Wspólne dzielenie się doświadczeniami w naturze oraz inspirowanie ludzi do wyruszania na wielodniowe wyprawy piesze, to główne cele ogólnoeuropejskiej kampanii trekkingowej marki Teva. W ramach komoot Partner Awards marka obuwnicza została wyróżniona tytułem Outdoor Brand of the Year za tę inicjatywę.
Nagroda została przyznana za starannie opracowaną kampanię poświęconą wędrówkom „od schroniska do schroniska”, która nie stawia produktu w centrum uwagi, lecz koncentruje się na wspólnym doświadczaniu natury. Jej celem jest wzbudzenie entuzjazmu dla wielodniowych wypraw pieszych oraz pokazanie, jak różnorodne i łączące ludzi mogą być doświadczenia związane z naturą w całej Europie.
U podstaw kampanii Tevy leży jasno określone podejście. Natura nie jest postrzegana jako tło, lecz jako wspólna przestrzeń do przeżyć, która łączy ludzi i zachęca do ruchu oraz odkrywania. Takie podejście przekonało jury komoot Partner Awards.

Nagradzana kolekcja prowadzi przez różnorodne regiony trekkingowe w Europie. Obejmują one wysokogórskie tereny alpejskie w Szwajcarii, rozległe krajobrazy Skandynawii oraz wymagające trasy w szkockich górach. Trasy zostały zaprojektowane tak, aby umożliwiać wielodniowe wędrówki piesze oraz łączyć różne regiony ponad granicami państw. Kampania odzwierciedla tym samym rosnący trend w turystyce przyrodniczej, w którym na pierwszy plan wysuwają się spowolnienie tempa, zrównoważona mobilność oraz immersyjne doświadczenia natury.
Nagroda została wręczona podczas targów turystycznych CMT w Stuttgarcie. Organizatorem komoot Partner Awards jest platforma outdoorowa komoot, która wspiera około 50 milionów użytkowników na całym świecie w planowaniu oraz poszukiwaniu inspiracji do wędrówek pieszych i rowerowych. Nagrody wyróżniają kampanie na platformie komoot, tzw. Kolekcje Partnerskie, które poprzez wiarygodne treści oferują wskazówki i zachęcają do podejmowania decyzji podróżniczych.
– „Playground Earth” to dla nas coś więcej niż hasło. To sposób myślenia. Chcemy zachęcać ludzi do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz odkrywania natury w swobodny, zabawowy sposób, niezależnie od miejsca, w którym podróżują” – mówi Liselotte van Hoof, EMEA Marketing Manager w Teva. – „Współpraca z komoot pozwala nam komunikować tę ideę w autentyczny i inspirujący sposób.”
Również z perspektywy komoot kampania oddaje istotę tego, co reprezentuje nagroda. Timmy Hoppe z komoot wyjaśnia: – „Podejście Tevy pokazuje, że marki mogą rozbudzać ciekawość i motywować ludzi do aktywnego odkrywania nowych regionów.”
Przyznając tytuł Outdoor Brand of the Year, komoot Partner Awards podkreślają rosnące znaczenie storytellingu opartego na treściach w turystyce. Kampania Tevy pokazuje, jak wyrazista postawa marki i realne doświadczenia mogą wspólnie tworzyć nowe pomysły podróżnicze dla grup docelowych skoncentrowanych na naturze.
Nagradzana kampania jest dostępna na platformie komoot pod adresem: https://www.komoot.com/user/teva
Informacja prasowa Raven

KOMENTARZE