HomeNowości z rynku

Suunto Race S – najnowszy model rodziny Suunto Race, wspierający podczas treningu, wyścigu i regeneracji

Nowość w rodzinie Race jest przeznaczona dla sportowców, którzy chcą poprawić swoje wyniki i rzucić sobie wyzwanie- mówią prościej, szukają mniejszego zegarka pasującego do ich nadgarstka i stylu. Posiada te same funkcje co Suunto Race – tylko w bardziej kompaktowym formacie.

Model Suunto Race jest dostępny w sprzedaży od 13 października 2023 roku. W nieco ponad siedem miesięcy, tj. do końca maja br, użytkownicy Suunto Race przebiegli łącznie: 6 045 349 kilometrów, przejechali na rowerze 4 223 211 kilometrów, pokonali 280 milionów metrów i śledzili swoją aktywność przez 1 918 461 godzin.

Zegarek Suunto Race S to idealny towarzysz na treningi jak i zawody (fot. Suunto)

Dziś przedstawiamy Suunto Race S, mniejszy odpowiednik dla Suunto Race. Dzięki kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze doskonale pasuje na nadgarstki większości osób, a wraz z jasnym i wyraźnym wyświetlaczem AMOLED ekran jest dobrze widoczny zarówno w dzień, jak i w nocy.

Daniel Das Bhowmik, Head of Product:

Zegarek Suunto Race S to idealny towarzysz na treningi jak i zawody. Mniejsza i lżejsza konstrukcja zwiększa komfort użytkowania, dzięki czemu możesz skupić się na sporcie i cieszyć się korzystaniem z zegarka o każdej porze dnia!

Dzięki ponad 95 zróżnicowanym trybom sportowym(od biegania w terenie i jazdy na rowerze po pływanie i jogę), z których każdy jest wyposażony w starannie dobrane domyślne pola danych, Suunto Race S zaspokoi potrzeby każdego entuzjasty sportu.

Zegarek Race S jest stworzony do pracy w najtrudniejszych warunkach. Podczas długich biegów lub przekraczania granic w innym sporcie, bateria może wytrzymać do 30 godzin non stop z najlepszą dokładnością GPS. Jeśli planujesz dłuższy trening, zoptymalizuj ustawienia GPS, aby wydłużyć czas pracy baterii i cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Bateria może wytrzymać nawet do 5 dni przy włączonym, energooszczędnym trybie baterii „Tour”.

Trenuj swoje aktywności sportowe, śledząc obciążenie treningowe, postępy i regenerację. Dzięki takim wskaźnikom jak zmienność tętna (HRV)bądź w swojej szczytowej formie w dniu wyścigu. Zaletą HRV jest to, że służy jako wskaźnik wewnętrznego balansu układu nerwowego i oferuje wartościowe informacje na temat ogólnego stanu zdrowia i poziomu stresu.

zegarek Suunto Race S monitoruje kroki, kalorie, tętno i sen (w tym etapy snu), dzięki czemu zapewnia najlepsze możliwe wsparcie dla codziennego samopoczucia (fot. Suunto)

Oprócz śledzenia statystyk treningowych i dostarczania spersonalizowanych informacji zwrotnych na temat postępów, zegarek Suunto Race S monitoruje kroki, kalorie, tętno i sen (w tym etapy snu), dzięki czemu zapewnia najlepsze możliwe wsparcie dla codziennego samopoczucia. Zegarek zapewnia przydatne wskazówki i funkcje pomagające w codziennym życiu, takie jak alarmy, sterowanie muzyką, prognozy pogody i wiele innych.

Suunto ambassador, Christian Meier, po wygraniu TDS w ramach zawodów UTMB:

Nawigacja uratowała mnie na zawodach

Na łonie natury można korzystać z wysokiej klasy funkcji outdoorowych, takich jak: szczegółowe outdoorowe mapy offline(które są dostępne na całym świecie bezpłatnie), najwyższej klasy system GNSS do precyzyjnego śledzenia lokalizacji nawet między najwyższymi budynkami i najwyższymi górami oraz barometr do dokładnych odczytów wysokości i alarmów burzowych. Było wiele sytuacji, w których mapa Suunto okazała się niezastąpiona podczas nawigacji.ji. W zeszłym roku w Chamonix podczas UTMB, kiedy nasz ambasador Christian Meier mógł zaufać nawigacji zegarka Suunto, dzięki czemu odniósł swoje największe międzynarodowe zwycięstwo w biegach ultra.Prawdę mówiąc, nawet podczas jazdy w hiszpańskich górach w trakcie kręcenia materiału do kampanii promującej Race S, mapy okazały się niezawodne!
Podczas gdy zegarek zapewnia doskonałą pomoc w osiąganiu najlepszych wyników sportowych, mniejszy rozmiar i lekkość Race S zapewnia komfort w codziennym użytkowaniu. Wraz z wprowadzeniem tego modelu do oferty produktowej, wprowadzamy sześć różnych wariantów, wszystkie wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane w Finlandii. Zegarek jest kompatybilny z paskami 22 mm, dzięki czemu możesz łatwo zmienić styl zegarka.

Dla modelu Race S stworzyliśmy szeroką gamę stylów, od subtelnych wzorów po wyrazisty,
sportowy wygląd (fot. Suunto)

Mikko Ahlström, Suunto’s Head of Design:

Dla modelu Race S stworzyliśmy szeroką gamę stylów, od subtelnych wzorów po wyrazisty, sportowy wygląd. Niewielki rozmiar sprawia, że zegarek jest lekki i wygodny do noszenia na co dzień jak i podczas długich biegów. To niesamowite, jak wiele funkcjonalności udało nam się pomieścić w tak niewielkim urządzeniu, nie poświęcając przy tym jego wydajności.

Dzięki tej premierze kontynuujemy nasze wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju. Produkt będzie kompensowany emisją dwutlenku węgla za pomocą Verified Carbon Units. Ta inicjatywa offsetowa obejmuje sadzenie przybrzeżnych lasów namorzynowych, które nie tylko stabilizują linie brzegowe, ale także usuwają zanieczyszczenia, poprawiają jakość wody i zapewniają ważne siedliska dla rybołówstwa.

Dzięki dodatkowym informacjom i wskazówkom uzyskiwanym w czasie rzeczywistym możesz cieszyć się jeszcze większym wsparciem podczas biegów i innych aktywności (fot. Suunto)

Zespoły Suunto nie poprzestają na tym! Nieustannie ulepszamy oprogramowanie naszych produktów, dzięki czemu możesz spodziewać się nowych aktualizacji i ulepszeń zegarka Suunto Race S nawet po jego zakupie. Ponadto, dzięki sklepowi SuuntoPlus™ możesz wzbogacić swój zegarek o więcej aplikacji sportowych i poradników oraz połączyć się z urządzeniami partnerskimi. Dzięki dodatkowym informacjom i wskazówkom uzyskiwanym w czasie rzeczywistym możesz cieszyć się jeszcze większym wsparciem podczas biegów i innych aktywności.

Naszym celem jest dostarczanie jeszcze większej funkcjonalności zakupionym zegarkom, a za pośrednictwem aplikacji Suunto App będziemy przekazywać więcej informacji o nadchodzących aktualizacjach i ulepszeniach naszego ekosystemu.

Kompaktowy zegarek sportowy z jasnym 1,32-calowym wyświetlaczem AMOLED. Kształt zegarka jak i przyciski czy technologia wyświetlania są znane z pierwotnego modelu Suunto Race (fot. Suunto)

Jak już wspomnieliśmy, zegarek Suunto Race S będzie dostępny w sześciu różnych wersjach, z których każda będzie kompatybilna z szeroką gamą pasków akcesoriów sportowych i codziennego użytku. Ma on trafić na wybrane rynki latem 2024 roku.

Bądźcie czujni!

Suunto Race S – najważniejsze cechy: 

  • Kompaktowy zegarek sportowy z jasnym 1,32-calowym wyświetlaczem AMOLED. Kształt zegarka jak i przyciski czy technologia wyświetlania są znane z pierwotnego modelu Suunto Race.
  • Łatwe w użyciu przyciski i cyfrowa korona umożliwiają szybkie i łatwe przeglądanie funkcji jak i nawigowanie po mapach.
  • Bezpłatne outdoorowe mapy offline, wbudowane w zegarek, z wiodącą na rynku dokładnością GNSS.
  • Zaawansowane wskaźniki treningowe, ze spersonalizowanymi informacjami na temat obciążenia treningowego, postępów i regeneracji, obliczanymi na podstawie zmienności tętna (HRV). Ponadto, dane treningowe można teraz porównywać z cyklem menstruacyjnym.
  • Codzienne śledzenie aktywności: kroki, tętno, sen, w tym fazy snu, kalorie, stres i inne.
  • Aktualizacja oprogramowania bezprzewodowego jest możliwa, aby z czasem uczynić zegarek jeszcze lepszym!
  • Najwyższej jakości materiały: szkło Gorilla i stal nierdzewna oraz design z Finlandii.
  • Ponad 95 trybów sportowych do wyboru i możliwość tworzenia własnych.
  • Prognoza pogody i alarmy pomagają być na bieżąco z aktualnymi informacjami o najbliższym otoczeniu.
  • Pełna kompensacja emisji dwutlenku węgla w ramach projektu ponownego zalesiania Tree-Nation z Verified Carbon Units poprzez sadzenie przybrzeżnych lasów namorzynowych, które stabilizują linie brzegowe, usuwają zanieczyszczenia, poprawiają jakość wody i zapewniają siedliska wylęgu, które wspierają rybołówstwo. (Potwierdzone przez międzynarodowy program weryfikacji zapewniający jakość projektów kompensacji emisji dwutlenku węgla).

Informacja prasowa Suunto

Więcej informacji – www.suunto.com/pl-pl/

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0