HomeNowości z rynku

Marmot rozwija linię kurtek z innowacyjną ociepliną 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation

Wraz z początkiem sezonu jesień & zima 2017 w polskich sklepach outdoorowych pojawiła się nowa linia kurtek, bazujących na innowacyjnej ocieplinie 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation. Stanowi ona rdzeń kurtek z wypełnieniem zaprojektowanych przez amerykańskiego producenta.

Modele takie jak Marmot Featherless w opcjach Hoody i Jacket czy Solus Featherless Jacket spotkały się ze świetnym odzewem. W związku z tym marka zapowiedziała rozwój serii w przyszłym, jesienno – zimowym sezonie.  Oprócz wspomnianych modeli, które pojawią się w odświeżonych wersjach kolorystycznych, na sklepowych wieszakach wylądują m.in. kroje Avant i Alassian (oba w opcji Featherless Jacket) oraz Solus w wersji Vest.

(fot. Adam McKibben)

Na czym polega fenomen syntetycznej ociepliny 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation i w czym przewyższa ona tradycyjny puch?

Najważniejszym aspektem jest przewaga ociepliny nad puchem w reakcji na wilgoć. Wychodząc w teren, zwłaszcza górski, nigdy nie możemy być pewni, że nie zaskoczy nas deszcz lub śnieżyca – co, zwłaszcza w czasie chłodniejszych miesięcy, może mieć kiepski skutek. W zaistniałej sytuacji kluczowy staje się ubiór. Autorska ocieplina Marmota zbudowana jest z ruchomych, syntetycznych włókien, które posiadają właściwości izolacyjne puchu gęsiego o sprężystości 700 cuin. Dzięki temu mają one wysoką odporność na wilgoć i niekorzystne warunki atmosferyczne. W czasie górskich wędrówek, przy nagłym ochłodzeniu i zwiększonej wilgoci, kurtka bazująca na syntetyku 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation, wciąż będzie gwarantowała użytkownikowi optymalny komfort cieplny oraz ochronę przed wychłodzeniem organizmu.

Tego samego nie można powiedzieć o kurtce z puchu naturalnego – nawet tego gęsiego, bardziej niż kaczy cenionego ze względu na lepsze właściwości termoizolacyjne. Zamoknięta puchówka straci wówczas swoje właściwości i przestanie chronić jej posiadacza. Ponadto w sytuacji gdy nie pada, ale człowiek intensywnie się porusza, właściwości ociepliny sprawiają, iż nie powoduje ona nadmiernej potliwości skóry. Jest przy tym hipoalergiczna. Co jednak w sytuacji, gdy na szlaku zrobi się cieplej i kurtka stanie się zbędna? Wspomniane 700 cuin zapewnia niezwykle właściwości kompresyjne, dzięki czemu kurtka z ociepliną łatwo składa się do niewielkich rozmiarów. Rolę jej pokrowca może pełnić wówczas wewnętrzna kieszeń. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca w plecaku, co bywa niezwykle istotne na górskim szlaku.

***

MARMOT Featherless Hoody

Flagowy model ocieplanej kurtki Marmota, bazujący na syntetyku 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation. Imituje naturalny puch, z właściwościami termoizolacyjnymi puchu o sprężystości 700 cuin. W przeciwieństwie do niego, zamoknięta kurtka z ociepliną Marmota wciąż jednak zapewnia użytkownikowi optymalny komfort cieplny i zapewnia ochronę przed zimnem.

Featherless Hoody Jacket

Dzięki zastosowaniu gęstego pikowania syntetyk nie ma tendencji do przemieszczania się, gwarantując tym samym znakomite utrzymywanie ciepła, porównywalne z wysokiej jakości puchem gęsim. Właściwości wodoodporne w tym modelu zwiększone zostały dzięki zastosowaniu od zewnątrz wysokiej jakości, wytrzymałego nylonu. Komfort przemieszczania się w terenie gwarantuje anatomiczny krój oraz rękawy zaprojektowane w systemie Angel – Wing Movement™. Marmot Featherless Hoody wyposażona jest dwie zapinane kieszenie zewnętrzne, kieszeń wewnętrzną – do której można schować kurtkę – oraz listwę przeciwwiatrową wzdłuż zamka. Do tego dochodzą elastycznie wykańczane mankiety oraz kaptur o anatomicznych właściwościach. Warto podkreślić uniwersalny charakter kurtki – może być ona stosowana zarówno jako warstwa zewnętrzna w czasie umiarkowanie chłodnych dni, jak i jako warstwa docieplająca w czasie mrozów.

  • ocieplina: 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation;
  • materiał zewnętrzny: 100% Nylon Double Mini Rip 1.0 oz/ yd;
  • waga: 495 g (kurtka męska rozmiar M).

Powyżej opisany model jest flagowcem Marmota z linii Featherless na bieżący sezon. Co z kolei będzie jego mocną – jeśli nie najmocniejszą – pozycją w sezonie jesień & zima’ 2018?

MARMOT Avant Featherless Hoody

Nowy model kurtki dostępny będzie w sklepach outdoorowych wraz z początkiem sezonu jesień & zima 2018. W przeciwieństwie do modelu Marmot Featherless Hoody konstrukcja kurtki opiera się na poziomym systemie pikowania, z zastosowaniem dwudziestu przegród, co jeszcze bardziej poprawia efektywność rozłożenia ociepliny.

Avant Featherless Hoody

Krój regularny zastąpiony został tu typem Athletic Fit. Wciąż jednak bazowym materiałem pozostaje innowacyjna, syntetyczna ocieplina Marmota – 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation. Tworzy ją hipoalergiczny materiał, imitujący naturalny puch, z siłą sprężystości na poziomie 700 cuin, dzięki czemu kurtka jest niezwykle kompresyjna. Przede wszystkim ocieplina stanowi jednak unikalną warstwę ochronną, przydatną w czasie chłodniejszych dni, zwłaszcza podczas intensywnego ruchu aerobowego. Jej niewątpliwym atutem jest to reakcja na wilgoć – nawet gdy kurtka zamoknie, ocieplina zachowuje właściwości grzewcze. Sprawie to, iż świetnie sprawdzi się ona w środowisku, w którym nie poradzi sobie kurtka bazująca na naturalnym puchu.

Co więcej, konstrukcja syntetyku sprawia, iż bez szkodliwych konsekwencji można prać ją w pralce, a wilgotna kurtka szybko wyschnie. Model wykonany został z zastosowaniem autorskiego systemu Marmota Angel – Wing Movement™, zapewniającym nieskrepowane ruchy podczas aktywności w terenie. Ponadto, kurtka wyposażona jest w elastyczne mankiety, dobrze dopasowujący się do kształtu głowy kaptur, zamykane suwakiem dwie kieszenie boczne i jedną zewnętrzną kieszeń na wysokości piersi.

  • ocieplina: 3M™ Thinsulate™ Featherless Insulation;
  • materiał zewnętrzny: 100% Nylon PreBaffle Plain Weave Heather 2.3 oz/ yd;
  • waga: 481,9 g (kurtka męska, rozmiar M).

Wszystkie nowości bazujące na syntetycznej ocieplinie Marmota pojawią się zarówno w wydaniu męskim, jak i damskim, każda w opcji kilku kolorów. Klienci detaliczni będą mogli je nabywać od września bieżącego roku.

Informacja prasowa Marmota

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0