HomeRynek outdoorPrasa outdoorowa

Już jest trzeci numer Outdoor Magazynu! Tym razem o zimowych przyjemnościach

Na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim odbyła się premiera naszego trzeciego numeru Outdoor Magazynu. Najwyższy czas go zapowiedzieć. Cieszymy się, że razem możemy wejść w outdoorową zimę i jej przyjemności!

O swoich pierwszych oraz najnowszych doświadczeniach dotyczących zimowych trekkingów opowiada dla nas Mateusz Waligóra. Podróżnik ma ogromne doświadczenie nie tylko jeśli chodzi o eksplorowanie dalekich zakątków świata, ale również użytkowanie sprzętu. I o tym przede wszystkim rozmawiamy, licząc na to, że porady Matusza pomogą znaleźć Wam własną drogę na zimowych szlakach.

Jak mówi Mateusz Waligóra, zimą małe rzeczy nabierają wielkiego znaczenia (fot. Mateusz Waligóra)

Pozostając w kręgu sprzętowych porad, zachęcamy do lektury artykułu Wojciecha Kłapci, który – jak to mówią – zjadł zęby na puchu. Jeśli wahacie się, jaki śpiwór kupić i co wziąć pod uwagę, by dokonać najlepszego wyboru – tekst Wojtka jest właśnie dla Was. Zima stoi puchem pod każdym względem, dlatego to nie koniec tematu – przygotowaliśmy też dla Was przegląd puchowych kurtek.

Wciąż ze sprzętem, tylko nieco z innej strony, związany jest również wywiad z Aleksandrem i Gustawem Lange, czyli projektantami, którzy wraz z marką Pajak stworzyli Capsule Collection. W rozmowie z projektantami udowadniamy, że outdoor jest trendy!

Kolekcja Pajak Sport i Lange&Lange (art direction: Lang&Lange, fot. Marek Ogień, model: Maciek Skupiński)

Uzbrojeni w odpowiednie narzędzia, możemy ruszyć na zimowe przygody. Tu też śpieszymy z pomocą. Przybliżamy jeden z najpopularniejszych włoskich regionów, czyli Południowy Tyrol, który prezentujemy z trekkingowej perspektywy. Gdy jednak śnieg i mróz budzą w Was wyłącznie niepokój oraz chęć ucieczki, zimowy czas nadal może być przyjemnością. Wystarczy ruszyć gdzieś nieco dalej lub bardzo daleko, czyli nieco zmienić strefę klimatyczną. Ciepłolubnym outdoorowcom proponujemy więc przygodę w Hiszpanii, na Cyprze, w Maroko, Izraelu, Jordanii, Ugandzie, Meksyku lub Peru. Wszystko jest możliwe w pogoni za słońcem…

O nietypowym spędzaniu typowego zimowego czasu opowiada również reportaż Michała Gurgula, który rok temu wigilijny wieczór spędził na… pustyni w Nevadzie, w okolicach Las Vegas. Ku inspiracji, nie tylko na święta!

Oko ludzkie jest jedynym obiektywem, który potrafi objąć ogrom Death Valley (fot. Michał Gurgul)

Outdoor tożsamy jest z podążaniem za własnymi marzeniami i znajdywaniem radości w trudach wysiłku fizycznego. Jeśli dołożymy do tego talent i samozaparcie, otrzymamy przepis na sukces. Posiadł go niewątpliwie Bartosz Gorczyca, który jest obecnie jednym z najlepszych biegaczy ultra w Polsce. W rozmowie z Outdoor Magazynem opowiada nie tylko o treningowych szczegółach, lecz również o tym, jak wielkie znaczenia ma dla niego bieganie.

Utalentowany, ambitny i skromny, czyli Bartosz Gorczyca (fot. Jacek Deneka)

W tym Outdoor Magazynie wybiegamy również w przyszłość, a to za sprawą festiwalu Getaway, którego pierwsza edycja odbędzie się w maju przyszłego roku w Poznaniu. Nie będzie to festiwal górski, podróżniczy czy filmowy – będzie o outdoorze i na outdoorowo! Za pomysłem i jego realizacją stoją Anna Kautz, Agnieszka Korpal oraz Mateusz Niedbała. W wywiadzie opowiadają nam nie tylko o tym, dlaczego warto być na Getaway, ale również – czym jest dla nich outdoor. Zgadzamy się!

Do zobaczenia na zimowych i słonecznych szlakach!

Aneta Żukowska

Redaktor Naczelna

***

Outdoor Magazyn, wydanie specjalne, nr 3, grudzień 2017 – spis treści:

 • 15 lat z górami na najwyższym poziomie – Krakowski Festiwal Górski – najważniejsza impreza roku
 • Getaway festiwal pełen outdooru – rozmowa z ORGANIZATORAMI
 • Traktuję to jako przywilej – rozmowa z Bartoszem Gorczycą
 • Outdoor jest trendy – rozmowa z projektantami Lange & Lange
 • Zimą małe rzeczy nabierają wielkiego znaczenia – rozmowa z Mateuszem Waligórą
 • W pogoni za słońcem – kierunki outdoor
 • Niebo na włoskiej ziemi – Południowy Tyrol – kierunki outdoor
 • Twój nowy śpiwór – poradnik sprzętowy
 • Jak dbać o produkty puchowe? – poradnik sprzętowy
 • Zawsze ciepło – porównanie kurtek z puchem
 • Nietypowa Wigilia – outdoorowy pamiętnik

***

Najnowszy numer Outdoor Magazynu dostępny jest w wybranych sklepach outdoorowych

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0