przekłada się na jego dobre samopoczucie.

TirolWool® Celliant® powstała w wyniku połączenia tej technologii z wełną tyrolską. Jest to unikalna, hybrydowa, lekka ocieplina przetwarzająca promieniowanie cieplne ciała w podczerwień, którą następnie przekształca, magazynuje i odbija z powrotem do ciała użytkownika. TirolWool® Celliant® sprawdza się podczas aktywności, ale nie przestaje działać również w sytuacjach bardziej statycznych dzięki swoim właściwościom dłuższego utrzymywania ciepła i odbijania promieniowania. Unikalne właściwości Celliant® nie ulegają zużyciu czy spraniu, jako że są one wbudowane we włókna, których nie poddaje się powlekaniu czy obróbce. Minerały Celliant® wtapiane są w żywicę wbudowywaną potem w rdzeń każdego włókna.

Informacja prasowa marki Salewa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0