HomeNowości z rynku

Górski Horyzontownik 2.0. Sklep Horyzont bezpłatnie udostępnia przewodnik po polskich szlakach górskich

25 najciekawszych letnich szlaków, interaktywne mapy, poradniki dotyczące pakowania i bezpieczeństwa, a także zestaw górskich kodów rabatowych – to wszystko znajduje się w rozszerzonej wersji Górskiego Horyzontownika 2.0.

 

Historia Górskiego Horyzontownika rozpoczęła się 2022 roku, kiedy jesienią ogłoszono konkurs na przedstawienie letnich szlaków – uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować opis trasy według założonych wytycznych. Po długich obradach kapituła konkursu wybrała 15 najlepszych propozycji, do tej puli dodano 5 tras przygotowanych przez gości specjalnych i na wiosnę 2023 roku została opublikowana pierwsza wersja przewodnika. Publikacja cieszyła się zainteresowaniem, dlatego postanowiono zrealizować kolejne wydanie jako Górski Horyzontownik 2.0.

Tym razem partnerem publikacji została marka Jack Wolfskin, dzięki której udało się zaangażować w Horyzontownik Tomasza Habdasa, przewodnika beskidzkiego, który opisał blisko 250 km trasy wiodącej przez Beskid Śląski, Żywiecki i Mały, czyli tzw. The Loop. 20 szlaków z pierwszej edycji zostało wzbogacone o 5 kolejnych. Edycja rozszerzona posiada też zaktualizowane mapy i poprawki optymalizujące przebieg niektórych tras.

Wszystkie szlaki podzielone zostały na regiony, dodano mapy, wskazówki przejścia i praktyczne oznaczenia. W Horyzontowniku znajdują się konkretne artykuły dotyczące bezpieczeństwa w górach, a także gotowa lista do spakowania na szlak.

Górski Horyzontownik można pobrać po wypełnieniu formularza, który jest dostępny pod linkiem.

 

Informacja prasowa Horyzont

O sklepie Horyzont i poprzedniej edycji Horyzontownika możecie przeczytać w wywiadzie z Michałem Witoszyńskim:

Rok pełen wyzwań – rozmowa z Michałem Witoszyńskim ze sklepu Horyzont

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0