HomeRynek outdoor

ISPO Munich 2018 – ważne informacje dla odwiedzających targi

Już za kilka dni, w niedzielę, 28 stycznia rozpoczną się największe na świecie targi sprzętu i mody sportowej ISPO Munich 2018. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie najważniejszych informacji, które mogą ułatwić poruszanie się po targach oraz po Monachium.

Visitor Official Planner – mapki ułatwiające orientację na targach

Poniżej przesyłamy link do elektronicznej wersji przewodnika, bez którego trudno poruszać się po tak dużych targach, jakimi są targi ISPO Munich.

Drukowaną wersję tego przewodnika otrzymają Państwo bezpłatnie na targach w punktach rejestracji oraz informacji. Warto w taki przewodnik się zaopatrzyć jeszcze zanim wejdą Państwo przez elektroniczne bramki.

https://www.ispomediaservices.com/prj_159/_inc002/_downloads/ISPO_18_OfficialPlanner_EN.pdf

ISPO App

Zachęcamy Państwa do pobrania darmowej aplikacji ISPO Munich 2018. Aplikacja zawiera plany hal, pełny katalog wystawców, bazę eventów targowych, a także za jej pomocą można skonfigurować kalendarz spotkań wraz z wyznaczeniem najkrótszej trasy z jednego stoiska na drugie.

Układ grup produktowych w halach

W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby rynku organizator dokonał zmiany układu grup produktowych w halach, wprowadzając jednocześnie nowe obszary. Prosimy o zapoznanie się z nową segmentacją.

Poszczególne segmenty znajdziecie Państwo w następujących halach:

 • Segment Outdoor – hale A1, A2, A3
 • Segment Urban – hala A5
 • Segment Health&Fitness – hala A5, A6
 • Segment ISPO VISION – hala B1
 • Segment Snowsports– hale B2-B6
 • Segment Industry Services – B5, B6
 • Segment Manufacturing & Suppliers – hale C1-C4
 • Segment Textrends – hala C3 oraz cześć hali C4
 • Segment Performance – hala C4

International Retailers Lounge – miejsce spotkań polskich odwiedzających  B11

Podobnie jak w roku ubiegłym polscy odwiedzający będą mogli spotkać się w tzw. International Retailers Lounge, w której można umówić się na spotkanie z klientem czy po prostu odpocząć w trakcie intensywnego dnia targowego. Dostępne tam będą do poczytania również polskie i zagraniczne tytuły branżowe.

International Retailers Lounge znajduje się w pomieszczeniu konferencyjnym B11 (1 piętro, przy ruchomym chodniku tzw. Express Way, od strony wejścia WEST, schodami ruchomymi do góry i na lewo).

Lounge będzie otwarta w niedziela-wtorek w godz. 9.00-18.00, a w środę w godz. 9.00-17.00. Serdecznie zapraszamy! 

Seminaria ISPO Academy – wartość dodana wizyty na targach

ISPO Academy, platforma szkoleniowa dla sklepów sportowych, już po raz czwarty zostanie zorganizowana na targach ISPO. Stoisko ISPO Academy znajduje się w hali A4 stoisko 202. W ramach ISPO Academy odbędą się podczas targów ciekawe wykłady i seminaria. Szczegółowy program wszystkich wykładów znajdziecie Państwo tutaj:

https://www.ispo.com/academy/digitize-konferenz-by-ispo-academy

RETAIL TOUR

Elementem ISPO Academy są również tzw. RETAIL TOURS – wycieczki dla odwiedzających targi ISPO organizowanych po sklepach sportowych w Monachium. W poniedziałek, 29.01.2018, w godzinach 9:30-14:00 odbędzie się wycieczka dla polskich odwiedzających i wystawców. Odwiedzimy 3 sklepy: outdoorowy – Globtrotter, monobrandowy – Bogner i biegowy – 21Run. Podczas wycieczki jest zapewnione tłumaczenie na język polski. Udział w wycieczce w ramach polskiej grupy jest bezpłatny. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt tel. 695744503 lub 537 884 969 lub e-mail: bialek@ispo.com Decyduje kolejność zgłoszeń. Zbiórka polskiej grupy: godz. 9:15 obszar wejścia East. Prosimy o punktualne przybycie.   

Polscy wystawcy na targach ISPO Munich 2018

W tym roku na targach ISPO Munich zaprezentuje się 46 polskich marek. Lista firm dostępna jest tutaj:https://4outdoor.pl/2018/01/22/polscy-wystawcy-na-targach-ispo-munich-2018/

Tradycyjna wspólna kolacja polskich wystawców i odwiedzających – w poniedziałek po targach (29.01.2018)

Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału we wspólnej kolacji polskich wystawców i odwiedzających. Kolacja stała się już naszą targową tradycją.

W poniedziałek, 29.01.2018 po targach, organizujemy wspólne wyjście na kolację do typowo bawarskiej restauracji Zum Augustiner. Jeśli ktoś z Państwa chciałby dołączyć, bardzo prosimy o zgłaszanie ilości osób oraz firmy do soboty, 27.01. (najlepiej drogą mailową).

Można dojechać bezpośrednio na miejsce spotkania: Restauracja Zum Augustiner mieści się na Starówce, między Marienplatz a Stachusem (Neuhauserstrasse 27).  www.augustiner-restaurant.com

Jak również pojechać z terenów targowych z nami – ruszamy  godz. 19.15 z obszaru wejściowego West (zbieramy się przy ruchomych schodach).

Rezerwację mamy na hasło ISPO Poland na godz. 20:00. Bardzo prosimy o wcześniejszą informację mailem lub telefonicznie do soboty, jeśli będą Państwo zainteresowani udziałem. Miejsc mamy zarezerwowanych na razie tylko 60. Jeśli informację dostaniemy wcześniej, będziemy mogli powiększyć il. miejsc. Na miejscu, dostawienie dodatkowych stolików może okazać się niemożliwe.

UWAGA: Wystawcy i odwiedzający zamawiają dowolne menu z karty i sami rozliczają się indywidualnie za zamówienie. My jedynie koordynujemy takie wspólne wyjście! 

Bilety na komunikację miejską w Monachium

Aby poruszać się komunikacją miejską po Monachium, muszą Państwo nabyć odpowiedni bilet na komunikację MVV (wyjątek stanowią karty ISPO Card, które uprawniają do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w okresie trwania targów+ shuttle busem z lotniska). Bilety na komunikację mogą Państwo nabyć w automatach na każdej stacji metra oraz S-Bahn oraz w punktach oznaczonych logiem MVV.

W przypadku grup od 2 -5 osób polecamy zakup biletów 3-dniowych typu GRUPPE (najbardziej opłacalne). Bilety 3-dniowe nie obowiązują na strefę, w której znajduje się lotnisko, a jedynie na tzw. INNENRAUM, w którym mieści się centrum miasta oraz tereny targowe. Aby dojechać na lotnisko należy kupić bilet na strefę Gesamtnetz.

Zakupiony bilet należy skasować przed wejściem na peron. Bilet nieskasowany jest nieważny.

UWAGA: Bilet dla odwiedzających nie upoważnia do bezpłatnych przejazdów na targi. Przestrzegamy, że mandat za brak ważnego biletu MVV wynosi 60 euro!

Dojazd na targi – shuttle z lotniska

Dla Państwa dojeżdżających na tereny targowe z lotniska dostępny jest shuttle busów w cenie 9 euro w jedną stronę, 15 euro w dwie strony. Dla posiadaczy ISPO Card Shuttle Bus jest bezpłatny (za okazaniem ważnej ISPO Card).

Shuttle bus kursuje w terminie 27-31 stycznia 2018. Jadąc z lotniska na targi zatrzymuje się wyłącznie przy wejściu Nord, jadąc na lotnisko zabiera pasażerów spod wejścia West i Nord.

Program targów – highlights

Pod załączonym linkiem znajdą Państwo program targów z wyszukiwarką: http://www.jl-medien-services.de/prj_991/view/index.cfm?refPrj=50&refBelonging=50_18&lng=2

Szczególnej Państwa uwadze polecamy produkty nagrodzone w ramach ISPO Award i ISPO Brandnew Award. W tym roku platforma ISPO Brandnew Village zlokalizowana jest w hali B4, a produkty wyróżnione znakiem jakości i innowacyjności – ISPO Award będzie można oglądać w hali B1 (ISPOVISION) na stoiskach B1.10+B1.20 – pasaż prezentacyjny pośrodku hali.

Tegorocznym tematem przewodnim targów digitalizacja – zapraszamy na dedykowane wykłady w ramach ISPO Academy. Innowacje w tekstyliach zostaną zaprezentowane w ramach platformy ISPO Textrends Forum w hali C3 oraz w wydzielonej części hali C4. Na targach obecni będą znani sportowcy – dokładną listę znajdziecie Państwo tutaj: https://www.ispo.com/en/munich/program/celebrities

Internet na targach

Wszyscy odwiedzający mogą korzystać na targach z bezpłatnego Wi-Fi (zasięg w halach targowych, wejściach oraz atrium). Prędkość do 1,5Mb/sec, dzienny limit poboru danych – 50MB. Limit odnawiany jest następnego dnia.

Aby nawiązać połączenie prosimy wybrać na urządzeniu sieć messeWifi oraz uruchomić przeglądarkę. Nastąpi przekierowanie do strony logowania. Tam prosimy wpisać numer telefonu, na który zwrotnie zostanie smsem przysłane hasło. UWAGA – jedno hasło dotyczy jednego urządzenia, nie można korzystać z Internetu na innym urządzeniu za pomocą tego samego hasła. Aby móc korzystać z Internetu na innym urządzeniu konieczna jest ponowna rejestracja z podaniem innego numeru telefonu.

Hasło ważne jest przez cały okres targów – nie jest wymagana ponowna rejestracja.

Polish Outdoor Group Lounge – Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich Państwa, nie tylko outdoorową społeczność, do POG Lounge organizowaną w tym roku przez Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. Na stoisku z pewnością nie zabraknie informacji o festiwalu, w tym o Złotych Czekanach, których tegoroczna ceremonia wręczenia odbędzie się podczas Festiwalu, inspirujących rozmów, możliwości odpoczynku… a także codziennych Happy Hours –  zapraszamy o 12:00 i 15:00.

A w niedzielny wieczór Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady zaprasza na Polish Event – get together rozpoczyna się o 17:00. Do zobaczenia na stoisku A3. 132

Godziny otwarcia targów dla odwiedzających

 • 28-30.01.2018 (niedziela-wtorek): 9:00-18:00
 • 31.01.2018 (środa): 9.00- 17.00

Parkingi + adres do nawigacji

Podczas targów dla odwiedzających przygotowane zostały parkingi: Parkhaus WEST (parking zadaszony – koszt 12euro/dzień), Parking P1 (parking otwarty od strony wejścia NORTH – koszt: 10 euro/dzień), Parking P9 i P10 (parking otwarty od strony wejścia EAST, koszt: 10euro/dzień). Plan sytuacyjny z parkingami poniżej Kolorem pomarańczowym na planie zaznaczone są parkingi dla odwiedzających.

Adresy do wpisania w nawigację:

Hale A1-A3, B1-B3, C1-C2

Parkhaus West                               

Paul-Henri-Spaak-Str. 6

81829 München

Hale A6-A4, B6-B4,                        Hale C3-C4

Eingang Ost                      Eingang Nord
Am Messeturm 4               Paul-Henri-Spaak-Str. 12
81829 München                 81829 München

GPS-Daten Messe Längengrad: 11.695547

Muenchen/ICM Breitengrad 48.134962

Profil ISPO na Facebooku (w jęz. polskim)

Polecamy Państwa uwadze polski profil ISPO na Facebooku. http://www.facebook.com/ispopl

Znajdą tam Państwo wiele przydatnych informacji. Podczas targów na bieżąco będziemy zamieszczać tam informacje o ciekawostkach znalezionych na targach lub zaproszenia na stoiska marek, które poszukują partnerów handlowych w Polsce. Dlatego warto nas lubić!

Kontakt na targach:

Informujemy, że nasze polskie biuro rusza w piątek 26.01.2018 o godz. 14.00 do Monachium. Od godz. 14.00 będziemy więc niedostępni pod telefonami stacjonarnymi.

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy lub kontakt na tel. komórkowy:

Joanna Biernacka-Goworek: + 48 695 744 503

Agata Białek: +48 537 884 969

Życzymy Państwu spokojnej drogi do Monachium, udanych targów i owocnych rozmów handlowych!

Ze sportowym pozdrowieniem,

Joanna Biernacka-Goworek

Agata Białek

Małgorzata Schiffers

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0