HomeNowości z rynku

Nowości produktowe i odświeżone wersje bestsellerów – poznaj kolekcję Hoka One One na zimę 2018

Ostatnie kilkanaście miesięcy to czas intensywnego rozwoju marki Hoka One One – zarówno w skali globalnej, jak i na polskim rynku. Dotyczy to zarówno wyników sprzedażowych, jak i rozwoju samej oferty, sukcesywnie poszerzanej o kolejne linie produktowe, nowe oraz kolejne wersje znanych i cenionych modeli. Zarządzający francusko – amerykańskim brandem stale wychodzą naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów. Stąd też, mimo kolejnych wyróżnień i pozytywnych recenzji dla bestsellerów takich jak Speedgoat, Challenger ATR, Clifton czy Arahi, regularnie prezentowane są one w nowych odsłonach. Hoka One One nie boi się przy tym stawiać na nowości – trailowe modele Torrent i Evo Mafate są tego najlepszym potwierdzeniem. Co poza tym…? Poznajcie zimową kolekcję Hoka One One, dostępną w polskich sklepach biegowych i multibrandowych.

HOKA ONE ONE, model Evo Mafate (fot. materiał prasowy)

Marka Hoka One One zyskuje coraz większą popularność wśród biegaczy – zarówno tych długodystansowych, biegających głównie (choć nie tylko) po górach, jak i tych preferujących rekreacyjne bieganie w miejskiej dżungli . Dowodem są rosnące słupki sprzedaży – zarówno w sklepach specjalistycznych, stricte biegowych, jak i tych bardziej lifestylowych, z wyraźnym akcentem multibrandowym. Nic więc dziwnego, iż producent stale poszerza swoją ofertę, wprowadzając na rynek kolejne modele oraz ulepszając i rozwijając dotychczasowe propozycje.

Jakie cechy – z technicznego punktu widzenia – przekonują biegających do korzystania z obuwia francusko – amerykańskiego producenta?

Znakiem charakterystycznym obuwia Hoka One One jest nietypowa budowa, związana z zastosowaniem niezwykle grubej, piankowej podeszwy – nawet do 2,5 razy grubszej niż w standardowych butach do biegania. Przekłada się to na wysoki stopień amortyzacji i związany z nim komfort w czasie biegu. Podeszwa o łódkowatym kształcie zapewnia dobre przetoczenie stopy i wymusza lądowanie na śródstopiu, dzięki czemu biegacz unika kontuzji spowodowanych złą techniką biegu. Inne, typowe dla obuwia Hoka One One cechy to m.in. łódkowaty kształt, niskie osadzenie stopy w ramie buta oraz minimalna waga. Na poziomie designu wspomnieć należy o wielobarwnej, żywej kolorystyce. W kontekście bieżącej kolekcji niemal wszystkie kluczowe modele dostępne są w nowych wersjach kolorystycznych, zazwyczaj osobnych dla pań i panów.

Jakie modele Hoki znajdziemy w sklepach w kontekście zimy’ 2018/ 2019?

Zacznijmy od update’ów. Klasyka na asfalt, czyli Clifton. Począwszy od tegorocznej jesieni figuruje on na sklepowych półkach jako Clifton 5. Względem swojego poprzednika lifting wprowadzony został tu w warstwie cholewki. Zastosowano w niej bardziej otwartą konstrukcję siateczkową, zapewniającą lepszą oddychalność i komfort w czasie biegu. Wzmocniono także materiał w okolicach przelotek sznurówek. Konstrukcja samej podeszwy pozostaje niezmienna.

HOKA ONE ONE, damska wersja buta Clifton 5 (fot. materiał prasowy)

W przeciwieństwie do Cliftona, zmiany w konstrukcji podeszwy nie ominęły jednak innego, dobrze sprzedającego się w pierwszej połowie roku modelu – Bondi. Od jesieni dostępny jest on jako Bondi 6, a w najnowszej wersji dostał lżejszą podeszwę, cechującą się jeszcze większą wytrzymałością niż poprzednik. Co więcej, udoskonalony został w niej bieżnik, zapewniając obecnie jeszcze lepszą przyczepność do podłoża.

HOKA ONE ONE, męska wersja buta Bondi 6 (fot. materiał prasowy)

Chwilowo – bo do sezonu wiosna & lato’ 2019, gdy pojawi się nowa wersja – bez zmian na poziomie konstrukcyjnym pozostał za to model Arahi 2, dedykowany osobom z pronującym typem stopy.

W kategorii trailu nieprzerwanie króluje Speedgoat 2 – absolutny top sprzedażowy w skali całej kolekcji i ulubiony model biegaczy górskich, specjalizujących się w dystansach ultra. Póki co pozostaje on bez zmian, jednak – podobnie jak w przypadku Arahi 2 – wiosną przyszłego roku doczekamy się premiery jego trzeciej już wersji. Już w obecnym sezonie zmiany pojawiły się natomiast w kontekście innych, trailowych modeli.

HOKA ONE ONE, męska wersja buta Torrent (fot. materiał prasowy)

Speed Instinct 2 został zastąpiony przez Torrent. Podobnie jak w przypadku poprzednika, model ten został pozbawiony podeszwy Vibram®. Zastosowano jednak specjalną konstrukcję podeszwy PROFLY™, która zapewnia dużą amortyzację w rejonie pięty, a pianka o zwiększonej gęstości i sprężystości na śródstopiu zapewnia miękkie lądowanie oraz pełną energię podczas kolejnego wybijania się z palców. Gumowa podeszwa i agresywne wypustki zapewniają wysoką przyczepność do podłoża w zróżnicowanym terenie.

HOKA ONE ONE, model Evo Mafate (fot. materiał prasowy)

Idąc dalej – na sklepowe półki trafił model Evo Mafate, czyli wersja startowa utrzymującego się nieprzerwanie w kolekcji Mafate Speed 2. Wzmocniona konstrukcja podeszwy jest tu odporna na kompresję. W materiale cholewki zastosowano opatentowaną technologię MATRYX®, dzięki której materiał jest odporny na ścieranie, nie wchłania wody i cechuje się bardzo dużą wytrzymałością. Strategiczne miejsca uzyskały dodatkowe wzmocnienia dzięki włóknom kevlarowym.

Linie butów trailowych oraz asfaltowych tradycyjnie spaja najbardziej uniwersalny oraz jeden z trzech – obok Cliftona 5 i Speedgoata 2 – najlepiej sprzedających się modeli w kolekcji Hoka One One, czyli Challenger ATR 4. Na chwilę obecną pozostaje on w niezmienionej wersji względem pierwszej połowy roku. Wiadomo jednak, iż jego udoskonalonej, piątej już wersji, doczekamy się wiosną przyszłego roku.

Wymienione powyżej modele stanowią rdzeń kolekcji na bieżący, jesienno – zimowy sezon. Nabyć je można w specjalistycznych sklepach dla biegaczy, m.in. w sieci Sklep Biegacza, a także w sklepach Dot Sport, Natural Born Runners, Alpin Sport Strefa Biegacza & Asics. Dostępne są również w sieciach multibrandowych takich jak Intersport i 4Faces lub za pośrednictwem sklepu eobuwie.pl.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0