HomeNowości z rynku

Od militarnej precyzji do cywilnych wyzwań: rozwój marki Gerber Gear

Przez ponad 75 lat marka Gerber Gear była synonimem wysokiej jakości narzędzi i noży, zaufanych przez personel wojskowy oraz entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu. Chociaż wojskowe dziedzictwo marki pozostaje kluczowym elementem jej tożsamości, Gerber Gear obecnie podejmuje strategiczne kroki, aby bardziej intensywnie zaspokajać potrzeby cywilnego rynku outdoorowego. Ta transformacja to nie tylko rozszerzanie linii produktów, ale także redefiniowanie celu, pozycjonowania i aspiracji marki, aby lepiej odpowiadać szerszemu gronu odbiorców.

***

Nowa definicja marki Gerber Gear podkreśla jej zaangażowanie w przygody na świeżym powietrzu (fot. Gerber Gear)

Kreowanie tożsamości marki outdoorowej

Nowa definicja marki Gerber Gear podkreśla jej zaangażowanie w przygody na świeżym powietrzu. Marka chce, aby jej produkty były synonimem przygody i natury, odzwierciedlając te wartości w każdym aspekcie swojej działalności. Celem Gerber Gear jest wyposażenie ludzi w narzędzia, które pozwolą im z pewnością podejmować wyzwania na łonie natury.

Misją Gerber Gear jest zapewnienie ludziom narzędzi, które pozwolą im na pewne i bezpieczne przeżywanie przygód. Jest to esencja działalności marki – powód, dla którego została założona. Gerber Gear oferuje rozwiązania problemów poprzez swoje narzędzia, które są niezawodne zarówno na polu bitwy, jak i w dzikiej przyrodzie. Dzięki swojej trwałości i jakości, noże i inne produkty marki pomagają użytkownikom wszystkich poziomów doświadczenia przygotować się na każdą ewentualność.

Dzięki swojej trwałości i jakości, noże i inne produkty marki pomagają użytkownikom wszystkich poziomów doświadczenia przygotować się na każdą ewentualność (fot. Gerber Gear)

Aspiracje marki

Gerber Gear dąży do tego, aby być rozpoznawalnym jako jedna z wiodących marek w branży outdoorowej. Aspiracją marki jest stać się synonimem jakości i niezawodności wśród entuzjastów przygód na świeżym powietrzu. Chce, aby każdy, kto kocha przygody na łonie natury, znał i cenił markę Gerber oraz wiedział, za czym ona stoi. Gerber Gear nie tylko pragnie być obecna w świadomości konsumentów, ale także inspirować ich do działania i eksplorowania świata wokół siebie. Dążenie do innowacji i ciągłe udoskonalanie produktów są kluczowymi elementami strategii, które mają pomóc w osiągnięciu tego celu. Marka chce, aby jej nazwa była synonimem najwyższej jakości, niezawodności i funkcjonalności, zarówno wśród doświadczonych outdoorowców, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z naturą.

Gerber Gear zobowiązuje się do tego, że nigdy nie zawiedzie swoich klientów (fot. Gerber Gear)

Dlaczego Gerber Gear?

Gerber Gear zobowiązuje się do tego, że nigdy nie zawiedzie swoich klientów. Dlatego też jej produkty są objęte dożywotnią gwarancją, co jest dowodem na wiarę marki w jakość swoich wyrobów. Klienci mogą być pewni, że każdy zakupiony produkt spełni ich oczekiwania i będzie służył im przez wiele lat. Gerber Gear stawia na transparentność i zaufanie, oferując wsparcie i serwis na najwyższym poziomie.

Gerber Gear może pochwalić się bogatym doświadczeniem i legendą, którą niewiele firm w tej branży może dorównać. Marka czerpie inspirację z natury otaczającej jej dom w Oregonie, a produkty są projektowane i testowane w USA. Historia marki pełna jest momentów innowacji i przełomów technologicznych, które przyczyniły się do jej obecnej renomy. Gerber Gear nieustannie ewoluuje, zachowując jednocześnie swoje korzenie i wartości, które przyciągają lojalnych klientów na całym świecie.

Każdy produkt Gerber jest inspirowany naturą, która otacza siedzibę firmy, a wiele z nich jest również produkowanych w Stanach Zjednoczonych. Marka jest zobowiązana do zrównoważonego rozwoju, co widać w opakowaniach z papieru wytworzonych z przetworzonej makulatury, zmniejszonej ilości plastiku oraz  technologii zero-waste w fabryce w Portland. To zaangażowanie w ekologię i lokalną produkcję przekłada się na produkty, które są nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne dla środowiska. Gerber Gear dąży do minimalizacji swojego wpływu na planetę, jednocześnie oferując narzędzia najwyższej jakości.

Gerber Gear przedstawia nowe linie produktów, skierowane do różnych grup konsumentów (fot. Gerber Gear)

Nowe koncepcje produktów

Gerber Gear przedstawia nowe linie produktów, skierowane do różnych grup konsumentów. Wśród nich są „The Outdoor’er”, „The Troubleshooter”, „The Hunter”, „The Knife Enthusiast” oraz „The Angler”. Każda z tych grup ma swoje specyficzne potrzeby i oczekiwania, które Gerber Gear stara się spełniać poprzez funkcjonalność, trwałość, styl i łatwość użycia swoich produktów. Marka wprowadza innowacyjne rozwiązania, które mają na celu ułatwienie życia użytkownikom w różnych warunkach i scenariuszach, od codziennych zadań po ekstremalne przygody.

Outdoor’er to osoba, która pragnie cieszyć się naturą, tworzyć wspomnienia i spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Chce uciec od codziennego życia i wrócić do naturalnych rytmów. Gerber Gear rozumie potrzeby tych klientów, oferując im produkty, które są funkcjonalne, trwałe i autentyczne. Outdoor’er ceni sobie produkty, które są nie tylko praktyczne, ale i estetyczne, a także identyfikuje się z markami dbającymi o środowisko.

Produkty Gerber Gear są przykładami nowoczesnych rozwiązań, które łączą w sobie funkcjonalność z estetyką, odpowiadając na potrzeby współczesnych użytkowników (fot. Gerber Gear)

Gerber Gear oferuje szeroką gamę produktów zaprojektowanych z myślą o przygodach na świeżym powietrzu. Wśród nich są noże, narzędzia wielofunkcyjne, sprzęt do obozowania oraz akcesoria kuchenne. Każdy z tych produktów jest zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu, łatwy w transporcie i wszechstronny, co czyni go idealnym wyborem dla entuzjastów outdooru. Produkty takie jak Scout, Stakeout czy nowy StrongArm Camp są przykładami nowoczesnych rozwiązań, które łączą w sobie funkcjonalność z estetyką, odpowiadając na potrzeby współczesnych użytkowników.

Gerber Gear -nóż StrongArm Camp (fot. Gerber Gear)

StrongArm Camp – Oparty na oryginalnym projekcie StrongArm, ten nóż został przystosowany do potrzeb miłośników obozowania. Posiada cieńszy profil ostrza, który lepiej sprawdza się przy pracy wokół obozowiska oraz ergonomiczny uchwyt eliminujący punkty nacisku podczas użytkowania. To idealny towarzysz każdej wyprawy.

 • Ostrze ze stali 420HC o długości 4.8 cala, które jest odporne na korozję.
 • Budowa typu full-tang (cały nóż zrobiony jest z jednego kawałka stali),  zapewnia wytrzymałość i trwałość.
 • Ergonomiczna rękojeść z teksturowanego nylonu, która zapewnia pewny chwyt.
 • Wszechstronna pochwa MOLLE, która umożliwia różne sposoby noszenia noża.
 • Idealny do cięcia, rąbania, przygotowywania jedzenia i innych zadań obozowych.

Składany nóż Gerber Gear Scout

Scout – Ten składany nóż z ostrzem typu clip point jest nie tylko solidny i trwały, ale również lekki i łatwy do przenoszenia. Posiada antypoślizgowy uchwyt z micarty oraz zbijak do szyb, co czyni go niezastąpionym narzędziem w sytuacjach awaryjnych.

 • Ostrze ze stali 440A o długości 3.2 cala, które jest łatwe do ostrzenia i bardzo wytrzymałe.
 • Uchwyt z micarty, który zapewnia pewny chwyt nawet w mokrych warunkach.
 • Funkcja zbijaka do szyb, idealna w sytuacjach awaryjnych.
 • Lekka konstrukcja, ważąca zaledwie 3.7 uncji.
 • Sprężysty klips do kieszeni, co ułatwia noszenie na co dzień.

Gerber Gera narzędzie wielofunkcyjne Stackout (fot. Gerber Gear)

Stakeout – Narzędzie wielofunkcyjne zaprojektowane z myślą o aktywnościach outdoorowych. Posiada szereg funkcji, takich jak nożyczki, otwieracz do butelek, narzędzie do usuwania haczyków, a także ostrze, które sprawdzi się w różnych sytuacjach na łonie natury.

 • Otwieracz do butelek, który jest idealny na biwaki 🙂
 • Narzędzie do usuwania haczyków, które jest niezastąpione podczas wędkowania.
 • Ostrze i nożyczki, które sprawdzą się w codziennych zadaniach obozowych.
 • Kompaktowa konstrukcja, łatwa do przenoszenia.

Gerber Gear – Compleat Set (fot. Gerber Gear)

Compleat Set – Zestaw kuchenny, który zawiera wszystko, co niezbędne do przygotowania posiłku na świeżym powietrzu. Składa się z noży, desek do krojenia oraz różnorodnych przyborów kuchennych, które są łatwe do spakowania i przenoszenia.

 • W pełni wyposażony zestaw kuchenny, który zawiera nóż szefa kuchni, nóż do krojenia i nóż do obierania.
 • Składana deska do krojenia, łatwa do przenoszenia.
 • Przybory kuchenne, takie jak szpatułki, łyżki i widelce, niezbędne do przygotowywania posiłków.
 • Wszystko zapakowane w kompaktową torbę.
 • Idealny do przygotowywania posiłków na biwaku, pikniku czy w domowych warunkach.

Podsumowując

Transformacja Gerber Gear w kierunku bardziej cywilnego rynku outdoorowego to strategiczny krok, który pozwala marce rozszerzyć swoje horyzonty i dotrzeć do nowych klientów. Przez lata firma zdobyła zaufanie użytkowników wojskowych, a teraz, poprzez innowacje i zrozumienie potrzeb cywilnych entuzjastów przygód na świeżym powietrzu, dąży do umocnienia swojej pozycji jako wiodącej marki outdoorowej. Gerber Gear pozostaje wierna swojej misji, dostarczając niezawodne narzędzia, które pozwalają ludziom z pewnością podchodzić do każdej przygody. Marka kontynuuje swoje zaangażowanie w jakość, innowacyjność i zrównoważony rozwój, stając się nieodzownym towarzyszem dla wszystkich miłośników przygód na świeżym powietrzu.

Mateusz Sułek

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0